Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Normális az, hogy spinális...

Normális az, hogy spinális érzéstelenítéssel iszonyatosan fájdalmas volt a császármetszés?

Figyelt kérdés
5 hete született meg a kislányom,14 órás vajúsás után császármetszéssel.Hatszor szúr meg az altatóorvos,mire sikerült neki valamit eltalálni,de csak csípőcsonttól lefelé zsibbadtam el,és szerintem a doki is sejthetett valamit,mert miután kiemelték a babámat,azonnal nyomták belém az altatót.még most is sokkos állapotba kerülök,ha eszembe jut...
2010. nov. 17. 17:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem, nem normális! Normális esetben nem fájhatott volna. Azt érezhetted volna, hogy matatnak, de fájdalmat nem. A baba kiemelése után legtöbb helyen altatnak, szóval az normális volt nálad is. Szerintem az altatóorvos valamit elszúrt.... sajnos.
2010. nov. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Biztos hogy nem normális.Engem is császároztak 6 óra vajúdás után,de én egy picit se éreztem semmit,csak azt hogy matatnak,meg mikor kiemelték a babát,akkor picit olyan volt mintha rángattak volna.De ennyi.Nálad valamit akkor nagyon elszúrtak.Nagyon sajnállak hogy ilyet kellett át élned,de komolyan!
2010. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!Kérdeztem már ismerősöktől is akik császárral szültek,de még senkinek nem volt ilyen tapasztalata,azért tettem fel itt is ezt a kérdést.Akikkel egy szobában voltam,őket altatták,nem volt ilyen "élményük".
2010. nov. 17. 17:22
 4/14 anonim ***** válasza:

Na ezért nem fogom hagyni magam, ha császár lesz, engem tuti altatni fognak, kísérletezgessenek az anyjukon.


Szegény kérdező, ez iszonyat lehetett. Minden jót.

2010. nov. 17. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

kedves kérdező,


mikor olvastam a kérdésed, mintha a sajátomat olvastam volna...engem szintén 6szor szúrtak meg(vagyis addig számoltam) de nem érzéstelenedtem le egyáltalán, de én semennyire és seholsem. belémvágott a doki és állítólag sikítozni kedtem h ez nagyon fáj..akkor nekem hozták is az altatóscuccot, de közben nekem nem hagyta abba a doki a műtétet, mert veszélyben volt a baba...addig éreztem mig kiemelte, utána aludtam be, mert először rossz maszkot kaptam abból nem jött semmi....

nagyon durva volt, elképeztő fájdalmakat éltem meg, állítólag sokkot kaptam, megfeszült mindenem..ezt a szülésznőm mesélte.azt mondta ilyet még pályafutása során soha nem látott, ő majdnem elájult!

mai napig ezzel álmodom, sajnos...valószínű szakemberhez kell fordulnom, pedig amúgy nem vagyok egy gyenge nő..de ez tényleg durva volt. már csak azért is szeretném kérni szakember segítségét, mert szeretnék még legalább egy babát, nekem ez volt az első szülésem, és borzalmas élmények maradtak meg bennem....

2010. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia!


Az altatóorvos az érzéstelenítővel nem szúrt el semmit, sajnos előfordul, hogy nem "száll fel"" eléggé a spinal, olyan is előfordul, hogy az érzéskiesés csak "foltokban" jelenik meg. Ha rossz helyre adta volna az injekciót, akkor egyáltalán semmid nem zsibbadt volna el.

Ami gáz az az, hogy nem altattak el azon nyomban mikor jelezted hogy fáj.

2010. nov. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Kedves harmadik válaszoló!

Nem véletlen hogy a császármetszéshez elsősorban az érzéstelenítést (EDA/spinal)szokták ajánlani, illetve inkább azt erőltetik. Az altatószerek ugyanis átmennek a babába, tehát akár az is előfordulhat, hogy emiatt lélegeztetni kell születés után (mert nem vesz levegőt). A másdik dolog pedig az, hogy egy terhes asszony bármilyen régen evett utoljára, akkor is telt gyomrúnak számít, így előfordulhat, hogy a bealtatásnál a gyomortartalom a légutakba kerül és akár azonnali fulladást okozhat, illetve nagyon súlyos, akár életveszélyes tüdőgyulladást is.

2010. nov. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sajnos a második császárom nekem is hasonló képpen zajlott.Bár én az oldalamtól lefelé elzsibbadtam,de egy kis idő múlva,csak kiment a zsibbadás,és még sehol sem tartott a doki.Sírtam,nyögtem,mindent csináltam,megkérdezték hogy érzek-e fájdalmat,bólintottam,jött a maszk és kikapcs....Most várom a 3. babánkat,az egész család nyösztet,hogy altatást kérjek.De szeretném hallani ahogy felsír a Picikénk,legalább ennyit had kapjak,ha már természetes úton nem tudok szülni.És a legfontosabb a gyerek!! Neki így a jobb,nem elkábítva az altatóval.Majdcsak nem történik meg megint ugyanaz! :)
2010. nov. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező és 18.07-as válaszoló.


Ezek melyik kórházban történtek? 38 hetesek vagyunk, és nem szeretném ezt átélni.

2010. nov. 18. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Kedves 18:55 ös!

Inkább élje át mindenki ezt amit szegény kérdező írt?

Na azt nem, semmi baja nem lesz az altatástól, nem kell mártírkodni.

Én nem fogok hagyni, a gerincbe szúrt érzéstelenítést, és ezt el is mondtam a dokimnak, mivel lassan nálunk is aktuális lesz.


Megkérdezhetem, hogy ezek az esetek melyik kórházban történtek?

2010. nov. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!