Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szültetek a MÁV kórházban...

Szültetek a MÁV kórházban ügyeletesnél mostanában? Mik a tapasztalatok? Mik azok amiket érdemes volt bevinni, vagy úgy készüljek h kisruhák, pelusok, törlők, mindent vigyek?

Figyelt kérdés
Ha ott szültetek ügyeletesnél, milyen bánásmódban részesültetek??? Rendesek voltak a csecsemősök?
2011. máj. 31. 15:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igaz én nem mostanában szültem, de látom senki nem válaszol. Két és fél éve nem kellett ruhát vinni, csak pelust és popsitörlőt. A csecsemősök se voltak olyan rosszak mint amilyen a hírük. Maguktól nem igazán mondtak el semmit, de ha kérdeztem arra normálisan válaszoltak.

Az orvosokról azért nem írnék, mert az négy közül akivel találkoztam kettő nincs is ott.

2011. máj. 31. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
*már nincs ott
2011. máj. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!!!!
2011. jún. 1. 07:39
 4/11 anonim ***** válasza:
Tavaly januárban szültem a MÁV-ban és augusztusban is ott fogok:)A babának popsitörlőt és pelust kellett vinni.Nem volt fogadott dokim(most sem lesz).Nagyon megvoltam elégedve,mindenki kedves volt.
2011. jún. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Na akkor nekem van a legfrissebb infóm...:)Most szültem ott áprilisban,nem volt fogadott dokim,3 műszak alatt szültem meg,így mindenkivel találkoztam szinte.annál szültem meg akinél kezdtem.:OVicces volt mert az első kérdés nem az volt hogy van e valamire szükségem,hanem az hogy "Magácska még mindig itt van?"persze kedvesen mondták ezt...Nagyon odafigyeltek rám,mindent felajánlottak szerintem amit lehetett.Nem csak velem törődtek,hanem a férjemmel is,(ágyat készítettek neki,hogy tudjon egy félórácskát pihenni...)Szóval rendesek voltak.A csecsemősök között csak 1 volt aki nem volt szimpi,de lehet csak nálam volt ez!Egyébként tényleg kérdezni kell,ha úgy érzed butaság akkor négyszemközt kérdezd meg:)Én így tettem,és szerintem nem néztek hülyének.Vagy ha igen akkor azt már nem hallottam:)A dokik nem valami segítőkészek,pl.az én szülésemnél nem volt bent,utána ért oda 5 perccel,amikor már csak varrni kellett!De nem is volt rá szükség.A szülésznők profik.Az anesztes doki nálam kicsit álmos volt hajnali edánál,de ő is jól csinálta a dolgát.

Összességében nagyon jó volt minden.

Az osztályra vinni kellett pelust(1-es méret),textil pelenkát,popsitörlőt.Hálóinget,Betétet,(tenát használtam,és kellett is!)Törölközőt,kicsi sötét(altájnak) meg egy normál méretű,két papucs(egyik fürdeni).Én vittem a babának ruhát,és jól is tettem mert az egyik nap nagyon picit adtak rá,és kilógott a lába a picurnak,így gyorsan át is öltöztettem.:)Még örültek is neki,mert állítólag nagyon kevés a kórházi kis ruha van...:(Telefon töltő meg az általános dolgokat gondolom tudod.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe,de ha kérdésed van írj nyugodtan!Még elég friss az élmény így könnyebb válaszolni!:)

2011. jún. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó! Nagyon kedves vagy, és nagyon köszönöm a válaszodat!!!! Ezer éve keresek valakit, akitől biztos infókat kaphatok... :) Ha nem gond, lenne még pár kérdésem.. Hívom én a MÁV szülészetet nap mint nap, de sztem tojják le, mert soha senkit nem érek el, és így kérdezni sem tudtam semmit...

Pl.: Amikor már érezted, hogy "menni kell" mentőt, vagy taxit hívtál? Egyáltalán a mentőnek mondhatom, hogy én a MÁV-ba akarok menni? És akkor fel a 3-ra, és becsengettél a szülőszobába? Nem iszok málnalevél teát, meg nem használok gátolajat, mert rengeteg az ellentmondás ezekkel kapcsolatban, de azért szeretnék természetes módon szülni... Szerinted azért jobb epid. érzéstelenítővel? Teljesen tanácstalan vagyok, de már csak három hetem van (papíron) hátra....

