Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hálapénz kérdés: Ha a dokim...

Hálapénz kérdés: Ha a dokim nem mondja magától, hogy mennyit kér, akkor felhozzam a dolgot?

Figyelt kérdés
Azért nem akarom felhozni, mert attól tartok, hogy többet kérne, mint amennyit adnék neki. Én 40 000 Ft-ot tudok adni, többet nem. De ezt a 40 ezret is úgy, hogy megosztva. 30-at a dokinak, 10-et a nővérnek. Vagy talán 20 ezer-20 ezer megosztásban. Törődéstől függ. Szerintetek, ha most 7 hónapos terhes vagyok és idáig nem hozta fel, akkor nem is fogja magától? És akkor én se kérdezzek rá? Nehogy aztán többet mondjon!
2011. márc. 17. 12:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Tökélesen megértelek. Az én dokim nem mondott tarifát -fiatal, lelkes, lelkiismeretes-, 30-at kapott. Viszont nővér több lesz; nekik mi ajándékcsomagot és egy kávéfőzőt vettünk az osztályra, mert épp akkor döglött be. Nálam szülésznőből is volt négy, de ők nem kaptak. Esetleg kérdezz körbe anyukáknál, akik nála szültek, van-e tarifa. Remélhetőleg nincs.
2011. márc. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
14%

Hálapénzt nem szabad adni, értsétek már meg. Neki ez a munkája. Te kapsz hálapénzt, ha jól dolgoztál?

300 forintot gondolom leszavaztad, itt meg fizetnél 40 ezret, nem furcsa egy kicsit?

2011. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Második! Szerinted az is munkaköri kötelessége, ha éjszaka telefonálsz neki otthon, hogy megindult aszülés, akkor menjen a kórházba hozzád? Vagy az is munkaköri kötelessége, hogy a szabadnapját a szülő kuismamával töltse a kórházban, mert a kismamának éppen a szabadnapján indult be a szülése?

Szerintem ezért igenis JÁR a plusz pénz!!

Te túlórázól ingyen, vagy dolgozol a szabadnapodon ingyen???


Ha ennyit tudsz, akkor ennyit adjál, kedves Kérdező! Ha rendes a dokid, akkor nem fog tarifát mondani, és akkor annak örül, amit kap. Ha pedig nem rendes, akkor ennél többet úgysem érdemel meg. Szerintem, ha lenne tarifája, akkor már mondta volna. Viszont szerintem a nővéreknek elég az ajándékcsomag vagy vmilyen jobb bon-bon. Ha nincs fogadott szülésznőd, akkor neki is elég ajándékcsomag.

2011. márc. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
17%

Ha szülész-nőgyógyász, akkor valószínűleg munkaköri kötelessége megtennie az említett dolgokat, ez a szakmával jár.

És valóban, én sem túlórázom, vagy dolgozom a szabadnapomon ingyen, de ezért a munkáltatómtól jár a pénz, nem pedig az ügyfelektől.

Soha nem fog ez az ország kilábalni ebből a helyzetből, ha vannak, akik alapot adnak neki.

2011. márc. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Igen, azért szerintem is jár a hálapénz, ha bármikor rátelefonálhatsz, és ha munkaidőn kívül megy be, csak mert épp szülni készülsz.


Én sem kérdeztem meg a dokit, hogy mennyibe kerül a szülés, mert féltem, hogy rávágja, hogy 100ezer. Ezért aztán adtam neki szülés után 30 ezer forintot. Nem úgy nézett ki, mint aki elégedetlen.

Egyébként az egész terhesgondozás alatt is nála hagytam kb 50ezer forintot.


Én nem tudtam volna többet adni a szülésért, mint 30e, és nem azért, mert nem akartam, hanem mert nem volt és kész.


Azt azért kérdezd meg a dokitól, hogy vállal-e, ha szülni készülsz, be tud-e menni. Ezt egyértelműsítsd, nehogy aztán ne legyen ott.

2011. márc. 17. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a nővéreknek én nem adtam pénzt, mivel alig láttam őket. Az ügyeletes szülésznőnek egy doboz bonbont adtam, elég volt neki, sok vizet nem zavartam az életében (nagyon gyors szülés volt).
2011. márc. 17. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj kedves 2. válaszoló,de ha én PLUSZ szolgáltatást kérek(jöjjön be ha hozzám a szabadnapján,vagy éjszaka,éjjel-nappal hívhassam stb.),akkor evidens,hogy azért FIZETEK!Ha ez nem tetszik,ügyeletesnél kell szülni,és kész.És ez nem hálapénz,ez egy szolgáltatás ellenértéke.A hálapénz az,amit a nővéreknek,meg az ügyeletes dokinak,szülésznőnek adsz.
2011. márc. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó válaszoló, teljesen igazad van!!!
2011. márc. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

A 2. válaszoló vagyok.

Nincs igaza. Hálapénz ez a javából, akárhogy kozmetikázzátok, számla nélkül, zsebbe. Mint írtam, ezért tart itt ez az ország.

A szolgáltatás ellenértéket egyébként havonta fizeted, TB járulék néven.

2011. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ne kérdezz rá! Az én dokim nem szabja meg, pedig magánrendelésr járok. Viszont tudom, hogy a többség a vizsgálati díj 10x-esét kéri általában. Szóval sok lenne. Adj, amennyit tudsz!
2011. márc. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!