Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen erzesekkel, gondolatokk...

Milyen erzesekkel, gondolatokkal indultatok neki?

Figyelt kérdés
32h km vagyok es mar most a szulesen jar az eszem,oly sok jo es rossz sztorit olvasni es csak kavarognak a gondolatok erzesek bennem.Neha felek,iztozom egy-egy horror sztori utan,neha meg sikerul pozitivan hozzaalnom h majd lesz vhogy,EDAval tuti konnyebb lesz stb....Ti hogy voltatok ezzel,es vegul hogy sult el a szules,kellemesen vagy valoban csalodtatok?
2010. nov. 7. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Egy a lényeg: bízz benne, hogy neked könnyen fog menni! S állj hozzá pozitívan! Én tökre féltem...s az én szüléstörténetem annyira nem is lett szép, de az igaz, hogy az idő megszépíti!!! :) Még csak 1 hónap telt el, de már nem is igazán emlékszem arra, ami kellemetlen volt. A fájdalmat is egész jól törli női agy! :)

Sajnos nekem hosszú vajúdás után császár lett komplikáció miatt, és előtte úgy féltem a császártól mint a tűztől, de most így belegondolva már nem lett volna szabad ettől sem félni. Hamar felépültem, és a lényeg, hogy a baba egészséges lett!

Egy dolog fontos, hogy ne félj! Én nagyon féltem és képtelen voltam átadni magamat a fájdalomnak. Remegett kezem-lábam...szerintem ezzel jól megnehezítettem a baba és a magam dolgát.

Nálunk nem volt sajnos Eda. Nem is akartam kérni. De ha még egyszer szülnék (és lehetne természetes úton), akkor kérnék. Most már tudom, hogy alacsony a fájdalomküszöböm.

Ja, és rettentő sokat bújtam a netet, olvasgattam szüléstörténeteket...és hiába próbáltam csak a jobbakat elolvasni, mégis megakadt néha a szemem egy-egy rosszabbon. Ezt pedig nem lett volna szabad!


A komplikáció ellenére én minden pillanatra könnyes szemekkel gondolok vissza! Hatalmas nagy élmény a születés pillanata! Ahogy egy kis emberke világra jön! Nagyon szép dolog!

S kívánok neked könnyű szülést, egészséges, szép kisbabát!

2010. nov. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Az elsőnél ugyanígy voltam. De amikor arra került a sor, hogy a szülőágyon feküdtem akkor vált valóssággá minden. Elém rakták a paírt hogy olvassam el, hogy milyen érzéstelenítést kérek és m ikor végigolvastam úgy döntöttem .....köszönöm szépen nem kérek egyikből sem. Pokoli fájásaim voltak de úgy döntöttem már csak azért is kibírom. Nem bántam meg mert nem is volt olyan mint amiket olvastam meg amiket meséltek,

2,5 óra alatt megszültem, gátvédelemmel 2880grammos, 49centis kislányt.

Csak + emlékeim vannak, Jószülésznőt fogtam ki és jó volt az orvosom is.

MOST a másodiknál sokkal jobban parázok. Nem problémamentes a terhességem. 22. hét óta sokat keményedik a hasam és a 30. héten már visszatartásra bentfogtak a kórházban.

Most a koraszülés miatt aggódom...nem maga a szülés hanem a baba miatt.

Most felmerült a császármetszés lehetősége is. Szülésznőm és orvosom ugyan az lesz, szóval bízom benne hogy megint minden jól megy majd.

2010. nov. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

kedves utolsó azért én arra a kis súlyú babára nem verném magam,hogy nem kértél fájdalomcsillapítót és milyen hamar meglett

nem tudom mit szóltál volna egy 4kg-s babához vagy még nagyobbhoz

2010. nov. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Megvédeném a 16:10-est, mert lehet, hogy nem volt hatalmas súlyú a babája, de a fejméret az, ami igazán számít, nem feltétlenül a súly... Ha a feje kibújik, a többi már kismiska..
2010. nov. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Az volt a legrosszabb, hogy nem tudtam mire szamitsak.Itt olvastam nehez 20 oras szulesekrol esen max ennyire kalbraltam be magamat.30 ora utan turelmetlen lettem escezzel elrontottam a szep szules lehetoseget.

Nem hallgattam a tanacsokra es nem pihentem addig amig lehetett.Amikor nem lehetett mar akkor persze meg olyan faradt voltam, hogy a tolo fajasok kozott elszunnyadtam 5-10 masodpercekre.Probalj pihenni szules kozben is!!2 fajas kozott ha nyugtatod magad sokat segithet, hogy a vege gyorsabb legyen.Ha azt erzed, hogy kakilnod kell de iszonyuan akkor mar jonnek a tolofajasok es nemsokara sirhatsz az oromtol :)

Kar elore parazni......lehet csak 2 ora lesz az egesz es nevetni fogsz a rossz gondolataidon utana :)

kivanom, hogy igy legyen :)

2010. nov. 8. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves 18:58-as. Egyáltalán nem verem a mellem mert nem kértem fájdalomcsillapítót, Csak elolvasva a mellékhatásokat döntöttem úgy hogy nem kérek semmit. Amúgy meg fingom sem volt róla, hogy mekkora lesz a baba.

Egyébként meg 36 hétre született és azért volt ekkora. Tudni illik az NST-n nem mozgott és a nővér a hasamat mozgatva próbálta mozgásra ösztönözni.

Mindezzel azt okozta hogy a fejét kimozdította a szülőcsatornából és vissza kellett fordítani. Ezzel be is indult a szülés.

Szóval mielőtt másoknak osztod az észt gondolkozz el azon, hogy esetleg nem-e volt bárminek oka.

Ne mások válaszára válaszolj hanem a kérdésre! Eszedbe sem jujt hogy megbántasz másokat.

Nem kívánom neked azt a fájdalmat amit a át kellett élnem a visszafordítás következtében. Ahoz képest a szülés kellemes élmény marad!

2010. nov. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!