Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor kaphatja a gyermek az...

Mikor kaphatja a gyermek az édesanyja vezeték nevét? Ha én elvátam és csak a saját papírjaimmal megyek be a kórházba kérhetem hogy a gyermek az én nevemet kapja?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 14:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy házas akkor apasági nyilatkozat kell ahhoz hogy a férfi vezeték nevét kapja a baba! Ha ez nincs meg akkor a te nevedet kapja! Én így tudom!
2010. nov. 11. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Elváltam bár még nincs meg a 300 nap.
2010. nov. 11. 14:55
 3/11 anonim ***** válasza:
Szia! Ha már házasság után fogant és nincs apasági akkor autómatikusan a tiedet kapja. Ha van apasági és nem a volt férj az apa megegyezés szerinz dönthettek a nevéről. Ha még a házasság alatt fogant azt hiszem akkor a férjeddel kell egyeztetni, azt nem tudom kelle- e papír vagy valami, de ha más az apa akkor is a férj nevét kapja.
2010. nov. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor kérheted, ha a feltételezett fogantatás előtt elváltatok, hogy mennyivel előtte, nem tudom :( Ha nincs apasági nyilatkozat és a válás is megfelelőidőben történt, automatikusan a te nevedre kerül a baba.
2010. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Amennyiben a férjed kijelenti a bíróságon, hogy a gyermek nem az övé. Addig a baba azt a nevet kapja, ami a házassági anyakönyvi kivonatban szerepel.
2010. nov. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Házasság alatt fogant, de már a jelenlegi páromtol.Akkor most hiába kapálozok a volt férj nevét kapja?enyémet mért nem kaphatja?
2010. nov. 11. 15:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert igy szól a törvény. Azért.


Nézd meg a Bochkor Gáborék esetét. Ott is a csaj (TV2-s Andika) még házas volt papiron, igy akármilyen ciki volt, de az ex-férj nevére anyakönyvezték, rajtuk röhögött kb. mindenki. Aztán megtörtént a papirozás és Nórika mára már Bochkor Nóra lett.

Ha nekik nem sikerült, akkor szerintem neked se fog...

Ha nem tudatod ott, hogy házas voltál a fogantatáskor, akkor az egyszerűen okirathamisitás, ami eléggé kins a gyereked anyakönyvi kivonatára nézve... Ugyanis ott az aláirásoddal felelsz azért, hogy igazak, amiket ott megadtál adatok...

Szóval az ex felnyom, járhatsz a biróságra még ezért is...

2010. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igy van, a volt férjed nevét fogja kapni,hacsak nincs tőle lemondó nyilatkozat, az édesapától pedig apasági.

Barátnőm így volt, 2 évesen került át a lánya a párja nevére(az édesapa)addig a volt férjéét viselte,pedig 7 éve külön éltek!

2010. nov. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
bocsi,de nem tetted fel már egyszer ezt a kérdésed az elmúlt pár napban?
2010. nov. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
De, párszor, különböző formákban, hátha...
2010. nov. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!