Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Egy hete szult anyukak,...

Egy hete szult anyukak, milyen emlekeitek maradtak a szulesrol, vallalnatok e ujabb gyereket?

Figyelt kérdés
2011. júl. 20. 21:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Egy hete szultem a masodik gyermekem, azt remeltem hogy sokkal fajdalommenteseb lesz de sajnos ugyan ugy fajt mint az elso, ha meg nem jobban.Ennyi fjdalmat elviselni keptelen lennek meg egyszer.
2011. júl. 20. 21:36
 2/11 anonim ***** válasza:
85%

Én ugyan nem egy hete szültem, hanem már 19 hónapja, de még most sem érzem úgy, hogy jöhetne egy újabb gyerek - illetve nem is a gyerek, hanem a szülés. Nekem is a második szülésem volt, sokkal rosszabb volt, mint az első, nem volt horror vagy különösebb probléma, de még most is azt mondom: soha többé! Még jó, hogy nem is szeretnénk harmadikat. :-)

(Bocs, hogy nem egy hete szült anyuka vagyok, de kikívánkozott.)

2011. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos nem az vagyok, akit megszolitottal. En is szultem mar ketszer, de nem most, hanem bo ket es fel eve es masfel eve. Gyorsan jottek a gyerekek.


Viszont azt el tudom neked mondani, hogy nekem ugyan mindketszer gyors szulesem volt, de az elso gyereknel teljesen kikeszitett az elso 4-5 het.

Iszonyatosan befordultam, mert nem volt tejem, rengeteget szenvedtem vele, depis is voltam eleve a szules utan, minden bajom volt. A mai napig azt mondom, hogy az volt a legnehezebb idoszak az eletemben, azt hittem, hogy megszakadok, nem birom ki.

De elmult es koptak az emlekek kicsit, rajottem, hogy nehany hetnyi szenvedes nem nyom tobbet a merlegen, mint a sok orom, amit egy gyerek ad. Tehat megerte.

Ugyhogy nagyon hamar vallaltuk a masodik babat.

A szules maga ismet jo volt, de utana sajnos szukseg volt egy SOS mehkaparasra. Ott az asztalon egybol. Nem volt ido altatasra, viszont nem volt EDA bekotve. Igy full eber allapotban kapartak kb 35-40 percig. Hat, valami borzaszto volt, ugy ereztem magam, mintha egy horrrorfilmben lennek es en lennek az aldozat. Meg sem mukkantam vajudas alatt egyiknel sem, akkor viszont zaporoztak a konnyeim. A ferjem mellettem allt, fogta a kezem es o is sirt. En tenyleg azt hittem, hogy meghalok.

Elenken el bennem az emlek, raadasul a doki azt mondta, hogy mivel minket szules utan volt ez a gond (csak az elsonel nem volt ilyen durva), igy kb 99% az esely, hogy a kovetkezonel is lesz.

En mar felkeszultem ra, elfogadtam, mert barmilyen durva volt, meg igy is azt erzem, hogy tobb az orom, mint a fajdalom, tehat megeri.


Ezzel nem azt akarom mondani, hogy vallalj meg egy gyereket, hanem azt, hogy neked kell merlegelned vagysz-e meg egyaltalan harmadikra, ha nem, akkor nincs min gondolkodni. Ha igen, akkor szinte biztos vagyok benne, hogy a rossz emlekek teged sem tudnak majd megallitani.

De meg koran van, nem most kell errol dontened.

2011. júl. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Első vagyok megint. Nekem mindkét szülésemnél oxytocin infúziót kellett bekötni, mert nem voltak fájásaim, és kb. 100%, hogy a harmadiknál is ez lenne. Én ezért nem vállalnám, ugyanis így rögtön 5 perces, majd gyakoribb fájásaim lettek, viszont még úgy töltöttem 4 órát, mert nem voltam kitágulva. Szóval ezért nem. Ha csak "simán" fájdalmas szülések lettek volna, valószínűleg másképp gondolnám.

Egyetértek az előzővel: örülni kell a babának, a fájdalom és a rossz érzések elmúlnak. Kis idő múlva már csak legyinteni fogsz rá.

Gratulálok a picihez!

2011. júl. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Én négy hete szültem pont ma!Nekem nagyon fájdalmas volt a szülésem,zselét raktak fel majd én is oxitocint kaptam.20 órát vajúdtam,kegyetlen volt.Mára már teljesen elhalványult a fájdalom talán később brvállalnám mégegyszer.
2011. júl. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Én nem egy hete szültem, hanem több hónapja. A fájdalom nekem is erősebb volt, mint amire számítottam. Nem ettől függ, hogy lesz-e kistesó. De ha úgy döntünk, hogy lesz, erősen megfontolom az EDA-t. (tudom, hogy megoszlanak róla a vélemények, ezért még nem egyértelmű, hogy kérek)
2011. júl. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Másfél hete szültem. A fájdalmat már elfelejtettem majdnem, a gátsebem is szépen gyógyul. Na meg a fájdalomtól már nem voltam magamnál az utolsó órákban, szóval tényleg el is felejtettem az egészet. Ha csak ezen múlna, akkor simán szülnék még. Viszont egyelőre nagyon nehéz a babámmal, és gondolom később is bőven lesznek nehézségek... Maximum 5-6 év múlva vállalnék be még egyet.
2011. júl. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem egy hete szültem, hanem már majdnem 2,5 éve a msááodikat, de 1 héttel szülés után nem éreztem úgy, hogy nosztalgiám lenne terhesség és szülés után.

Az első után sem igazás éreztem így.


nem is hiszem, hogy szülnék harmadikat.

2011. júl. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én 2éve szültem,hosszú és nagyon fájdalmas vajúdás után császároztak,és az első felkelések iszonyatosak voltak,én azt mondtam,hogy ki az a hülye akit megcsászároznak és még egyszer ezt bevállalja.Nagyon fájt!Telt az idő és nem mondom,hogy halványultak az emlékek,mert még mindig emlékszek arra a hatalmas fájdalomra de egy babáért megéri! Most várom a második babámat,igaz,hogy nagyon félek,mert megint császár lesz!
2011. júl. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A lányom 2,5 éves, mikor ő született kb 14 órát vajúdtam, de amikor szülés után kitoltak a megfigyelőbe már azt mondtam jöhet a következő. A kisfiam 1 hónapos, itt már kellett egy nap ehez a kijelentéshez, pedig ő 3 óra alatt meglett. Sajnos orvosilag nem ajánlott több terhesség mert magas a vérnyomásom:(
2011. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!