Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a választott orvosod az...

Ha a választott orvosod az utolsó pillanatban bejelentené, hogy szabadságon lesz, így az ügyeletesnél kell szülni (nem adott át senkinek sem). Ebben az esetben is adnál pénzt?

Figyelt kérdés
2010. okt. 25. 22:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A fogadott dokinak nem. AZ ügyeletesnek talán, de az valóban hálapénz lenne, ha el vagyok ájulva tőle, akkor adnék.

Én is így voltam amúgy, bár engem átadott másik dokinak, de a másik csak a szülésre jött, és annyit adtam neki, amennyit a szülésznőnek (fogadott volt). Ennek is nagyon örült:)

2010. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem, hisz nem tett érte semmit. Gondolom a terhesgondozás alatti vizsgálatokért megkapta a pénzét, így, ha a szülésnél nincs jelen, nem jár neki.
2010. okt. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Barátnőm ugyanigy járt és nem adott senkinek sem.
2010. okt. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A fogadott dokinak biztos, hogy nem adnék semmit. Az ügyeletesnek csak akkor, ha elégedett lennék vele, de akkor sem sokat, csak jelzésképpen valamit.
2010. okt. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem adnék.Bizonyos szempontból örülnék h megúsztam pénz nélkül(ha nem történne semmi baj).2 hónapig feküdtem kórházban,láttam ilyet eleget.Főleg akkor nem adnék,ha csak császárt csinál.Egyébként én is ilyen helyzetbe kerültem,dokim lelépett szabira utolsó pillanatban,de kivártuk,én és a babáim.Éjfélkor kimentem wc-re nyugtáztam h itthon van már de klassz,és paff,elfolyt a magzatvíz.
2010. okt. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az attól függ, hogy addig kapott e valamelnnyi pénzt, mondjuk a vizsgálatokért, UH-ért, gondozásért.

Az ügyeletesnek csak jelképes összeget adnék,... ha rendes volt.

2010. okt. 25. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Dehogy adnék. Pontosan ez az a szitu amitől félek. Ugye egyik másik doki között talán annyi a különbség, hogy te megbízol benne. Nincs olyan doki a földön akiről valaki nem tud rosszat mondani. Szóval szerintem a szimpla bizalom, játszik szerepet a doki választásnál. Na mármost, ő az utolsó pillanatban lemondja az egészet? Akkor maradsz egyedül, akkor bizpnytalanodsz el, amikor a legnagyobb szükséged lenne rá.

Attól függetlenül, hogy lehet, hogy nem tehet róla, még nem tarom etikusnak a dolgot.

2010. okt. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nem, semmiképp. Pláne, ha az utolsó pillanatban szól és pláne ha nem ajánl senkit.
2010. okt. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Velem úgy esett, hogy a fogadott dokimnak el kellett utaznia abban az időben, amikorra ki voltam írva... előtte nagyon rendes volt velem, az utolsó hónapokban nem fizettem a vizsgálatokért, minden héten mentem hozzá... de előtte bemutatott egy másik dokinak és végül is úgy esett, hogy nála szültem. Minden szerencsére simán ment, meg voltam elégedve... Mindkét dokinak adtam, elfeleztem azt az összeget kettejük között, amit adtam volna... ez szerintem korrekt volt...
2010. okt. 26. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi így voltunk, csak a szülésznő kapott pénzt.
2010. okt. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!