Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mehkaparas szules utan....

Mehkaparas szules utan. Altatas nelkul csinaljak?

Figyelt kérdés

Szules elott allok inkabb ne olvassak, felesleges emiatt is izgulni. Bar reszleteket nem irok.


Szoval: nem valt le megfeleloen a mehlepeny, igy mehkaparasra volt szukseg a babam megszuletese utan. EDA nem volt bekotve, a gaztol vajudas alatt ketszer hanytam, igy azt sem lehetett, altatni csak emiatt nem akartak.

KB 40 percesre sikeredett es nem volt epp kellemse (finoman szolva, a vajudas ahhoz kepest semmi sem volt).

Utolag mar mindegy, nem is akarok ezen problemazni, de teny, hogy eletem legmegrazobb elmenye volt.


Akinek volt mar hasonlo: nalatok is igy tortent?

Azota szultetek mar? Akkor is szukseg volt mehkaparasra?

Mert nekem az orvosom kilatasba helyezte, hogy szinte biztosan lesz problema a kovetkezo terhessegnel is ezzel es szerinte akkor kerjek edat, vagyis kottessem be, max vajudashoz nem kerek, de kaparashoz legyen keznel.

Ilyet lehet egyaltalan csinalni?


2010. dec. 7. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írtál...egyben szomorú is,sajnálom hogy ilyen rossz élmény árnyékolta be életed egyik legszebb napját.Nekem ugyan császármetszésem volt,így én nem kerültem ilyen helyzetbe,de nagyon sok ismerősömnek volt már szüksége szülés utáni méhkaparásra és kivétel nélkül mindenkinek rövid altatásban végezték el.Én a helyedben legközelebb biztosan másik kórházat választanék.
2010. dec. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én nem tudom nekem ez minek számít, de mivel úgy kellett letépni a méhlepényt, mivel nem vált le :S utána még matatott az orvos, hogy minden kinnt van-e és hát az is borzasztóan fájt. De talán 5 perc volt... vagy csak nem volt már időérzékem.
2010. dec. 8. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én már kétszer szültem és mindkettőnél hosszú volt a szülés utáni rendbetétel, de azt beszéltük az orvosommal, hogy nem szeretne jövő héten újra találkozni velem. A szobatársamat szülés után 10 nappal meg kellett műteni, mert az ő dokija nem volt elég alapos:( Szóval nem volt valami jó érzés, nekem is sokkal fájdalmasabb volt, mint a szülés, de bízom az orvosomban.
2010. dec. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Első szülésemnél nekem is ki kellett kaparni, és nem olt semmiféle érzéstelenítés vagy ilyesmi, Nagyon c*r érzés volt, ez tény, de én is úgy gondoltam, hogy inkább ez mint később egy műtét.

A második szülésnél a baba leszakította a lepényt, ez SOKKAL jobban fájt (bár az egész szülési folyamat fájdalmasabb volt mint előre). Utána azért megnézték hogy minden kijött-e, ezt már szinte nem is érzetem, annyira lezsibbadtam az előző sokktól.

2010. dec. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Hat igen, en is meglepodtem azon, hogy ez ennyire rossz es fajdalmas, mert ez mar a masodik szulesem volt es azt mar tudtam, hogy magat a vajudast es a kitolast siman kibirom fajdalomcsillapitas nelkul. Nem gondoltam volna, hogy pont szules utan jon a neheze...

Az elso szules utan sem valt le jol a mehlepeny, de az akkor nem derult ki, csak kesobb, amikor a bent maradt resz spontan tavozott. Az egy darab volt, utana csak vizsgaltak, de kaparasra nem volt szukseg.

A masodik szules elott ezt mar mondtam a dokinak es eszre is vette egybol, hogy megint gond van a lepennyel. Az volt a baj, hogy most nem egy darab maradt be, azzal hamarabb vegezni lehetett volna, hanem vegig szakadozva valt le, rengeteg apro darab maradt bent, ezert tartott sokaig a muvelet.

