Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek egy első szülő...

Szerintetek egy első szülő anyát 4100grammos magzattal nem kellett volna császározni? Érdemes volt kockáztatni a baba egészségét? Mert én igy jártam! A kislányom karja részlegesen lebénult!

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 17:07
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Irtóra sajnálom, ami Veled történt, meg a kislányoddal!

De azt miből gondolod, hogy ez a hüvelyi szülés számlájára írható?

A 4100g egyébként nem vészesen sok (bár sok, az tény), de a szülésnél nem igazán a kiló számít, hanem a fejkörfogat, mert hogy annak a legnehezebb átférnie.

2010. okt. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok orvos, vagyis nem vagyok szakértő sem, így érdemben válaszolni nem tudok. Viszont nem hiszek abban, hogy a nagy súly miatt kellene császározni, mert egyrészt a súlybecslés nagyon pontatlan, felelőtlenség erre alapozni egy hasi műtétet, másrészt meg nem a súly a legmegfelelőbb alap egy császárhoz.

A fiam 4450g-al született, első baba, és a súlybecslés 300g-al nagyobb babát mutatott. A doki csak annyit mondott, kössem fel a gatyát. Semmi gond nem volt.


Sajnálom, hogy ez történt a kislányoddal, és mielőbbi jobbulást, sok boldogságot kívánok!

2010. okt. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

NAgyon sajnálom, ami veletek történt! Tudták, hogy mekkora a baba? A kismama testalkatát is figyelembe kell venni. Mekkora vagy? Ezen kívül számít, hogy milyen a baba elhelyezkedése és volt-e bármilyen komplikáció a terhesség során.

Mi volt a baj pontosan? Ha minden ok volt, elvileg nem kell császár.

2010. okt. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
66%

szerintem nem azért béna a kislányod karja mert nem császároztak meg. 4100 gr babaát gond nélkül meg lehet szülni nem ezen múlik.

Itt valami más van a háttérben!

2010. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
81%

A súlybecslésre egyáltalán nem lehet adni. Minden attól függ, hogy tágul az anyuka. Simán meg lehet szülni 5 kilós gyereket is, és lehet probléma egy 2 kilóssal is.

Sajnálom, hogy így jártatok, de az orvosodat nem tartom felelősnek.

2010. okt. 27. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom ami veletek történt! A nagy súly önmagában nem lehet indoka a császármetszésnek...ahhoz azért több kell, mint pl.téraránytalanság, fájásgyengeség,farfekvés stb. Időre született a baba vagy túlhordtad már? Mennyi ideig vajúdtál? Milyen a tetalkatod? Azt mivel magyarázták az orvosok, hogy lebénult a kislányod karja?
2010. okt. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami veletek történt.

De egyet értek az előttem szólókkal, a nagy súly nem ok a császárra.

Másrészt meg honnan tudnák előre, hogy mekkora lesz a baba?

Hiába van szülés előtt súlybecslés, az nagyon nagyon tud tévedni. Ennyi erővel mindenkit császározhatnának.

2010. okt. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Az én lányom 4180-g-mal született, első baba és engem császároztak, ráadásul programozott volt! A dokim várt az utolsó pillnataig, de mivel a lányom feje még az utolsó vizsgálatnál is kimozdult,magyarán fennált a téraránytalanság esélye, így azt mondta, hogy nem indítja meg, ma már nem az a cél, hogy a kismama halálra szenvedje magát. Még szerencse, mert a lányom nagy fejjel és még nagyobb mellkassal született. Utólag azt mondta, he megindítja valószínüleg sürgősségi császár lett volna!


Bár nálatok nem tudom, hogy mi volt, de a dokinak szerintem mérlegelni kell a dolgokat! Sajnálom, ami veletek történt!

2010. okt. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:

nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!

szeptember20-ra voltam kiírva és nem indult be magától a szülés ezért befeküdtem a kórházba.2x csináltak nálam OTT-tés az sem indította be rendesen 1cm-re tágultam ki csak,,fájásaim nem voltak.Nem október elsején vették észre hogy nagyon kevés a magzatvizem,felsö magzatburok repedésem volt és azonnal be kellett indítani a szülést délelött 9 óra körül.Tele tömtek injekciókkal meg infuzióval de igyem sem tágultam rendesen.este 19.10kor lett meg a picur kb 5-dik vákumozásra és ugy könyököltek még be hogy kipréseljék belölem e kicsit.A légzése leállt ugy elfárdat és a válla is megsérült!Szerintem itt már császározni kelett volna bár ez csak saját váleményem.tudták hogy nagy baba és nem tágulok !Nem tudom hogy igy mit gondoltok erröl ,de szerintem érdemes lett volna császározni.A gyerekemnek nem lett volna semmi baja!

2010. okt. 27. 20:57
 10/30 A kérdező kommentje:
jah koponya fekvésü baba volt és a terheség alatt semmi komplikáció nem volt!Se hányás se semmi ,teljesen kiélvezhettem a terhességet!
2010. okt. 27. 21:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!