Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek egy első szülő...

Szerintetek egy első szülő anyát 4100grammos magzattal nem kellett volna császározni? Érdemes volt kockáztatni a baba egészségét? Mert én igy jártam! A kislányom karja részlegesen lebénult!

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 17:07
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom!

Nem tudok érdemben hozzászólni, de szerintem a becsült súly szerint nem hoznak döntést. Nekem minden ultrahangon, vizsgálaton elmondták, hogy milyen nagy baba lesz, és agyon ijesztgettek, hogy ilyen pici nő, hogy fog megszülni egy ilyen nagy babát. A kisfiam 3010 grammal jött a világra. Olyan kis csöpp volt, hogy nem is értem, hogy tudták így elnézni.

2010. okt. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
62%
Nagyon sajnállak!Én sem lennék különb a helyedben.Szerintem is császározni kellett volna.Jó,hogy a kicsi nem fulladt meg..Hibáztak az orvosok,szerintem.
2010. okt. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
62%

20.47-es vagyok!

Hát ez érdekes, de szerintem már ennél kevesebbért is császároznak! Nekem pl 2 ismerősöm is van, akiknél nem indultak meg a fájások, oxitocinra sem és nem vártak fél napot (pláne nem kevés magzatvízzel), hanem vitték őket a műtőbe!

Ez szerintem is császár kellett volna, hogy legyen, bár nem vagyok orvos, de még így olvasva is elég szörnyű, amiket leírtál, nemhogy átélni!


A doki fogadott volt? És mondott valamit utána?

2010. okt. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

Szia.

Nagyon sajnálom hogy ez történt. Amiket leírtál az alapján tényleg császározni kellett volna. Nekem 4900gmal született a fiam,és 16órát vajúdtam,mire megcsászároztak. Egyáltalán nem tágultam 2ujjnyinál többet. A 41.héten indított szülésem volt. Az orvos végig sokkal kisebbre saccolta a súlyát,ő lepődött meg a legjobban hogy mekkora.

2010. okt. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:

Első szülő anyaként 4400 garmmos 57 cm-es fiamat sima úton hoztam világra.36-os fejkörfogat volt.

Ez nem súlyfüggő, hanem egyén.

Nálam fel sem merült a császár.


A lányomat is simán szültem 9 év múlva, ő csak 3950 garmm és 56 cm lett.

2010. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

Csak a kérdés alapján nem "jogos" a császár hiányára fogni, mert nem a súlya miatt lett baja a babának. Viszont a komment után tényleg a csaszi hiánya, mert nem szakszerűen láttak el, és ahol vágni kellett volna ott inkább vákuum, meg anyám kínja...


Van akit kicsi babával is vágni kell, mert gond van, és van aki egy víziló-bébit szül meg farosan minden gond nélkül elsőre, és van olyan anyuka aki sokadik terhességet nem tud megszülni... Nem csak a baba mérete, meg nem csak a mama mérete, nem csak a szülések sorszáma, hanem együtt kéne megadja a csaszi indokát...

Sajnálom a kislányod, sajnos most már csak abban bízhatsz hogy rehabilitálható, és 'ideig óráig' bénult a kezecskéje.

2010. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Első vagyok:

A kommentedet ha rögtön a kérdés alá írod, valószínűleg nem ilyen válaszokat kapsz...

Igazad lehet, a császár segített volna valószínűleg.


Fogsz még valamit tenni ezügyben?


De ami ennél is fontosabb, kislányod kezeléséről mit mondanak a gyermekorvosok? Dévény torna, esetleg műtét vagy más kezelés nem segíthet/javíthat rajta?

2010. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

En 4700 g szulettem természetes úton. Anyukám alig tudott kinyomni. Végul valahogy eltorték a jobb vállamat. Azt mondták az orvosok, hogy azt a kezemet nem fogom tudni használni. Egy darabig fel kellett kotni a kis kezemet, majd késobb rehabilitáciora hordtak. Tornáztatták a kezemet, anyukám ugyan úgy otthon is csinálta. Igy rendbe jott a kezem és ugyan ugy tudom használni mint a másikat. Remélem az én szulésem konnyebb lesz 10 hét mulva. Fel a fejjel!


30 hkm

2010. okt. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
70%
Én ezért simán perelnék...
2010. okt. 28. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Ilyen előzmények után, amiket leírtál, az én orvosom biztosan a császár mellett döntött volna. Az indokokat leírtad te magad, és én is a császárhoz ragaszkodtam volna.
2010. okt. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!