Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Cukros anyukák nagyméretű...

Cukros anyukák nagyméretű babáinál mennyi az esély, hogy császárral születnek?

Figyelt kérdés

Nekem a doki jelezte, hogy a babám mérete már lassan elérte azt a felső határt, ami után már császárral hozzák világra a babát, mert különben nem biztos, hogy kiférne.

Érdekelne, hogy mennyire általános az, hogy ezek a babók császárral jönnek a világra?


2009. jan. 16. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A cukros megnevezés mit takar?

Valóban diagnosztizált cukorbeteg voltál már terhesség előtt, vagy terhességi diabetsről beszélünk? Mert nem mindegy.

Nekem terhességi diabetesem volt, sokan riogattak azzal, hgy nagy lesz a babám, de abszolut nem lett nagy, pedig túlhordtam 8 napot, 3330 gr-al született.

Ez is egy hiedelem, de nem törvényszerű, hogy így legyen.

A császárról dönthet a doki, ha a baba méretei és a te méreteid arra következtetnek, hogy nem fog kiférni a baba.

De akkor is kérheted, hogy hadd próbáld meg, és ha nem megy, még mindig lehet császár.

2009. jan. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésedre válaszolok,de hány gramm ez a határ, amely felett már császároznak? (kiváncsi vagyok)
2009. jan. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Fejből nem tudom a határokat, de mutatott a doki egy táblázatot, mely a kórosan kis ill. nagy súlyt jelölte az adott héten. Én most a 32. héten járok, a gyerkőc 2448 gramm, és a felső határ ennél a kornál valamivel nagyobb súly volt, de nem sokkal. Sajna olyan sok mindent mondott, mutatott még, hogy pontos számokra így fejből nem emlékszem.
2009. jan. 16. 20:42
 4/11 A kérdező kommentje:
Terhességi cukorbeteg vagyok.
2009. jan. 16. 20:42
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is terhességi diabetesem volt és mégis hüvelyi úton szültem. Pontosan a kiírt napon 3540 Kg és 56 cm kislányom lett. A cukrom már a szülés végére helyre állt, és a kislányom nem lett cukros. Tehát nyugodj meg. Nem törvényszerű hogy nagy legyen a babád. Könnyű szülést kívánok.
2009. jan. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem voltam cukros,terhesvitamint sem szedtem,kövér sem voltam és a 33-dik héten 2478 g volt a babám.természetes úton született a kiírt napon 4200 grammal.
2009. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Összefoglalnám: a terhességi diabetesz statisztikailag nagyobb súlyú magzatok születésével jár, de ez csak statisztikai összefüggés, egyéni kivételek lehetnek (főleg a cukoranyagcsere-zavar súlyosságától függően). A magzati súly és császármetszés közti összefüggés megintcsak relatív.Korrekt szülész még nagy magzat esetén is ad esélyt a hüvelyi szülésre, mert a téraránytalanság csak a szülés során derül ki.
2009. jan. 17. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy néz ki hogy én is terhességi cukorbeteg lettem, igaz még csak jövőhéten megyek a cukorgondozóba de a legutóbbi cukorterhelésem magas lett egy kicsit 8,4.

És azért küldtek most 34 hetesen is terhelésre mert sokat híztam (28 kg)és a babám méretei is egy kicsit nagyok a súlyát 3200gr -a saccolja az orvos. De nekem soha nem mondta az orvos hogy lehet császározni fognak mert hogy ilyen nagy súlyú a baba( lehet azért mert nem fogadott dokihoz járok hanem SZTK-rendelésre?).

Üdv 34 hetes kismami

2009. jan. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Utolsó válaszolónak! Szép nagy baba, az tény! Hát, gondolom orvosa válogatja, ki mire fekteti a hangsúlyt. Meg az is lehet, hogy ő másképpen látja a helyzetet.

Tény, hogy az én dokim ismerősön keresztül került kapcsolatba velem, de attól még, hogy nem SZTK-s, nem kéne, hogy nagyon mást mondjon.

2009. jan. 17. 13:01
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezen a héten voltam dokinál és kérdeztem, hogy az hogy terhességi cukorbetegségem van (csak diétázom), mannyiben befolyásolja majd a szülést.

Annyit mondott, hogy nem engedik túlhordani a babát.

(A fiamnál nem voltam cukorbeteg, túlhordtam 6 napot, közel 4 és fél kilós vlot és természetes úton születtet eda-val.)

Ha azt vesszük, hogy 30.héten majdnem 1700 grammot mondtak, az nem is számít nagy súlynak.

2009. jan. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!