Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha valaki mostanában szült a...

Ha valaki mostanában szült a Bajcsy kórházban leírná a tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 17. 17:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez mondjuk engem is érdekelne.
2010. nov. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Bocsi,hogy nem a kérdésre válaszolok de nem tudjátok véletlenül,hogy a Dán Pál mennyiért vállal szülést.

Rád bízza vagy mond konkrét árat.

Érdekelne.

2010. nov. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Augusztusban szültem ott, mi érdekel pontosan?


A szülőszobák jól felszereltek, én a legkisebben, a rózsaszín szobában szültem. Nem volt fogadott orvosom, sem szülésznőm, de maximálisan elégedett vagyok az ellátással, le a kalappal előttük.

A csecsemősnővérek közt van nagyon aranyos és katonásabb is, de mindegyikre igaz, hogy kérdezni kell, maguktól nem mondanak semmit, és jó néven veszik, ha reggel 6-ra pontban ott vagy a babádért. Ha kérdezel, segítenek, de ne lepődj meg, hogy ahányan vannak, annyifélét fognak mondani. :)

Ha van rá lehetőséged, kérj alapítványi szobát, mert kényelmesebb, én egy kétágyasban voltam első 2 éjszaka egyedül, 3. éjszaka egy másik anyukával. Mellettünk volt egy 1 ágyas alapítványi szoba, ehhez a két szobához tartozott 1 közös fürdőszoba, nagyon kényelmes volt így.


A terhességem alatt dr. Kubicsek Tamással (nála szültem), dr. Dán Pállal és dr. Sulyok Csabával találkoztam személyesen, mindegyikük nagyon szimpatikus volt, szülésznőm Magdika volt, ő egy tünemény. A leendő anyukák anyukája azokban az órákban, de más szülésznőkről és orvosokról is jókat hallottam.


Ami nekem nem tetszett, de ennek nincs köze az orvosokhoz, hogy régen (én is a Bajcsyban születtem) a szülészetre egy külön épület volt, most pedig terhességgel kapcsolatos vizsgálatok az A épületen belül más-más emeleteken van, és kicsit kiábrándító, hogy miközben életet mész adni a gyermekednek, mindenféle beteg emberekkel találkozol a folyosókon, meg amíg feljutsz a szülészetre. Szóval lehetett volna valami szeparáltabb részen, vagy külön épületben hagyhatták volna. Ettől eltekintve szerintem jó a Bajcsy.


Egy 3 hós kislány anyukája

2010. nov. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is augusztusban szültem ott, nekem volt fogadott orvosom, és szülésznőm is, és maximálisan meg voltam velük elégedve ( Sulyok, szerintem nagyon jó doki). A csecsemősnővérek elég leterheltek, ha nem kérdezel nem mondanak semmit, a nyakukra kell járni, de ha kell segítenek, a babával kapcsolatban is, és szoptatni is. A fürdőszoba tisztasága hagy kivetnivalót maga után, ha teheted kérj alapíványi szobát ( 7ezer az 2ágyas, és 14 az 1ágyas)!. Szerintem nagyon jó kórház, csak ajánlani tudom!
2010. nov. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, hirtelen nem is jut eszembe kérdés! Nekem fogadott dokim van és körbevezetett az osztályon egy alkalommal. Nagyon pozitív volt a benyomásom, de mégiscsak konkrétabb, a Ti véleményetek, akik már túl vagytok az egészen! Ma este megyek be vizsgálatra az orvosomhoz és mivel már picit tovább maradt bent a lánykám, kicsit izgulok, hogy egyúttal szülünk is.

Jó babázást Nektek, elsőnek pedig jó babavárást!

2010. nov. 18. 13:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Drukkolok! Vigyél mp3 lejátszót, ha szülés lesz a dologból, nekem sokat segített a vajúdás alatt és az esti elalvásnál is. :)


Írjál majd, ha újra otthon vagy!


Könnyű szülést! (az első aug.-i hozzászóló)

2010. nov. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a segítséged, bár sajnos csak most olvastam a soraidat. Igen, ez azt jelenti, hogy csütörtök este magzatburok repesztéssel megindították a szülést, és sajnos végül császárral, de péntek reggel megszületett a kislányom. Hétfőn hazaengedtek a kórházból, ahonnan különösebb negatív élményt nem hoztam magammal, bár az osztályos nővérek nem lettek a szívem csücskei. Találkoztam Magdikával is, bár az én szülésznőm Móni volt, aki előtt le a kalappal, mert a 10. óra vége felé már igencsak sok kitartás kellett hozzám:(

Még egyszer köszönöm a hozzászólást!

Egy csodálatos kislány boldog anyukája:)

2010. nov. 26. 17:03
 8/10 anonim ***** válasza:

szia

gratulálok a lánykához és sok boldogságot nektek!!


