Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek volt már császármetszés...

Anneee25 kérdése:

Akinek volt már császármetszése és természetes szülése is, melyiket élte meg "jobbnak"?

Figyelt kérdés

Császármetszésem volt már.

Most lehetne VBAC ,de választhatok császárt is. Félek az ismeretlen fájdalomtól.



ápr. 16. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Igaz először volt a természetes szülés, majd 10 év múlva a császármetszés.

Jobban fájt a természetes szülés alatt...de a császármetszés utáni felépülés lassabb volt...

Viszont indított szülés volt a császármetszés...azok a fájások jobban fájtak, mint a természetes szülésnél.

ápr. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Mások tapasztalata nem lesz mérvadó, mert mindenki máshogy éli meg. Nekem az összes olyan ismerősöm, és szobatársam, aki mind a 2 úton szült, mindenki azt mondta, a hüvelyi szülést választaná. De a neten meg olvasok ellenpéldát is. Hogy te hogyan élnéd meg, azt nem lehet tudni. A helyedben én megpróbálnám a vbac-ot.
ápr. 16. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első volt természetes. Fájt, nem tagadom de a felépülés lassabb volt a császarból - pedig program császár volt a lepény helyzete miatt.


Egyáltalán nem biztos hogy a második császár is ugyanolyan lesz.

ápr. 17. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A természetes ezerszer jobb volt, a császárnál voltak komplikációk, majdnem ottmaradtam.
ápr. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

Amúgy ez a császár után lassabb a felépülés annyira félrevezető.

Császáros barátnőm 5 nappal császá után már kint sétált a gyerekkel, én természetes szülés után 5 nappal örültem, hogy a wc-ig már el tudtam menni anélkül, hogy az ájulás szélére kerülnék, úgy mentem mint aki besz.rt,nemhogy sétálni vigyem a babát. És marha rosszul éreztem magam, hogy mi de ki azt mondja gyorsabb a felépülés, meg a természetes szülés csak közben fáj, utána nem. Utána is fáj és az után is lehet szarul az ember 5-6 hétig.

ápr. 17. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez szülésfüggő. Nekem két természetes szülésem volt, az első egy katasztrófa volt, azután még feküdni is fájt, nem tudom a császár milyen, de én egy hónapig kegyetlenül szenvedtem. A második szülés 5 óra volt, mindennel együtt, és pár óra múlva már semmi bajom nem volt szinte. Szóval nem lehet így nézni, minden szülés más. Akkor is, ha egyformák.
ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A természetes szerintem sokkal jobb, fáj, de mikor ott vagy, hogy màr nem bírod, ott a vége nemsoká. A császár sem volt nekem rossz élmény, mármint maga a műtét, de a felépülés sokkal lassabban megy, ez zavar, mert mennék, tenném a dolgom 3 gyerek mellett, de a testem nem működik együtt még, a természetes szülések után simán mentem ugyanúgy, semmi fájdalmam nem volt.
ápr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
52%

Minél többedik császár annál nagyobb a komplikációk lehetősége, összenövések esélye, ami életen át tartó problémákat okozhat. Ez egy nagyműtét mégiscsak, tobb réteget vágnak át.

#5, lehet hogy közvetlen szülés után nehezebb volt, de neked nem maradt a hasadon át egészen a méhedig heg, ami sok gondot okozhat. És ugye azt se hagyjuk ki, hogy lehet te a császár után is 6 hétig vonszoltad volna magad, mert sokkal alacsonyabb a fájdalomküszöböd mint a másik említett anyukának.

ápr. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Babika11 válasza:
A természetes szülésről nem tudok nyilatkozni sajnos, viszont egy sürgősségi császár után (+komplikációk...) azt mondom, hogy mindenképp érdemes nem csak a szülésre készülni, hanem a császár lehetőségére is. Engem teljesen váratlanul ért, még csak gondolatban sem merült fel bennem soha. Viszont ha már így alakult, a császárvonal sokat segített, hogy elfogadjam.
ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nekem nincs összehasonlítási alapom, eddig csak császárral szültem. Mivel tervezünk mégegy babát, engem is ugyanígy foglalkoztat a kérdés.


Benne vagyok egy vbac témájú fb-os csoportban, ott csomó tapasztalatot megosztanak. A többség, akinek sikerült a vbac, nagy sikerélménynek tartja, és igazi kárpótlásként éli meg. De azért akad néhány horror sztori is, aki inkább megbánta, hogy ragaszkodott hozzá. És nagyon sok olyan van, aki megpróbálta ugyan, de végül császárral fejeződött be a szülés.

Szerintem nyugodtan próbáld meg a vbac-et, erőltetni nem fogják, elég hamar felajánlják majd közben a császárt, ha szükséges, az előzmények miatt. Szóval majd ott el tudod dönteni közben. Ha meg fel sem merül közben a császár lehetősége, az a legjobb kinenetel, mert akkor egy simán lezajló természetes szülés lett belőle.

ápr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!