Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 32 hetes elso szulesre keszulo...

32 hetes elso szulesre keszulo vaok, irnatok a vizben szulesrol, elonyok hatranyokrol?

Figyelt kérdés
2010. nov. 21. 15:41
 1/10 anonim ***** válasza:
Magyarországon hivatalosan még nem engedélyezett a vízben szülés kórházi körülmények közt. Csak olyan esetekben fordulhat elő mikor a vajúdás már annyira előrehaladott, hogy veszélyes lenne a kismamát kiszállítani a kádból így ott történik meg a szülés.
2010. nov. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nem Magyarorszagon elsz, mert nincs ekezeted. :)

En is kulfoldon elek, es 31 hetes vagyok. Sokat gondolkoztam a medenzes szulesen, vagy legalabbis vajudni a medenceben. Nekem annyi a problemam, hogy mi van ha valami tortenik, nem ugy megy ahogy kene, es esetleg ki kell szallni a medencebol amikor mar nem tudsz mozdulni.

Nem tudok donteni en sem, nagy kaosz van a fejemben a szulesi tervvel kapcsolatban.. :S

2010. nov. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
arról még nem hallottam,hogy vízben lehet szülni,de ha külföldön lehet én elhiszem. én a kerepesi kórházban fogok szülni ott sarok kád van a szülőszobákban és azt mondták ne hagyjam ki,mert sokkal könnyebb lesz a szülés ha vízben vajúdok,mert az állítólag nagyon jól tágít.
2010. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Én semmi pénzért nem szülnék vízben. Gondolj bele, hogy a pici babóka átpréseli magát a szülőcsatornán ebbe a nagy világba és rögtön fejest ugrik a vízbe. Szerintem durva. Pont akkor mikor kibújik, levegő után kapkod és csak a vizet nyeli. Én nem tenném ki ennek a babámat.

5 hetes kislány anyukája

2010. nov. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Engem az ami elborzaszt az a fertőzésveszély. Szülés után akkorára tágul odalent minden, hogy szinte minden akadály nélkül -kis túlzással- a méhig be lehet látni. Kizárt, hogy az ne telne meg vízzel. Na meg most az anyuka vajon még meddig ül a vérben szülés után? És abba áztatja a gyereket is?
2010. nov. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog a baba a vizbe fejest ugrani es nem fog vizet nyelni, mivel egybol a vizbe szuletik, akkor meg nem fog levegoert kapkodni.... a medence pedig fertotlenitve van. A babanak pedig sokkal jobb testmeleg vizbe szuletni mint egy 10 fokkal huvosebb szobába. Szules utan pedig ki kell szallni es le kell zuhanyozni. Vannak videok a youtube-on.
2010. nov. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

19:51-es-->szerinted a te babád hol volt 9hónapig?ha egyböl vizbe születik akkor hogyan kapkodna levegö után?

na mind egy...

én szerettem volna vizben vajudni,kaptam is olyan szobát ahol ott volt a kád,élveztem is a jó meleg vizecskét!nekem korábban jött a pöttöm és egyálltalán nem indult be a szülés,se a tágulás,se a fájások,se semmi csak a vizem folyt el reggel!hiába akartam vizben vajudni az csak nem jött...

viszont arra számíts,h ha vizben szeretnél vajudni megteheted,de a szülésre ki kell szállnod és felfeküdnöd a szülöágyra!nem tudom,h mennyire lesz kedved és energiád hozzá

könnyü,gyors szülést neked

2010. nov. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

ez a levegőért kapkodás,és vízbe fejest ugrás azért nem igaz.Láttam olyan videót,ahol egy átlátszó nagy kádban teli vízzel jön világra a baba.Valami csoda!!! Kicsusszan....majd hogy nem mozdulatlanul lebeg a csöppség,a köldökzsinór ugye még a mamához köti,nem emeli ki az anyuka,ott tartja pár percig a víz alatt,és úgy fogja.Látnotok kellene! Tényleg gyönyörű!! :)

Ha a kérdezőnek valóban lehetősége van a vízben szülésre,szerintem éljen a lehetőséggel! Sok sikert!!

2010. nov. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én vajúdtam vízbe és sokkal jobb!Nagyon sokat tágultam!A szülésznő azt mondt mánja hogy nem előbb ültetett bele!
2010. nov. 22. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan vajúdj vízben,könnyebben tágulhatsz úgy egyébként!ha lesz rá lehetőséged akkor ne hagyd ki
2010. nov. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!