Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy mész szülni, ha éjszaka...

Hogy mész szülni, ha éjszaka indul be a szülés, csak a férjeddel laksz és a nagyobb (de még kicsi) gyermeked nyugodtan alszik a kiságyában?

Figyelt kérdés
Mit csinálsz a nagyobb gyermekeddel?
2011. szept. 9. 14:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
A szomszédot megkértem hadd hívjam fel éjjel és ugorjon át amíg a mamát értesíteni tudjuk és odaér hozzánk míg mi indulunk a kórházba. A mama kb 20 perc alatt odaér hozzánk szerencsére.Ha csak nem lesz baj akkor a szomszédra talán nem is lesz szükség.
2011. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
na jó, de van szíved éjszaka riasztani az amúgy sem fiatal nagyit? Ráadásul nincs hol elhelyezni, ha a férjem hazaér, neki is haza kell mennie mert nincs hol aludjon. A férjem csak bevisz és cipeli a csomagomat, nem marad a szülésre.
2011. szept. 9. 14:30
 3/19 anonim ***** válasza:
Felettünk lakó barátnőmet áthívnám, hogy aludjon ott, ő maga ajánlotta! Vagy a volt főnök asszonyomhoz elvinném, útba esik a kórházba menet, és tudom ha egész éjjel nem aludna vissza a lányom, elszórakoztatná:) nagyik 200 km-re, csak 3 óra alatt érnének ide.
2011. szept. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Anya megy a kórházba, apa marad a gyerekkel

nálunk igy volt mindháromszor

2011. szept. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Én össze tenném a két kezem,ha éjszaka akarna kibújni a kicsi,és itthon lenne a párom!!

Nálunk sok olyan éjszaka van,amikor nincs a párom- 24 órát dolgozik,csak reggel jön (most is egy ilyen nap van),jövőhéten 2x24-et húz le egymás után (hétfőn reggel megy,és csak szerdán reggel jön haza.)

Hogy mit csinálnék,ha nem lenne itthon a párom,amikor ránk jön a szülhetnék? Először be pánikolnék,majd várnék amíg nem sűrűsödnek eléggé a fájások,akkor telefonálnék apósnak,hogy jöjjön a gyerekekre vigyázni éjszaka,reggel meg felhívnám a párom nagyanyját-vele van megbeszélve,hogy jön vigyázni a gyerekekre ha a párom sem lesz. Ha úgy esik,hogy reggel hazaér a párom,mert nem 48 órában van,akkor meg természetesen ő váltaná apóst reggel.

A lányokat meg hagynám édesen aludni. A nagy tudja,érti,hogy majd be kell mennem a kórházba,a kicsi meg fog lepődni,ha úgy alakul,hogy anya nincs reggel,de akkor sem ébreszteném fel éjjel egyiket sem,mert akkor nekem is elég nehéz lenne a búcsú. Abban reménykedem,ha így alakul,akkor az apjuk itthon lesz,és nem akkor reggel kell mennie dolgozni,és a kisebbik akkor jobban fogja viselni,hogy nem vagyok.


Üdv:2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
hát nálunk a nagyi még csak 50 éves és vígan motorozik akár éjszaka is a faluban, szóval ő meg is sértődne ha nem így lenne:)Legalább a gyerek aludhat nyugodtan
2011. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha elérhető közelségben van a nagyszülő, és nem ágyban fekvő nagybeteg, szerintem teljesen normális dolog, ha ő megy oda vigyázni az unokára. Nekem is volt szívem felkelteni anyukámat hajnali fél kettőkor :) 20 percen belül ott is volt taxival.

A lányom akkor volt 3 éves, kicsit megébredt a nagy jövés-menésre, de simán visszaaludt, és reggelre már arra ébredt, hogy megszületett a hugicája :)

2011. szept. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
igazából a mentő nem túl szimpatikus nekem, ezért is keresnék alternatívát. Először én is a nagyikat akartam riasztani, csak olyan ciki, hogy éjjel felköltöm őket. Anyósom szívesen jönne, dehát 63 éves, sajnálom őt. Felkelteni a kicsit nem szeretném. Anyám, aki 10 évvel fiatalabb anyósomnál meg annyira el van veszve nálunk, hogy az borzasztó. Keresném a sok rossz megoldás közül a legkevésbé rosszat...
2011. szept. 9. 17:23
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, ne legyél már lüke, mi az, hogy sajnálod felébreszteni, meg ciki??? Ráadásul szívesen segítene is... Ilyen helyzetben még szomszédot, barátot sem ciki felkelteni, ha előre megbeszélitek, számítanak rá, ép elméjű ember ebből nem csinál problémát!


Ott van neked az evidens, kényelmes megoldás, nem tudom, milyen más lehetőséget szeretnél még?


(És ha mondjuk estefelé indul meg a szülés, amikor még nem ciki odahívni a nagyit. Te el tudod képzelni, hogy akár egy szemhunyásnyit is aludni fog, amíg nem kap híreket??? Az én anyukám az első szülésemnél étlen-szomjan bekkelte kis az egész napot a szülőszoba előtt, mert reggel ő jött velem a rutin vizsgálatra, mikor bennfogtak, (egyikőnk sem számított rá, hogy akkor rögtön szülni fogok)

Te is anyuka vagy, gondolj bele, ha téged hívna a gyereked ilyen helyzetben, haragudnál rá???

2011. szept. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Mi úgy beszéltük meg annó, hogy ha éjjel indulna be, és a lányom még alszik (akkor 16 hónapos múlt), édesanyám jön át, akár éjjel és ott marad a lányommal. Kocsival Ők kb 10 percre (éjjel), mi a kórháztól 2 percre laktunk.


Végül szülés előtt pár nappal be kellett feküdnöm, így nem volt ilyen eset, de mi ezt tettük volna.

2011. szept. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!