Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Tápszeres táplálás » Mostanság a kórházban kapnak...

Mostanság a kórházban kapnak az újszülöttek tápszeres pótlást, amíg nem indul be az anyatej?

Figyelt kérdés
Vagy ezt kórház válogatja?

ápr. 17. 18:39
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Bajcsyban adtak a szobatarsamnak 3 hete
ápr. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
51%

Van ilyen, de nem jellemző. Ha tápszert adnak az 1-2-3 napos újszülöttnek, akkor ugyanis a kicsi nem fog szopni jóllakottan, emiatt pedig nem is indul be a tejtermelés.


Hidd el, nem éhezik az újszülött, vagy amennyire igen, az pont azért van, hogy folyton szopizni próbáljon, ezzel beindítva a tejet. Ezért mondják, hogy akár egész nap legyen cicin az elején.

ápr. 17. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
2021-ben szültem, volt tejem, mégis adtak a lányomnak kétszer 10 ml tápszert, mikor elvitték vizitre. Mindkét alkalommal csak utólag közölték, hogy kapott tápszert. Semmi nem indokolta, mert a súlya is csak alig pár grammot csökkent, 4 naposan már meghalatsta a születési súlyát.
ápr. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Nekem a 4.napig nem volt tejem egynél sem, az üres mellet hiába szopták. Amíg nem jöttünk haza, nem indult meg.


Amelyik kapott a kórházban pótlást, szopott a legjobban.


A másik kettőnek nem adtak. Mindkettő besárgult, az egyiket naponta hordhattam be megfigyelésre a gyerekorvoshoz, a másikkal kórházba kerültünk a sárgaság miatt, és infúzió kellett.


Már most nagyon félek, hogy mi lesz :/

ápr. 17. 19:22
 5/32 anonim ***** válasza:
Nekünk nem adtak, nem volt tejem, konkrétan tépte le a bimbóm, olyan éhes volt, ordított.
ápr. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%

Szent Jánosról tudok nyilatkozni. Szülés éjszakáján a csecsemősökkel maradt a babám, sajnos annyira rosszul voltam, de aranyórában sikerült megszoptatni. Vizet adtak csak neki.

Ott egész 3 nap alatt mellen kell tartani a babát, ha nagyon besárgul és nagyon megnyugtathatatlan akkor lehet kérni tápszert, de először szoptatásra buzdítanak. Nekem szerencsére nem kellett, de szobatársnőm császárral szült és még kevés előteje sem lett a 3 nap alatt.


Rendes tejbelövésem viszont nekem is már csak otthon volt a 4. napom, babám addigra 150 grammot veszített a születési súlyából. Azóta már meg is duplázta a születési súlyát, 4 hónapos és továbbra is csak anyatejes. Viszont sajnos utálok szoptatni, de miatta csinálom...

ápr. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
Jah amúgy otthon nekem is besárgult a babám, orvos adott 1,5 hét türelmi időt, és szerencsére rendeződött.
ápr. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
80%

"Nekem a 4.napig nem volt tejem egynél sem, az üres mellet hiába szopták. Amíg nem jöttünk haza, nem indult meg."


Igen, a tejbelövellés ugyanis általában a 3-4.napon történik meg. Ha nem szopta volna az "üres" melled 3 napig előtte az újszülötted, hanem folyton tápszerezték volna, nem is indult volna be.


Nyilván, ha besárgul, szoktak adni kiegészítést, de attól, hogy csak 4. napon indul be a tej, nem lesz sárga, nekem egyik sem lett.

ápr. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
36%
8# És akkor 0 ml-vel él a pici vizelet nélkül 5 napig pl éhesen ordítva, az a normális? Kiszárad addig. Nekem a 6. napon jött pár csepp előtej addigi egész napos szoptatással. Semmi bajuk nem lesz ha kapnak pohárból pár mlt, hogy esetleg ne infúzión vagy szondán kössenek ki. Egyébként nálunk minden szobatársamnak volt teje már szülés után egyből, csorgott, ömlött, belövellt. Én a mai napig nem tudom az milyen érzés.:D Kérd meg hogy adjanak ha szükséges kérdező.
ápr. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
21%
8# És ne hasonlítsd ahhoz, hogy jön 4 napig pár csepp csak épp nem ömlik ahhoz amikor szó szerint egy ml sem és nincs bevitele a picidnek 4 napig… az ugye megy, hogy ha be nem megy semmi, kifelé se jön?:D
ápr. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!