Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdás közben milyen gondolat...

Vajúdás közben milyen gondolatokkal enyhíthetem a fájdalmat?

Figyelt kérdés

Végig probáljak ott lenni, vagy inkább igyekezzek nem figyelni a fájásokra? A babára gondoljak, beszélgessek vele? Ti mit csináltatok, hogy vészeltétek át a nehéz órákat?

39 hetes kismama


2009. nov. 23. 23:10
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
nekem nem sikerült semmi olyanra gondolnom amit előre elterveztem. persze eszembe jutott olykor a manó is, de hogy őszinte legyek én nem tudtam irányításom alatt tartani a szülést. valahogy ösztönösen azért sikerült világra hozni a kisfiamat.
2009. nov. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
A fájdalom irónikus dolog, teljesen szubjektív. Minnél jobban ráfigyelsz, és képzeled, hogy fáj, annál jobban fog fájni. Tehát jobb, ha másra gondolsz, de ne próbálj túl összetett dolgokat kitalálni. Pl mondogasd, hogy nem fáj, erős vagyok, jól vagyok, ilyenek. A lehető legjobban vondd el a figyelmed róla, az meg igazából helyzetfüggő, hogy ez éppen ott és akkor mi, tervezgetni nem igen van értelme.
2009. nov. 24. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Nekem nagyon fájt, mert nagyon gyorsan jött a baba (45perc), semmire nem tudtam gondolni!!! Komolyan, az járt végig az eszembe, hogy csak 5 percet pihenhetnék, de jó lenne. Végig ezt motyogtam, hogy csak 5 perc, csak 5 perc...


7hetes baba anyukája

2009. nov. 24. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

nyugi nem lesz energiád bármire is gondolni:)

én pl nagyon nem is voltam tudatában annak, hogy vajúdok, egyszerűen jöttek a dolgok ösztönösen. Amikor már 2 perceseim voltak csak fetrengeni tudtam az ágyon és azt lihegni hogy meghalok:D:D:D:D

ez így most vicces, de akkor nem volt az.

Olvastam én a hipnoszülésről is, azt hiszed eszembejutott egyáltalán hogy miket kellene csinálnom? Dehogy:D

Szép szülést, csodálatos élmény vár Rád!

2009. nov. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A lepontozó szerint erre a késrdésre mi lehet a helyes válasz????? Írja már le, mert nagyon kíváncsi lennék rá! Ha meg még nem szült esetleg, akkor ne pontozzon le olyan nőket, akik már átélték! Mert hiába a 9 hónap, nem az lesz a szülőszobán, amit az ember eltervez...
2009. nov. 24. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ha szült már se pontozzon le senkit, nem egy eldöntendő kérdés, hogy Te mire gondoltál... olyan rosszindulatúak mostanába, nem tudom miért nem húznak máshova...


Köszönöm a válaszokat, nekem nagyon nagyon hasznos mindegyik!!!!!

2009. nov. 24. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én lehet szerencsés vagyok,de én nem éltem meg a szülést ilyen szörnyen.Két hete szültem az első babát,és én is elhittem,hogy nagyon fájni fog,és nehéz lesz,elveszítem az önuralmam,stb.De nagyon kellemesen csalódtam.Voltak erős fájásaim a végén,de volt köztük idő szuszanni.A férjemnek annyit mondtam előtte,hogy ha nem tudom magam kontrolálni akkor csak annyit mondjon,hogy a baba is szenved.Nekem sok erőt adott,hogy őrá gondoltam.Neked is sok szerencsét.
2009. nov. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én nem gondolkodtam, h mire fogok majd gondolni, de nem is tudtam semmire, csak úgy voltam, léteztem és folytak az események, sodortak magukkal.

Egy teljesen más világ volt, egyszerűen megszűntek körülöttem a dolgok, mint ha valaki elvarázsolt volna.


Mondjuk háromszor volt, h ránéztem az órára, hogy úristen még csak éjfél (3 óra és 5) és reggel 6ra "ígérték a babát"

2009. nov. 25. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!