Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt olyan kismama, aki...

Van itt olyan kismama, aki Ózdon szült vagy mostanában fog szülni? Szeretnék tapasztalatokat kérni!

Figyelt kérdés
2009. jan. 21. 17:23
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:

Én február 15-re vagyok kiírva. De szerintem hamarabb fog jönni a picilány. Te mikorra vagy kiírva??

37 hetes pocis

2009. jan. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
én kicsit később, március 3ra.
2009. jan. 21. 22:06
 3/36 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Mit szeretnél tudni?

37 hetes pocis.

2009. jan. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:
Igazából, nem tudom milyen a kórházba. Olvastam róla, hogy bababarát cim várományosa, ez jót jelent, de kicsit félek a szüléstől. Nem is a szüléstől, hanem, hogy nem tudom, hogy mi lesz?Neked ki az orvosod? Halottam, hogy van vip szoba, érdemes ezeket igénybe venni. Babának ruhát, pelenkát vinni kell vagy csak akkora mikor haza hozzuk? 2 hét mulva megyek szülőszoba látogatásra. te voltál már?
2009. jan. 22. 16:07
 5/36 anonim ***** válasza:

Azt én sem tudom milyen a kórházba, de sógornőm tavaly szült. Ő először babás szobában volt (vele volt a baba azt hiszem egész nap), aztán átkérte magát vip szobába, mert olyan szobatársakat kapott, hogy jobbnak látta, ha inkább fizet a szobáért. Én nem tudom eldönteni, hogy szeretnék-e vip szobába lenni. Szerintem nekem is attól függ milyen szobatársak lesznek.

A babának elvileg nem kell vinni semmit. Ruhát csak akkor kell vinni amikor hozod haza. De ha mégis viszel be, akkor magadnak kell tisztán tartani azokat. Én viszek neki egy vékony kis sapit amit napközbe rá tudok majd adni, ha huzatos lenne a szoba, meg egy pár vékony kis kesztyűt, hogy ne csikargassa össze az arcát, ha nagy lesz a körme. Sógornőm tanácsára viszek magammal pelust, popsitörlőt, meg bepanthen krémet. Mondta, hogy nem mindig úgy cserélték a pelust ahogy kellett volna. De ezeket a dolgokat nem kell megmutatni a nővéreknek!!!!

Már összepakoltam a csomagomat. Azt hittem, hogy a táska, amit elővettem nagy lesz. Aztán majdnem hogy kicsi! :))

Én Fábiánhoz járok magánrendelésre. Még nem voltam szülőszoba látogatáson. Mondta a védőnő, hogy lehet menni ilyen szülésre felkészítő tanfolyamra, de én inkább kihagytam.

Remélem tudtam segíteni. Amúgy nekem is az első baba, és én is félek a szüléstől is meg a kórházban léttől is.

Könnyű szülést!

2009. jan. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
És te mikorra várod a babát? Kisfiú lesz vagy kislány? Nevét eldöntöttétek már?
2009. jan. 22. 20:31
 7/36 anonim ***** válasza:

Én február 15-re vagyok kiírva, de a védőnő szerint addigra már kíbújik. Kislány lesz és Veronikának fogják hívni. És neked mi lesz?

:))

2009. jan. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Nekem is kislány. Valószinűleg Dorina Jázmin és március 3ra vagyok kiirva.
2009. jan. 22. 21:16
 9/36 anonim ***** válasza:

Nagyon szép neve lesz. Én arra törekedtem, hogy ne nagyon lehessen majd csúfolni és felnőtt korában is bátran kimondhassa a nevét. Hallottam 1-2 olyan nevet!!! Bevásároltatok már neki? Nekem még a haza hozós ruháját kell megvennem. Meg néhány "apróságot".

És te kihez jársz? Hogy érzed magad? Nekem szerencsére semmi bajom, olyan mintha nem is lennék terhes. Jó, néha vannak már keményedéseim, meg bele nyilal a hüvelyembe, de az már természetes 38 hetesen. De sokan már szinte félidőtől panaszkodnak. Biztos nem lehet kellemes. Én ilyen téren szerencsésnek mondhatom magam.

Edina

2009. jan. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

A neve az úgy jött, hogy nekem a jázmin tetszik nagyon,nem szokványos név és szerintem is szép. De a férjemnek a vezetéknevűnkhöz nem tetszik, ő találta a dorinát összekötő névnek.

A ruhákat már beszereztük, a babaszoba festésével is kész lettünk, oda kell még egy két apróság, például. szemetes. Én is Fábián doktor úrhoz járok magánrendelésre, ép ma megyek hozzá ultrahangra. Egyébként jól érzem magam, nekem is szokott keményedni a hasam, de ami engem nagyon zavar, hogy majd be szakad a hátam. De igyekszem nem törödni vele. Már alig várom hogy megszülessen a baba.

2009. jan. 23. 10:50
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!