Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek egy első szülő...

Szerintetek egy első szülő anyát 4100grammos magzattal nem kellett volna császározni? Érdemes volt kockáztatni a baba egészségét? Mert én igy jártam! A kislányom karja részlegesen lebénult!

Figyelt kérdés
2010. okt. 27. 17:07
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

A súly még nem indok (én is ekkora babót hoztam világra első szülőként, és nem éreztem kivitelezhetetlennek),

de az, hogy kevés a magzatvized és nem megy a tágulás, az már indok. Borzasztó lehetett megélni ezt a szülést neked és babádnak ezt a születést. :(


Egyszerűen nem értem, minek erőltetni egy szülést akkor, ha már a 42. hétben vagytok?? Nem tágul az a kismama és nem is fog, csak töménytelen mennyiségű oxitocin hormonnak köszönhetően, de akkor is csak hosszú és sokkal fájdalmasabb órák múlva, és nem marad ereje kinyomni a babáját, kire annyira várt és vigyázott a 9 hónap alatt!


Mikor kezditek a tornát? Vagy elkezdtétek már?

2010. okt. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat!

Gyógytornászhoz hordom a picit és én is itthon tornáztatom.Igaz hogy annyira sír hogy sokszor sírok vele én is :( ,de muszáj tornáztatni.Aztmondják hogy nem annyira rossz a helyzet de biztosat még nem tud senki mondani,hogy mennyire fogja tudni használni a bal kezét.

Jah a terhesség 7.dik hónapjában hazaköltöztünk 300km-re és elvitt minden annyagi tartalékot,sajnos nem tudtunk orvost fogadni és nemtudom hogy nem -e emiatt lett igy levezetve a szülés.De szerintem akkor sem kellett volna kockáztatni a kicsim életét és egészségét.Az a baj hogy a hálapénz már nem csak adható hanem lassan tényleg muszáj lesz,de ha nincs miből akkor mit csináljon az ember =(.

Mi is gondolkodunk hogy ügyvédet fogadunk,csak nemtudom mennyi esélyünk van meg is nyerni a pert.

2010. okt. 28. 16:25
 23/30 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy sok mindenen mentetek keresztül. De amikor a gyerek már a szülőcsatornában van, akkor már nem lehet császározni csak vákumozni.

Amúgy a túlhordás, Oxitocin próbák, nagy baba és a tágulás hiánya sem jelenti azt, hogy ez császáros szülést indokolt volna. Én így szültem 13 nap túlhordással 4. oxitocinos indítás után az első lányomat 4670 grammal és 36 cmes fejjel, úgy, hogy a keze a feje mellett volt.

A második lányom is váratott 14 napot magára 6. infúzió tette meg a hatását. Már bérletem volt szinte a szülőszobára a 2 gyerekkel. Igaz a második vállelakadásos volt, de ígyis egy öltéssel megúsztam, pedig 4980 grammal születetett.

2010. okt. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

Én 163 cm vagyok, és 4200 grammos babát szültem, hüvelyi úton, semmi baja nem lett. Első baba volt nekem is.

És nehéznek sem mondanám a szülést, alig várom a következőt.


Részvétem nektek!

2010. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Megkérdezhetem, hogy ez melyik kórházban történt?
2010. okt. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Gyulai Pándy Kálmánban volt
2010. okt. 29. 17:45
 27/30 anonim ***** válasza:

szia. a barátnőmnek ugyan ez volt a kisfiánál amit te leírtál. Neki meg se mondták h baj van akezével, csak amikor hazaengedték, akkor mondták hogy hé anyuka, ne felejtse el óvatosan öltöztetni a gyereket, mert a keze...

azóta szerencsére helyre jött a kismanó, már 2 éves lesz, gyógytornára hordták.

2010. okt. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Én kérdeztem, hogy hol szültél. Mert én az ÁEK-ban,nekem is nagyon erőltették a természetes szülést, amiből persze baj lett. De nem is ez a lényeg, hanem hogy már órák óta tudták, hogy nem fogom tudni megszülni. Már két éves de még mindig kell visszajárnunk kontrollra. Utána azzal magyarázták a dolgokat, hogy nem volt szabad műtő. Na de órákon keresztül??

Ja és engem végül megcsászároztak, mert már nem volt más választásuk, de mivel altatásban történt a dolog, nem tudtam mi folyik körülöttem.

Amikor az első kontrollra mentünk, akkor az ottani orvos kérdezte, hogy tudom-e, hogy miért vagyunk ott. Én meg mondtam neki, amit nekem a kórházban mindenki mondott. Azt mondták nekem, hogy azért kell kontrollra járni mert "kicsit rosszul lett a baba szüléskor". Szó szerint ezt mondták.

És akkor két héttel szülés után, ez az orvos mondta meg nekem, hogy a gyereket újra kellett éleszteni.

2010. okt. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
46%
szerintem indokolt lett volna a csaszar...en nem is tudom miert kell megkinozni az anyat es a gyereket is ha ekkorak a meretek...orvosilag az idealis suly 2.8 es 3.5 kozott van e felett en mindenkinek ajanlanam a csaszart mert a babara nezve a kockazat nagyon kicsi...sajnalom ami veletek tortent!
2010. okt. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
4100 szultem a fiamat. Termeszetes uton. 2 ora 49 perces kitolasi szakasszal! Szoval nem hiszem hogy feltetlenul szukseges a csaszar...de ezt orvosa valogatja. Nalad kellett volna
2010. nov. 1. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!