Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után is könnyebben...

Császár után is könnyebben tágul az ember 2. szülésnél?

Figyelt kérdés

Az rendben. hogy term. szülés után a 2-diknál gyorsabban tágul a méhszáj, de a császár után is? Ennek mechanikus vagy hormonális a háttere?

Első babám császárral szültem és remnykedem, hogy a 2. term. lesz.


2009. jan. 8. 03:02
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem volt még császárom de ha az elsővel is azért császároztak mert nem tágultál akkor valószínü hogy a második szülésnél is hasonlókkal számolhatsz... erre inkább egy szülész adhat pontos választ mind a mechanikus mind a hormonális háttérre.
2009. jan. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%
9hónapja szültem a kisfiamat császárral 42.hét végén,nem voltak fájásaim nem tágultam semmi hatására.Megkérdeztem az orvosomat mire számithatok ha jön a második baba,azt mondta valoszinű császár.A hugom most szülte második babaáját mind a kettő császáros volt.Másodiknál vigyázni kell a hasfalra is.
2009. jan. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 éve császárral szültem a lányomat, mert 1 ujjnyinál nem tágultam ki jobban.(19 óra alatt).

A kisfiamat 1 éve szültem rendesen. Vele is napokig csak 1 ujjnyira voltam, de a burokrepesztés után 6 órával már megszületett.

Szóval nekem sikerült, ezt nagyban köszönhetem a doktornőmnek, aki sokat segített.

Nekem ha a burokrepesztéstől számítjuk akkor gyorsabb volt, de szerintem sok múlik a dokin is, hogy milyen a hozzáállása.

Sok sikert, és szép szülést kívánok neked.

2009. jan. 8. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia.Én 10éve szültem a fiamat császárral,nem tágultam,nekem a vérnyomásom is nagyon magasra ment fel szülés alatt,a baba szívhangja sem volt valami jó,ezért császár lett.10 hete szültem egy kislányt,őt meginditották a 39.dik héten mert nem mozgott,vele sem tágultam de ott csak 4órát vártak,és vittek a műtőbe,úgyhogy ő is császár lett ...

Minden jót

2009. jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tágul könnyebben szerintem császár után a másodszor szülő nő, mivel elviekben azért gyorsabb a második term. szülés, mivel már tudja a szervezet a dolgát, "be van járatva a rendszer". Én logikusnak ezt a választ találom, de az is tény, hogy a dokim császár után is simán vállal természetes szülést, ha annak ellenkezőjére vonatkozóan nincsen nyomós indok. Hajrá!!!
2009. jan. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez teljesen alkat függő, és nincs két egyforma szülés egy embernél sem. Tehát szerintem tökmindegy, hogy az első császár volt(bár azzal egyet értek, hogy ha az első a tágulás lassúsága miatt volt császár akkor valszeg a második is az lesz), a másodikból még bármi lehet :-))
2009. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!


A császár oka nálunk az volt, hogy a babám mellkasán keresztben volt a zsinór, mint egy biztonsági öv. Egész nap vajúdtam, nem tágultam, az orvosom szerint amiatt, mert a zsinór miatt a baba feje nem tudott nekifeszülni a méhszájnak :(

Így aztán nem tudom, hogy egyébként hogy tágultam volna.

2009. jan. 8. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!