Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van már egy gyermekem aki...

Van már egy gyermekem aki természetes úton született és nagyon depis lettem! Szörnyű dolgokon agyaltam! Császár metszés után is van-e depresszió! Ha nincs az orvosok ilyen esetben engedélyezik a császárt?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
A szülés utáni depresszió nem a szülés milyenségétől függ. Természetes úton való szülés és császármetszés után is előfordulhat a szülés utáni depresszió. Ha ilyesmi előfordult veled, akkor kérd szakember segítéségét szülés után.
2010. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ugyan az, a hormonok játéka, tök mindegy, hogy zajlik a szülés. Vagy volt valami gond, ami miatt depis lettél. Én is nagyon fáradt, kimerült voltam és mindeki idegesített, sírtam de elmúlt. Illetve a fáradsát maradt. Talán a dokidnál kérdezz rá. Könnyebben billen a mérleg nyelve, ha tudja a Te hozzáállásod.
2010. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Engem császároztak, és igen, van szülés utáni depresszió.

Bár simán nem szültem (remélem fogok) én úgy gondolom a sima szülés jobb, mert bár akkor jobban fáj (vajúdásom 10 órás volt, utána császár, így ezt is megéltem kicsit) utána sokkal jobb lehet. 2,5 éve császároztak és még mindig érzéketlen a hasam egy része, a sebem viszket,és most újra terhes vagyok, és a 4. hónaptól újra fáj. Szóval én természetesen szeretnék szülni.

2010. júl. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Volt negatív élmény 16 órát voltam fent. Minden órában volt valami probléma de hála az égnek egészséges a kislányom! Szana szét szakadtam belül is kívül is. Nagyon félek a depresszió miatt!
2010. júl. 15. 22:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A depresszió nem a testi fájdalmak miatt alakul ki,főként hormonális dolog,ahogy már más is írta.Ha ennyire félsz az újabb szülés fájdalmaitól,inkább EDA-n gondolkodj sztem,mint császáron.
2010. júl. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2010. júl. 15. 23:23
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
A depresszió sajnos mindkét esetben felléphet... Én 16 órát vajudtam és aztán életmentő császár volt. Ettől függetlenül kb az 5.hónapig lelkiismeretfurdalásom volt, hogy még egy gyereket sem tudok megszülni ésfolyton arra gondoltam, hogy már a természetes születést sem tudtam megadni a babámnak. Aztán meg arra görcsöltem, hogy mindenképpen szoptatni tudjam féléves koráig...Persze ez sem jött be teljesen... Én nem mentem dokihoz, de mostani agyammal nem gondolkodnék, hanem irány a doki és tegye helyre az agyam... Ne kérj császárt ha nem muszály, nem kellemes sem lelkileg sem fizikailag.Bár az is igaz, hogy én nem tudom milyen a természetes szülés utáni felépülés (sajnos).
2010. júl. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha most császároznak és mégis úgy éreznéd, hogy kezdesz depressziós lenni gondolj a két gyerekedre és arra, hogy most legalább nem szakadtál szét, probléma nélkül megszülethetett a babád és ez mindennél többet ér.

Egyébként szerintem nem a szülés milyensége határozza meg, hogy depis leszel-e vagy sem. Ne hagyd, hogy újra eluralkodjon rajtad !!!! Erős vagy!

2010. júl. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!