A dokit nem vadolom, o tette a dolgat a leheto legjobban. azt hittek, hogy rovidebb muvelet lesz, ezert nem volt altatas, nagyon rovid, gyors, szep szulesem volt mindenfele varhato utohatas nelkul, nem akart epp az altatassal kiutni.

Nekem ugy tunt, hogy rovidebb ideig tartott, a ferjem mondta, hogy valojaban 40 perc volt kb es o is mondja, hogy elete legrosszabb elmenye volt. Vegig ott allt mellettem a picivel a fejemnel, probalta tartani bennem a lelket, de tisztan emlekszem, hogy az o szeme is konnyezett. De mondta, hogy a szuleszno es a doki is nagyon ideges volt, vagyis tukrozott az arcukon, hogy nagyon sajnalnak.

Hat ez van. MIndenesetre felkeszitem magam, hogy a kovetkezo szules utan sem uszom meg a dolgot, a doki szerint valamilyen errendszeri sajatossag lehet ez a lepenylevalasi problema, ezert is josolja meg nekem a tobbi szulesmre is, ha meg lesz.

2010. dec. 8. 10:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is volt küret, de nekem azért mert halva született a baba és utána muszáj volt kitisztitani nehogy fertőzést kapjak, de engem altattak. Nem is hallottam olyat még hogy küretet csinálnak még altatás nélkül! Vagyis egyszer, a keresztanyám aki vagy 50 éve szült.

Ha eleve tudja a dokid hogy a köv.szülés is valószinű igy végződik, akkor miért nem javasolja a császárt? Én biztosan félnék, nehogy nagyobb baj legyen belőle. Nem kell azt hiszem példát mondanom, elég ha a hireket nézed mostatnában.

Aztán egy unokatesómnak 1 hét után csináltak,mert elöntötte a vér, mert szintén bent maradt neki valami.

Én mindenesetre biztosan kikérném másik orvos véleményét is!!

2010. dec. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem 2-szer is megcsinálta rögtön szülés után,mivel ott a szülőágyon derült ki hogy ikertesója lett volna a fiamnak.A lepény maradt csak meg vagyis úgy nézett ki a dolog hogy a lepénynek volt egy melléklepénye.Így kétszer kikapart hogy biztos legyen a dolgában,de ennek ellenére olyan szinten véreztem még este is hogy fölhívtam mi van ilyenkor.Lejött szülésznő és "belém mászott" hogy azt hittem meg halok.Két ökölnyi nagyságú alvadt vérdarabot nyomott ki belőlem,úgy nézett ki mint a máj(bocsi a gusztustalanságért).Aztán közölte velem hogy most megnéz egy doki és ha arról van szó még egy küret.Én csak annyit mondtam,de ugye akkor már altatnak?Azt mondta hogy igen,de végül nem volt rá szükség.Ez volt egy éve most a kistesóval a végét "járjuk" és bízom benne hogy nem lesz gond.
2010. dec. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolo:

ez erdekes, mert nalunk is ez volt a helyzet, kiderult, hogy lett volna meg egy baba, de nagyon koran felszivodott es az o "maradvanyai" voltak ratapadva a mehlepenyre. Azt viszont nem tudom, hogy emiatt valt-e le ennyire nehezen es csunyan. Nem vagyok benne biztos, mert az elso terhessegnel csak fixen egy baba volt, de ott sem valt le jol a mehlepeny.

Nagyon szoritok ertetek, hogy most ne legyen gond es minden konnyeden, rendben menjen. Ha meg eszedbejut es idod is van, akkor irj, hogy mi tortent!

2010. dec. 10. 07:47
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Ok rendben van ha túl leszek a szülésen akkor megírom hogy mi volt.Igazából kiderül dec. végén vagy jan. elején úgyhogy már eléggé izgulok.De ha mégsem írnék jan. 10.-éig akkor emeld ki a kérdést vagy írj rá megint és akkor előre teszik és ha visszanézek látni fogom hogy van egy elmaradásom.Köszi hogy szorítasz nekünk!!!:-)))

2010. dec. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!