Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Inditott szules minden esetben...

Inditott szules minden esetben fajdalmasabb mint a termeszetes?

Figyelt kérdés
gondolok itt arra akinek tagitottak, burkot repesztettek, oxitocint adtak...
2014. máj. 12. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Erre azért nehéz válaszolni, mert nem tudhatjuk, milyen lett volna, ha nem indítják. Nekem az első beindult magától, a másodiknál burkot repesztettek, sokkal gyorsab volt, az idítástól számítótt 2 órán- az első fájás jelentkezésétől számított 1 és negyed órán belül kint volt a baba, de ez a rövid idő rosszabb volt, mint az ehhez képest hosszú első szülésem. Könnyen lehet viszont, hogy enélkül is így lett volna, mert sokak szerint a második eleve gyorsabb de fájdalmasabb.
2014. máj. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem az indított rosszabb volt, mint amikor magától beindult.

Az indítottnál valószínű az volt a baj, hogy a testem még nem is állt készen az egészre (zavaros magzatvíz miatt kellett megindítani sajnos a szülést).

De egy tök egyedi. Valaki jól reagál az oxitocinra, valakinek segít az indítás, úgyhogy tudja a fene. Nem feltétlen rossz mindenkinek. Ne parázz rá! (tudom ezt mondani könnyű...de van azért benne valami)

2014. máj. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez tényleg egyedi.

Nekem burkot repesztettek és oxit adtak. Nem tudom milyen lett volna enélkül, de így is azt mondom, hogy nagyon szép, gyors, könnyű szülésem volt.

Egyáltalán nem fájt olyan nagyon.

2014. máj. 12. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem kb. hasonló volt, csak indításnál nem akart beindulni.
2014. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is burkot repesztettek, majd bekötötték az oxit. 7 óra leírhatatlan fájdalom következett. Viszont első szülésem, így nem tudhatom, hogy ha magától indult volna, nem fájt-e volna ugyanennyire. Szerintem azért rosszabb így szülni, mert a semmiből generálják (szinte átmenet nélkül) a durva fájásokat. De szerintem nagyon sok múlik a genetikán is. Minden esetre ne izgulj miatta, egyáltaln nem biztos, hogy rossz(abb) lesz!!
2014. máj. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első indított volt, kellett, terminus túllépés volt, meszesedett már minden. 8 óra oxi infúzió után született meg a fiam, harmadik kísérletre sikerült csak burkot repeszteni. A kicsinél magától indult meg minden, szintén terminus túllépés volt már. Csak az utolsó pillanatban repesztettek burkot, 3-5 perces fájásaim voltak már. Rövidebb ideig tartott minden, de hirtelen lettek nagy fájásaim.
2014. máj. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem indították túlhordás miatt. Burkot repesztettek, aztán oxy, azonnal 3-4 perces fájásokkal indultam, 7 órán keresztül kaptam, csak közben emelték az adagot, hogy gyorsítsanak. Ill. a szülésnőm sokszor tágított kézzel, mert nem tágultam... hááát, kegyetlenül fájt. Nem tudom milyen amikor természetes úton indul be, de 7 óra pár perces fájásokkal az brutális volt.
2014. máj. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Engem 41 hetesen indítottak. Zárt méhszájat zselével érleltek 2x, rendszeresen nyitogatni próbáltak, burkot repesztettek, oxit kötöttek. Nem tudom milyen amikor magától indul be, de ezek nagyon fájtak. Reggel 7-kor kezdték, és este 10-kor császároztak meg. Addig szinte folyton álltam, hogy hátha úgy jobban tágulok,néha labdáztam. Az egész iszonyat volt.
2014. máj. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!