Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas egy termész...

Mennyire fájdalmas egy természetes úton történő szülés?

Figyelt kérdés

Nekem most beállt a derekam. Majdnem magamalá piszkítok, mert annyira nem tudok még mozdulni sem az erős fájdalomtól. Egy centi helyváltoztatás is maga a pokol.

A szülési fájdalom hányszorosa lehet ennek?



2023. okt. 17. 21:52
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%

50😆

Hirtelen nem is tudom hogy mintha hány csontod törne olyan fájdalmas. 16 csont talán? De egyszerre sok csontod, és akkor elvileg ugyanazt a fájdalmat kapod mintha szulnel.

2023. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
67%

Embere és szülése válogatja.

Nekem jócskán magas a fájdalomküszöböm+gondol9m a hormonok is segítettek.

De egy derékbecsípődéstől sokkkkkkal erősebb fájdalom.

Igen, csípődött be, de még kiegyenesedtem, amitől eszméletem vesztettem és összepisiltem magam. De a szüléshez képest ez vidám.

2023. okt. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
44%
Ezt a kérdést nyilván viccnek szántad, honnan tudnánk, mennyire fáj a derekad? :)
2023. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
82%

"A szülési fájdalom hányszorosa lehet ennek?"


Pontosan pí-szer e-szerese, azaz közelítőleg 3,14x2,72=8,54-szerese.

Brit tudósok számolták ki!

2023. okt. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gáz voltam szüléskor. Annyira próbáltam visszafogni a hangomat, de kb ordítottam. Egyszerűen nem ment, mert így hogy tudtam hangot kiadni konkrétan ordítani így ment az hogy nyomjak. Szerencsére aranyos szülésznő és orvos volt bent, de azóta is szégyenlem magam.

Nekem nagyon fájt, úgy éreztem szét repedek. Na meg az is zavarta hogy nem tudtam hol a vége. Ha valaki megmondja hogy na még 5 nyomás és vége vagy 10 akkor sokkal könnyebben viselem mert tudom hogy mikor lesz vége. A terhesség vége is ezért volt nehéz számomra mert nem tudtam mikor kezdődik és a fajasokkal is ez volt a helyzet.

De plusz pont hogy miután meglett a kis hercegnőm, utána már semmi nem érdekelt. A méhlepényt meg sem éreztem és a varrást sem. Utána pedig úgy elaludtam hogy nem tudták felkelteni. Pedig már nagyon vártam hogy behozzák hozzám.

A felépülés sem volt rossz, testileg elment, kb 1 hónap alatt szinte rendbe jöttem alul is. Hát ugye a kajának köszönhetően a kilók még megvannak, de szépen lassan alakítok rajta.

2023. okt. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
48%

Nekem egy epegörcs sokszorosan fájdalmasabb volt, mint a szüléseim.

A legtöbb nö szereti eltúlozni a szülési fájdalmakat, mert aki nem teszi, azt a többi lenézni, ez az elvárás MO-on, hogy a lehetö legnegatívabb dolgokat mondja.

2023. okt. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
88%
Kérj epidurált, akkor elég jó. Én úgy jöttem ki, hogyha kellene, akkor mehetne még egy kör.
2023. okt. 17. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
85%

Nekem nem is igazán fájt, inkább csak szinte elviselhetetlenül kellemetlen volt,nem tudom jobban megfogalmazni.

Gyűlöltem, hogy olyan érzés volt, mintha szétfeszítene valami belülről, én pedig minden erőmmel benn akarnám tartani 😀

Mikor már bevittek a szülőszobára és nyomhattam, onnantól ment minden, mint a karikacsapás, 3-4 nagy nyomás és kinn volt, alig fájt.

(A lepényt mondjuk ketten cincálták ki belőlem, az viszont borzasztó volt, már könyökkel is ugráltak a hasamon, nem tudom azóta sem, hogy miért nem akart leválni... 😠)

De tény, hogy a baba mindent megszépít, rögtön szültem volna a következőt 😀

2023. okt. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem meg a kettőt nem lehet összehasonlítani, teljesen más fájdalom.... Eleve a mehed simaizom, a derekadnal meg harántcsikolt izom csipodik be.

A szülés ék intervallumban jön-majd elmulik a fájdalom, nem fáj állandóan. Jó, a végén a fajasok már osszeernek, de teljesen más felé fájdalom. Én csonttörés hét sem hasonlítanam.

De még az előtte gyakori elviselhetetlen menzis fajdalmaimhoz sem...egyszeruen más...


Nekem nagyon alacsony a fajdalomkuszobom, ennek ellenére jó élményként éltem meg a szülést, fájdalomcsillapító és EDA nélkül szültem. Az utolsó 2 órát akkor kibírhatatlannak ereztem, de előtte simán bírható volt az egész.

Most másfél év után újra terhes vagyok, a szülés tol nem félek, sokkal inkább attól, ami utána következik...

2023. okt. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Annyira fáj, mint még soha. Ha így kellene mostantól élnem, akkor inkább mihamarább végeznék magammal.

Mondjuk deréktól felfelé egészen élhető. Lehet járókerettel könnyebb lenne a helyváltoztatás is.

Durva, hogy egy pillanat alatt mennyire tehetetlenné tud válni az ember.

Na nem nyafogok tovább, voltam már sokkal gyötrelmesebb helyzetben is. Hasnyálmirigy-gyulladás magas lázzal. Vakbélműtét. Szegycsont törés. Remélem túlélem ezt is.

2023. okt. 17. 22:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!