Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüléssel kapcsolatos tapaszta...

Szüléssel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének, a Szent Imrében szülőktől, milyen tapasztalataitok voltak? +- is érdekel 29 hetes km

Figyelt kérdés
2010. nov. 2. 08:25
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Augusztus közepén szültem ott a 3. babámat (a másik 2 fogadott dokival a Jánosban született). Nem volt dokim, se szülésznőm, még sosem jártam a szülészeten előtte.

3 perces fájásokkal érkeztem hajnali 3-kor.

Becsöngettünk a szülészetre, apa kint maradt, engem egy nagyon kedves szülésznő fogadott. A vizsgálóban megnézett az ügyeletes doki (Dr.Bálint Balázs, aki nemcsak szép, de humoros, kedves is). Háromujjnyira voltam nyitva. A szülésznő meghallgatta egy hordozható CTG-vel a baba szívhangját. Utána a doki felvette az adatokat. A szülésznő bekísért egy kórterembe, segített átöltözni (saját hálóing) és bevezetett egy 1 ágyas szülőszobára.Kiment szólni apának (mellette van öltöző, amiben átvette a steril ruhát-mi vittük). Itt már kettesben voltunk, néha bejött a szülésznő, meghallgatta a pici szívhangját, felajánlotta, hogy zuhanyozhatok, vagy labdára ülhetek, dicsért, biztatott.Beállította az ágyat, de akár fejen is állhattam volna - én a fotelban üldögéltem szinte végig. Amikor mondtam, hogy szerintem jön a baba, felsegített az ágyra (semmi kengyel és ”zokni”), kiszóltak a dokinak, de már nyomhattam addig is, próbálták a gátvédelmet, de picit repedtem. Pont reggel 5-kor kibújt a baba. Rám tették, hagyták a köldökzsinórt is,amíg pulzált, utána apa elvágta.Ott mellettem gyorsan megfürdették, jött a gyerekorvos: mérés, Apgar. Babát visszakaptam, szülésznő fotózott, doki összeöltött, ”kitakarított”, utána 2 órát békén hagytak minket hármasban. A babát már én toltam ki,annyira nem fájt a gátvarrásom. Reggel 10-kor kaptam meg, onnantól végig velem lehetett, csak vizsgálni kellett bevinni.

Amikor bementünk, kérdeztem, hogy beöntés és borotválás?

Nem protokoll, nem csinálnak (viszont a végén a küret, állítólag igen). Szóval nekem csak pozitív a tapasztalatom, a legszebb szülésem volt. A csecsemősök már nem annyira kedvesek, de ha minden rendben, 48 óra múlva hazajöhetsz. Én kedden reggel szültem, csütörtökön reggel már jöhettünk haza.

Neked is hasonlóan szép és könnyű szülést kívánok!

2010. nov. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

köszi szépen a válaszod :)

örülök,hogy ilyen jó tapasztalataid voltak :)

2010. nov. 3. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!