Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hálapénz nélkül is nyugodtan...

Hálapénz nélkül is nyugodtan lehet szülni nem?

Figyelt kérdés

Nem állunk úgy anyagilag, hogy bármennyit is adjak a szülészorvosnak és az elveimmel is ellenkezik a paraszolvencia. (Én is egészségügyben dolgozom és szerintem egy orvos ne azért legyen kedves, mert tömve a zsebe.)

Ismerek olyan anyát, aki szintén egy fillért nem adott, mégis megszült, semmi bajuk.

Ugye ne aggódjak emiatt?


2010. nov. 10. 23:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Ez elég sok vitát szított már és fog is, nézz bele a keresőbe, írd be hogy hálapénz ki fog adni vagy ezret, jó sok vitával.


Az én véleményem az hogy illik adni, és nem azért hogy zsebet tömjünk hanem azért mert ha nagyon jó munkát végzett azaz nem csak megszülestzett hanem végig mellettem volt, nem futószalagon kezelt hanem több volt annál, akkor megérdemli. Mondjuk nekem olyan fogadott dokim volt akinek elég magas összeget adtunk, le sem írom.


Mindazonáltal érthető ha valainek nem telik, ezesetben egy bonbont vagy ilyesmit illene adni. Mi direkt adtunk pénzt, de előre spóroltunk rá.

2010. nov. 10. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Az már elég gáz, hogy az első sokat adott a dokinak, de előtte spórolni is kellett rá. Hihetetlen, mennyire agyonkényeztetjük a nőgyógyászokat. Ennek ellenére én is adtam, de annyit, amennyit spórolás és gond nélkül tudtam adni.


Kérdező, nyugodtan szülhetsz így is. A dokik ugyanis előre nem tudják, hogy utólag mennyi hálapénzt kapnak, vagy hogy kapnak-e. Remélem normális dokit fogsz ki.

2010. nov. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Valóban megvan a helye minden forintnak nálunk, azt a 10 ezret (v. többet ??) inkább a születendő babámra költeném.

Valami dekoratív édességet viszont szívesen adnék, de félő, hogy arra manapság már fanyalogva nézne a doki...

2010. nov. 10. 23:40
 4/22 anonim ***** válasza:

Tessék, jön a vita.

Szerintem sokkal gázabb ha valaki semmit nem ad. Vagy ha ingyér akar szülni akkor ne fogadjon dokit, szüljön az ütisnél, ennyi.

A fogadottnak azért adjuk a pénzt hogy akár az éjszaka közepén is felkeljen és jöjjön ha gond/szülés van. Én azért adtam mert mindig, midnenkor számíthattam rá, soron kívül bejuttatott a vizsgálatokra (vérvétel, stb.), ezzel nem elkényeztettem hanem megköszöntem hogy ennyi idejét áldozta rám amit tölthetett volna pl családjával is amikor épp nem volt ügyeletes.

2010. nov. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Egyébként azért adtam amennyit mert általában a magánrendelés 10-szersét szokás adni szülésnél.

De sokan ezzel is vitatkoznak, nem érthet minden ember mindenben egyet, mindenki csinlája inkább úgy ahogyan akarja.


Ha ügyeletesnél szül az ember akkor persze bőven elég egy szép bonbon ezzel én is így vagyok.

2010. nov. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Ja, azt elfelejtettem írni, nekem nem kell fogadott orvos, mindegy ki van ott, úgyis a magam erejében bízok, csak legyen valaki aki ellát és segít, ha baj van.
2010. nov. 10. 23:47
 7/22 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben szerintem is elég a bonbon, vagy egy jó bor, ilyesmi.

Első voltam.

2010. nov. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Én nem akarok vitázni senkivel, nem vita céljából írtam le a véleményemet. És hogy lásd, hogy tényleg nem akarok vitatkozni, ezzel le is zárom a témát, és megyek aludni :) Jóéjt!
2010. nov. 11. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
2x szültem, hálapénz nélkül az ügyeleten. Nem is ismertem senkit. Állítom jobb ellátást kaptam mint aki fizetett. Szerintem sem kéne úgy megtömni az orvosok zsebét.
2010. nov. 11. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
12%

Én mondjuk ezt a szülök az ügyeletesnél- kb egy kategóriába sorolom az otthon szülő anyák felelőtlenségével. Mert hiába bízol a saját erődben, ők az erősebbek nem tehetsz semmit. Az én barátnőm pont ez a kategória volt, nagyon-nagyon csúnyán megjárta minden szempontból, a gyerek azóta se tökéletes. 5 éves lesz lassan és még nem tud rendesen menni, beszélni és nem szobatiszta. De már szerintem nem is lesz normális sosem.

Hálapénzt meg utólag szoktak adni, miután kedves volt a doki és nem fordítva.

Én fogadott orvosnál szültem és adtam pénzt a hat hetes kontrollon a magánrendelésén. Mert szombat este tízkor hívták be és ő hívta össze a stábot, mert császáros voltam és maradéktalanul elégedett voltam. Nem adtam sokat, pont annyit amennyit az állam adott. Így jött és ment a pénz.Mondjuk nyilván ha valakinek 10 ezer forint is számít, hogy a gyerekére tudja költeni (bár szerintem ez is rá megy, csak közvetett módon, és kérdezhetnénk a gyereked egészsége nem ér 10 ezret, mert inkább egy ruhára, játékra akármire költöd?)akkor nemigen gondolkodhat magándokiban marad a szerencse meg az ügyeletes. Neki meg nem kell semmit adni, őt fizeti az állam.

2010. nov. 11. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!