Tudom, most biztos nem sok időd van mellette, de ha tudnál néhány sort ide írni, h milyen volt a szülés, kinél volt, milyen szobába voltál akkor nagyon jó lenne, mert ezek még nagyon friss élmények,én jövőhónapban megyek oda szülni ezért is érdekel:)

minden jót!!

2010. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Első aug.-i hozzászóló vagyok, én is nagyon sok szerettel gratulálok a kislányodhoz! Ha lesz időd, írjál majd ide részletesebben is a szülésedről.


Minden jót kívánok nektek!! :)

2010. nov. 26. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon köszönjük!:)

Szóval, mi nov. 15-re voltunk kiírva a babával, így hétfőn, szerdán és csütörtökön voltunk a kórházban NST-n. A csütörtökinél nem találkoztam az orvosommal (Dr. Molnár Imre főorvos, aki külsősként dolgozik a kórházban, egyébként a magánrendelőjébe jártam/ok évek óta). Mivel este ügyeletes volt, behívott vizsgálatra. Azt tudni kell, hogy már másfél hete 1 ujjnyi volt a méhszáj, és egyre kevesebb a magzatvíz. Az esti vizsgálatnál már 2 ujjnyira volt nyitva a méhszáj, illetve megkérdezte a dokim hogy lelkileg hogy viselem a dolgot. Őszinte voltam, szerettem volna már túl lenni rajta. 2 hete már nagyon türelmetlen voltam, fájt mindenem, egyszóval éreztem, hogy már itt lenne az ideje, hogy megérkezzen a baba. Akkor este felvettek az osztályra, és még 22h előtt megrepesztette a magzatburkot. Na, innentől kezdve kissé felpörögtek az események. Hamar jöttek a 10, majd az 5 perces fájások, majd kb. hajnali 2-3-tól az 1-1,5 percesek. Ekkor már azt hittük, sínen vagyunk, de nagyon nehezen tágult a méhszáj. Közben sétáltam, labdán ültem, még kádba is akartak ültetni, de nem volt meleg víz (ez vicces volt, még abban az állapotban is). Ez után jött a türelmetlen várakozás. A fájások jöttek, viszont a baba nem akart rendesen befordulni, ezért hol egyik, hol másik oldalon fekve próbáltunk nyomni, de így sem sikerült. Folyamatosan vizsgáltak közben, de a doki is csak a fejét csóválta. Végül reggel 6 körül mondta ki, hogy műteni kell, mert a baba feje nem fér be a szülőcsatornába. Kicsit nagyobbacska 38-as fejkörfogattal születtünk, meg én is kicsi voltam sajnos hozzá. Gerincérzéstelenítővel császároztak végül, aminek meg kell, hogy mondja, a végén már csak örülni tudtam. Ki voltam merülve, nem bírtam volna már sokáig. De minden jó, ha a vége a jó, reggel 8.03-kor egészséges, gyönyörű kislányom született!

A férjem végig bent volt velem a vajúdás alatt, és a szülés után is együtt voltunk vele, meg a babával. Délután 16h-kor fel kellett kelnem, sétáltam egy picit és mivel nem volt nem volt gond, kiszedték a katétert. Innentől önellátónak kellett lennem és gondoskodni a piciről is!

Gondolkodtam rajta, viszont végül mégsem alapítványi szobában kötöttem ki (az osztály egyébként tele volt, csütörtök éjjel 11 szülés volt), de igazából nem vészes a normál kórterem sem. Egy 3 ágyas szobában feküdtem, két nagyon kedves anyukával, akikkel néhány óra eltéréssel szültünk. A csecsemős nővérek tényleg csak akkor segítenek, ha kérdezel és tényleg annyi félét mondanak, ahányan vannak, szóval eléggé rád van bízva a dolog. Az is tény, hogy szeretik, ha minél hamarabb elviszed a babád (reggel 6h). Én vasárnap reggel fél 8-kor mentem érte, mert az érzéstelenítő utóhatásaként olyan fejfájásom volt, hogy szó szerint csillagokat láttam, ha csak felültem az ágyon, ezért szóvá is tették, hogy mi ez a gyerektelenség ilyenkor. A körülmények elfogadhatóak (találkoztam már sokkal rosszabb kórházi osztállyal is), az idő meg egyébként is repül, amikor a babáddal lehetsz!

Remélem a babára váró hozzászólót nem ijesztettem meg a szülés történetével! Ha mégis, megnyugtatni azzal tudlak, hogy úgyis elfelejtesz mindent, amikor a kicsit a kezedben tarthatod. Legalábbis már egyáltalán nem olyan borzasztó az egész, mint mikor benne van az ember!;) Gondolom ezt a véleményt a másik hozzászóló is osztja:)

Kicsit bő lett, pedig próbáltam rövidre fogni.

Ha bármi kérdésed van csak szólj, nem nagyon tudtam összeszedni a gondolataimat a kórházzal kapcsolatban!

Szívesen segítek, ha tudok!

Köszi, hogy elmesélhettem a sztorit.

Sziasztok!

2010. nov. 27. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!