Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mibe célszerű a babát hazahozni?

Mibe célszerű a babát hazahozni?

Figyelt kérdés

Mózeskosarunk nincsen.Bébihordózó van,amit kocsiba lehet rögzíteni,és van pólya is.A bébihordózóra nekem azt mondták,hogy nem ajánlják,mert nem egyenesen fekszik benne és túl mély még a picinek,és nem tesz jót a gerincének.Akkor hogyan lehet őt majd hazahozni(kocsival)?Vagy az a fél-egy óra míg hazaérünk nem árt,és akkor belerakhatjuk?Továbbá az lenne még a kérdésem,hogy milyen ruhát pakoljak össze a picinek?Hosszú újjú body,kisruha és overall vagyis ilyen zsákszerű ruha elég?Persze sapka,kesztyű,kistakaró.

Egy 35 hetes kismama


2008. jan. 10. 14:08
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Szia.Ha nincsen mózeskosár,akkor pója,+kispokróc.én is már összepakoltam a mózeskosa´rba,bady,zokni,sapka,kesztyü,puli,hosszúrugdalódzó,pólya,+egykispokróc.Sosem udni,milyen hideg lessz.

38hetes kismama.

2008. jan. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Ha autóval hozzátok haza, akkor mindenképp az autós hordozó! Az a rövid idő nem árt a gerincének és a hordozóban biztonságban van (persze kössétek be, ahogy elő van írva!). Nem érdemes arra hagyatkozni, hogy a párod (vagy aki hazavisz) biztonságosan vezet és ezért nem kell a biztonsági hordozó! Az a baj, hogy nem csak ő van az utakon és nem tudhatod, mikor jön egy őrült, aki elől nem tudsz kitérni!

Bocs, nem ijeszgetni akartalak! Csak azt akartam tudatni, hogy inkább a hordozó, mint egy baleset, ott van a baba biztonságban, erre találták ki!

Én is abban vittem haza a fiamat.

Boldog babázást kívánok!

2008. jan. 10. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
13%
A pólya jobb neki, egy újszülöttnek még nem való a hordozó. Mi is úgy jöttünk haza. Amit csomagolj be: body (lehet rövidujjú is), hosszú ujjú rugi, zokni, kesztyű, kardigán, pólya, sapi, takaró. Én akkor nem adtam rá bundazsákot, mert még nem volt de nem úgy nézett ki mint aki fázik (igaz, ez október végén volt, nem volt még fagy, csak eső).
2008. jan. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen autósulés, becsatolva!

A babának: bodyk, rugdalozók, textilpelus a feje alá, lehet, hogy a kórházban kapsz pólyát, de lehet sajátot is használni.Törölközőt a fürdetéshez+ utána kissapit is adnak rá, hogy ne fázzon a bucija.( Nálunk a csecsemősnővérek fürdettek Johnsonnal, amitől néhány nap alatt minden baba csupa piros lett....) A születés után a baba körmét nem szabad levágni, ezért zoknit szoktak ráhúzni a kezükre. Egy kis plédet, ha fázós lenne.Nálunk a kórházban csak napi 5 pelust adtak, az kevés volt, én azt is vittem be. A köldökápoláshoz adnak alkoholt +hintőport és még popsikrémet is kaptunk. Nedves törlőkendőt mindenki saját maga vitte.

Én cumisüveget és mellszívót is csomagoltam, hogy a kórház hűtőlyébe a felesleges tejcit tárolni tudják, majd hazahoztuk azt is.

Remélem tudtam egy kicsit segíteni...

2008. jan. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én mindenképpen azt javasolnám,hogy bébihordozó! Nem véletlenül találták ki!! És újabban büntetnek is érte, ha a pici nincs rendes ülésben/vagy hordozóban,bekötve! Az az egy óra nem fog megártani! Az én kicsi lányom most 17 hónapos, anno mi is abban hoztuk haza, sokat utazgattun vele hordozóban, és a gerince teljesen rendben van! Szóval a baba szempontjából is az a legbiztonságosabb!! Minden jót!!!

24 hetes kismama

2008. jan. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!