Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kézzel tágítást (vagy más...

A kézzel tágítást (vagy más fájdalmas tágítást) el lehet utasítani szülésnél?

Figyelt kérdés
ápr. 3. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Hát attól függ, mennyire sürgős az a tágítás. Mert ha már elég sürgős a baba egészsége miatt,akkor nem gondolom,hogy eltekintenek tőle.
ápr. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
22%
Persze, a te gyereked neked kell nevelni akkor is ha sérült lesz
ápr. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
86%
Lehetni lehet, csak nem biztos, hogy szólnak előre. Nekem a második szülésemnél sürgette volna az orvos a dolgokat így, minden alkalommal, amikor "megvizsgált" csillagokat láttam, de nem szólt semmit előre. Eléggé a végén voltunk már, kb a kitolásnál tartottam, amikor mondta, hogy úgy nyomjak, hogy ott a keze, hogy közben ő tágít tovább. Hát na ott már azért elhessegettem és nem voltam hajlandó nyomni, amíg hátrébb nem lépett. Szóval vissza lehet utasítani, és szerintem kell is, mert őszintén szólva a két szülésből (ahol az elsőnél repedt a gát, szóval abszolút éreztem ahogy szakad az a régió) a létező legfájdalmasabb pont az volt, amikor ő kézzel tágítgatott. De hogy van-e rá módod... Hát az megint más kérdés.
ápr. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Hát nekem esélyem sem lett volna elutasítani, szó nélkül csinálta
ápr. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

2.-es. Azért azt túlzásnak tartom, hogy emiatt fogyatékos lenne a gyerek. Amióta van emberiség, mindig szültek valahogy a nők kézzel tágítás nélkül is, mégsem haltunk ki. De ha ezen múlik valóban, akkor nyílván engedi fogom, csak én jobban örülnék, ha minden természetes úton menne a maga útján, szerintem ebben semmi rossz nincs.


Köszönöm a válaszokat, majd rákérdezek az orvosnál is, csak ez most jutott eszembe.

ápr. 3. 19:22
 6/17 anonim ***** válasza:
64%
5ös igazad van, 5ből 2 szülésnél életben is maradt a gyerek nagyanyáink korában és előtte :-D
ápr. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%

#1, ha olyan sürgős, akkor nem a méhszájat barmolják szét, hanem viszik császárra.


A kézi tágítást visszautasíthatod. Felesleges szülészeti erőszak.

ápr. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
57%
Engem próbált kézzel tágítani az orvos, kicsit vicces visszagondolni, ahogy matatott bennem, aztán nyugtázta ráérősen, hogy "hat, ez esélytelen" 😂😂😂 engem csaszaroztak. Ha megfogadsz egy tanácsot: a legtöbb orvos nem ellened van, jót akar neked, és a babádnak. Ne a gyakorirol informalodj, itt nagyon sok a negatív ember. Kicsit bízz azért a kórházi dolgozókban, majd ők tudják, mit miért kell, nem hiába van ebből diplomajuk, meg vezettek már le X szülést...neki tulajdonképpen mindegy, meddig vajudsz céltalanul, meg hogy foglalod a helyet a vajudoban a többi kismamatol, hálapénz már úgysincs, így nem mindegy, hogy az ő muszakjaban szülsz, vagy nem?:) hát nem, annyiból sokuknak nem mindegy, hogy igenis emberségesek, és nem akarják, hogy még további 36 óráig szenvedj...én nem utasítottam vissza semmit, és nem bánom, nem gondolom, hogy okosabb vagyok, mint aki ezt tanulta. +Erőszaknak sem éltem meg semmit.
ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én csak utólag jöttem rá, hogy a szülésznő azt csinálta. Elvileg egy kis részen nem akart eltűnni teljesen a méhszáj, vagy mit mondott. (Nem emlékszem tisztán.)

De igazából a fájások mellett én azt már meg sem éreztem.

ápr. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem kettő szülésnél egyszer se tágítottak. Gondolom ez nagyban függ attól hogy ki mennyire gyorsan tágul mikor már beindult a buli.
ápr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!