Nagyon köszi még egyszer a választ!!! :)


Bea

2011. jún. 1. 13:56
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!:)

Szóval nálam a szülés reggel indult,és baromira felpörögtem,így abszolút nem azt csináltam amit el terveztem.(ha elindul a víz,lefekszem,és várom a mentőket)Ehhez képest reggel elindult szivárogni a víz,én pedig fogtam magam,és bevágtam magam a tusoló alá.:)Mondanom se kell remegtem az izgalomtól.Kb.15 percet álltam a tus alatt,miután kimentem felébreszteni apát hogy akkor most már ideje lenne elindulni,hívjon TAXIt.Szegénykém azt se tudta hol van hirtelen,aztán már jobban izgult mint én.A taxis rendes volt nagyon.Mi nem mondtuk neki hogy minek megyünk a mávba,aztán egy-két perc múlva leesett neki:Szülni megyünk?Mondom úgy néz ki...Aztán elkezdett sztorizgatni...aranyos volt.:)De ha úgy érzed majd hogy nagyon fájsz,és a víz is elfojt teljesen,akkor lehet hogy érdemesebb a mentőt hívni.Ha így lesz,akkor állítólag oda visznek ahova kéred,persze csak akkor ha úgy látják oda is érnek veled...:)

Megérkeztünk a kórházba,felmentünk a harmadikra,becsengettünk jött egy szülésznő beengedett.Be kísért a vizsgálóhoz.Ott átkellet öltöznöm a saját hálóingbe,majd megvizsgáltak,aztán ráraktak a ctg-re.Mivel nekem felső burokrepedés volt,így azt mondták hogy az nem magzatvíz volt,és felkerültem az osztályra.Ott nagyjából lepakoltam,jött a szülésznő hogy megvizsgálna.Mondom oké.Na a vizsgálattal annyit tágított rajtam hogy rögtön vissza kellett mennem a szülő szobára.:)Ezután következett az előkészítés.Nem kell tőle félni,beöntés,borotválás ha kell,és utána hagynak lezuhanyozni.Egy teljesen külön álló "fürdőszobában".Na az az egyetlen hely ami nincs felújítva.:(Ráadásul szerintem oda járnak bagózni is.Na de van ilyen.A többi hely az jó.

NA majd innen folytatom,mert felébredt a kicsi...

2011. jún. 1. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
úúúúú, nagyon vártam a válaszod.... jobb mint egy izgalmas regény... :) És köszönöm mégegyszer!!!! :)
2011. jún. 1. 16:32
 9/11 anonim ***** válasza:

Na elaludt a picur megint...:)

A málnateát én sem ittam,meg semmilyen bogyót nem szedtem,mivel én úgy voltam vele,hogy régen is megszültek a nők enélkül,akkor én miért ne tudnék.Ráadásul én fel voltam készülve egy nagyon hosszú vajúdásra,ami be is jött sajna.Röpke 25 órát vajúdtam ha jól számolok.:(Viszont a gátadra ügyelni fognak.Legalábbis nálam ügyeltek.Minden vizsgálatnál olajoztak,és mondta is a szülésznő hogy csak a legvégső esetben vág.Mivel szerinte jobb egy "szép 1cm-es vágás",mint egy 3 centis repedés.Én hittem neki.:)Nálam muszáj volt vágni,mivel nagyon gyorsan jött a végén a baba.:)Az igazság az hogy már a 2. napon normálisan tudtam ülni rajta.Persze éreztem,de nem fájt annyira.Az epidurális érzéstelenítést hajnaltájt kaptam meg mert akkorra érett meg bennem az hogy nem bírom tovább,adjanak valamit.Előtte kaptam azt hiszem nospát,de nem ért semmit.Az Eda az már jó volt.Igaz nekem duplázták az adagomat folyamatosan,(mondták is hogy ez már egy lónak is elég lenne:):))ezért lezsibbadt a lábam is,így egyértelmű volt a fekvés.De ha nem zsibbadtam volna le teljesen akkor ugyanúgy labdázhattam volna vagy tusolhattam volna meg ilyenek.Én nagyon megkönnyebbültem az edától.Pedig én is úgy mentem oda hogy nem fogják a gerincemet szurkálni...De hidd el átgondolja az ember két 100 fájás között...:)Ami nekem a legkellemetlenebb volt az a pisilés.Folyamatosan jöttek,és mivel nem tudtam járni így ágytállal.Hát mit ne mondjak.Voltam már zavarba máskor is életemben,de ennyire sosem.Viszont muszáj volt,mert ha nem produkál az ember lánya,bizony megkatéterezik.Mondjuk engem katétereztek is,mivel szülés után rosszul lettem,egy órával,majdnem ott maradtam annyi vért vesztettem.De ez csak egyéni eset volt szerintem.Veled biztosan minden rendben lesz!!!Lehet hogy minden érzéstelenítés nélkül végéig csinálod az egészet,és akkor feleslegesen aggódtál most!:)Ja azt elfelejtettem írni hogy amikor adták be az edát,olyan volt mintha egy darázs megcsípett volna.De komolyan.Aztán már csak a hideget érzed ahogy folyik halad a folyadék.Na az is egy érdekes érzés.De egyik sem kibírhatatlan.Nagyon sokan ijesztgetik a kismamákat hogy alig lehet kibírni ezeket a dolgokat.Butaság.Mindent ki lehet bírni.Egy ilyen csöppségért meg pláne.:)

