Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha császármetszéssel szeretném...

Ha császármetszéssel szeretném világra hozni a gyerekemet, minden szülészorvos igent mond rá vagyis vállalja? Akkor is elvégzik, ha nincs egészségügyi akadálya a szülésnek, egyszerűen csak így döntött a kismama?

Figyelt kérdés
Persze nyilván nem ingyen lehet kérni az ilyesmit, én is tudom. Mik a tapasztalataitok, vagy miket hallottatok erről?
2010. nov. 21. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
ha szeretnéd és megfelel egy pár dolog akkor minden további nélkül
2010. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Sztem nem végzik el, ha nincs eü. oka.Legalább is amikor én szültem, akkor volt egy kismama, aki császárral akart szülni, de nem csinálták meg, mert semmi sem indokolta. De miért akarsz császárral? Olyan jó természetes úton világra hozni a gyermekedet.
2010. nov. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%

Van az a pénz, amiért kérésre megcsászároznak. De pénz nélkül 100 orvosból maximum egy fogja bevállalni a császárt.


Egyébként butaság lenne császárt kérni. Császár után a seb sokkal tovább és jobban fáj. Ráadásul a dolog úgy néz ki, hogy felvágnak, szépen kipakolják a belső szerveidet (belek, stb.), kiszedik a babát, majd bepakolnak. Egyáltalán nem veszélytelen a dolog. Én biztos nem kockáztatnám az életem, ha nem muszáj.

2010. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

az a kismama, akinek nem csinálták meg a császárt, bizonyára nem tudott sajnos pénzt felajánlani.

ez jó hír, hogy ezek szerint a legtöbben vállalják.


nem hinném, hogy hozzányúlnak a belekhez, a méh előrébb van. lassan gyógyul a seb és hasonlók? nem ezt tapasztalom a környezetemben. a barátnőim császárral szültek (mindkettőjüknél szemproblémák miatt nem volt javasolt a természetes szülés), 1-2 nap után már kutya bajuk sem volt, csak az első 12 órában éreztek fájdalmat, de az sem volt vészes, állításuk szerint.


'olyan jó megszülni egy babát' - hát nem tudom...

nem szeretnék szenvedni.

és itt a fórumon sem lehet másról olvasni, csak hogy milyen kínokkal jár. én ettől inkább megkímélném magam.

2010. nov. 21. 20:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mind a 2kisfiam császárral született,az elsőt 2hét tulhordás után is alig engedte a főorvos a császárt mert eü.ok nem volt mindig azt hajtogatta jól érzi bent magát ez a gyerek.Az orvosom már időben felkészitett tuti császár lesz,mivel bármivel próbálkoztak szülést inditani nem tágultam.A másodiknál is kivárták az időt,hátha beindul a természetes szülés.Most 3hetem van a 3.babához azt mondta az orvoso ez már tuti császár de itt is kivárják az udőt.Igy az én tapasztalatom az várnak a természetes szülésfolyamatra amit én is jobba szerettem volna.
2010. nov. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Igen,csak egészségügyi ok kell ahhoz hogy megcsászározzanak de ha nagyon akarnak a dokik akkor találnak is okot persze jó pénzért!


Én is császárral szültem pár hónapja,medencetartás,nagy baba és rövid köldökzsínór miatt de lehet hogy inkább a természetes szülést választottam volna de nem bánom hogy így alakult:-)

És igen!Nagyon-nagyon kib@szottul(már bocs) FÁJ a seb utána 1-2 napig!!

2010. nov. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb orvos szerencsére csak eü okból vállalja. Mivel ez egy műtét, és mint minden műtétnek, komoly kockázatai vannak.
2010. nov. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

én úgy láttam, azért a legtöbb császáros kismamának olyan fájdalmai voltak, hogy az első héten nemhogy a babájukat, de magukat sem tudták segítség nélkül ellátni.

Ha nem muszáj, azért nem szeretnék így járni. Kétszer szültem császár nélkül, azt tudom milyen.

2010. nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

hát engem császároztak, mert úgy alakult és a következő babánál akár fizetek is a császárért.

és mindenkinek más a fájdalom küszöbe,barátnőm természetes úton szült, és látva engem a műtét után másnapján,az mondta bárcsak őt is császározták volna.2hétig ülni is fájdalmas volt neki.míg nekem az első nap volt rosz(nem fájdalmas,csak rosz).

mindenki szüljön úgy ahogy akar, nem ettől lesz jó vagy rossz anya valaki.

2010. nov. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
én császárral szültem!Bár nekem volt indok is.22óra után még mindíg nem tágultam és fájások is alig voltak!De!Nem pakolnak ki mindent!Főleg nem a beleket! :D Érdekes is lenne!
2010. nov. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!