Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha a hüvelygombám nem múlik...

Ha a hüvelygombám nem múlik el szülésig, akkor az jelenthet-e gondot a babára vagy rám nézve?

Figyelt kérdés

Ő összeszedhet-e valami, még kibújik, vagy esetleg nekem a hasamba felkerülhet-e valami a fertőzésből?


Köszi a válaszokat, és bocsánat a tudatlanságomért.


2010. dec. 13. 09:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos hogy "csak" hüvelygomba? Mert nekem is volt a vége felé erősebb folyásom, azt mondták rá először h gomba kaptam mindenfélét, de nem múlt el, így aztán már azt mondták baci. Mikor megszületett a kislányom, egyből kapott antibiotikumot emiatt. De semmi baja se lett szerencsére.

Nekem mondjuk vettek le tenyésztést 38 hetesen mikor nem akart elmúlni a folyás. Semmi más tünetem nem volt, csak az.

Egyébként akkor mehet fel a fertőzés ha nyitva van a méhszájad, nekem az utolsó 2 hétben már nyitva volt így féltem is nehogy felmenjen a fertőzés.

2010. dec. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A doki azt mondta, hogy hüvelygomba. Sajnos a terhesség alatt többször előjött, és most ismét kezelnem kell. Most 37 hetes vagyok, és a rutin kenetet már levették. Remélem figyelni fognak, hogy ne legyen gond. Elméletileg még zárva vagyok, és használhatom a hüvelykérmet.


köszi a választ

2010. dec. 13. 09:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Elméletileg még, ha nyitva is a méhszáj, a hüvelygomba veszélytelen a magzatra nézve, a szülés alatt is, különben, ha veszélyes lenne, mindenkit császároznának emiatt, pedig a gomba nagyon gyakori a terhesség alatt, talán a kismamák 40%-ánál előfordul sajnos. Ha csak gomba és semmi más, akkor nem kell emiatt aggódni, kellemetlen az tény, de ez van. Úgyis kiír az orvosod valami kúpot vagy hüvelytablettát erre, hátha attól elmúlik a szülésig. De ne aggódj, nem lesz semmi baj. Ha más baci is van a dologban, az már gáz sajnos. (De nem minden baci látható a kenetben, a kenetet csak háromféle fertőzésre vizsgálnak, ezeken kívül van még jó pár baci.)
2010. dec. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én már olvastam olyat, h ez sajnos indolttá teheti a császárt, de hangsúlyozom, h csak olvastam!!!!
2010. dec. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!