Na megint szómenésem volt úgy látom...Bocsi.

Sok szerencsét neked.könnyű szülést!

Ha kérdésed van bármikor írhatsz!!

Anna

2011. jún. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia, kedves Anna!


Képzeld, 2 napja történt, hogy teregetés közben megütöttem a hasamat, és berohantunk a MÁV-ba az ügyeletre délután, mert elkezdtem erősen görcsölni, és oldalt fájt a helye a hasamnak... Nagy nehezen elértünk a szülőszobához, hogy fogjunk egy dokit.. és épp szembe jött velem az orvos, akihez járok terhes gondozásra az ÁEK-ba.. Volt UH, vizsgálat, minden... Mindent rendben talált, csak azt mondta, hogy nagyon megrövidült a méhszájam... Mondjuk nem vágom, hogy ez igazából baj e, elvégre már 37 hetes is elmúltam, ilyenkor már nem koraszülött a baba, ha világra jön, tehát akkor ez jó jel lehet? Passz...

Na mind1, párom csak megkérdezte tőle, hogy elvállalná e a szülést (baromi rendes volt velünk, sokáig vizsgálgatott...), de képzeld, a doki csak terelt, hogy hát, jön a nyár a nyaralások, meg van családja... rendesen leterelt, de lehet jobb is így, mert nyugodt szívvel járhatok(míg nem megy nyaralni) hozzá, és így jártam, lekönyveltem---} amúgy sem szívesen tömöm, a tgyásom összegéből egy doki zsebét sem...

Lényeg a lényeg, lenne még pár kérdésem... :) :) :) Ha nem terhellek vele, persze...

Az első, hogy apuka végig mellettem lehet? Ő vághatja el a k.zsinórt is? :)

Hogy van az osztályon a látogatási idő? Napi 1-2 óra csak, vagy azért hosszabb?

Úgy emlékszem mintha 3 ágyas szobákról olvastam volna... Ez így van? Nagyon zavaró volt a másik két "szobatárs"?

Mellettem lehet a bébike a szobában? Sok időre vitték el mellőled vizsgálatokra? Ha besárgul egy baba, az sokkal meghosszabbítja vajon a kórházi tartózkodást?

Nem szeretném, ha az apuka egy üvegfal mögül nézegethetné csak a babáját az első napokban, az annyira tré....

Szerinted, nagyon bunkó vagyok, hogy mindenki mással közöltem, hogy a kórházban senki ne látogasson meg, páromon kívül? Nem vagyok senkire sem kíváncsi, és sokan besértődtek... Miért nem lehet ezt megérteni? Életünk első közös napjait nem akarom megosztani egyik baráttal, barátnővel sem... Nagyon kattant vagyok szerinted?

Nagyon sok egészséget kívánok nektek, és millió boldog órát a babádhoz!!!!!!! :) :) :)

Az enyém kisfiú lesz, Milán Zsolt.. :) :) :)


Puszi!

2011. jún. 4. 08:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!