Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van kedved elmesélni, hogy...

Van kedved elmesélni, hogy milyen volt a szülésed? A fájásoktól a szülésig, kort is írnátok?

Figyelt kérdés
2011. okt. 21. 16:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, mindenkinek mas. Elvezd terhessegedet, mikor itt az ido, majd meg tusz mindent, es segiteni, iranyitani fog a szuleszno. Ne filozz most ezen.
2011. okt. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Magzatvízelfolyás éjjel 1 körül, 16 óra vajúdás, közben kaptam oxit hogy jobban táguljak, illetve erősödjenek a fájások.

Nyomás alatt derült ki, hogy a köldökzsínőr miatt beszorult a baba, de megoldották. Én már azt hittem , ottmaradok, de valahogy mégis "megszültünk":) Szabás-varrás utána vagy 20 percig..

Mégis nemsokára a 2-kal megyek szülni, annyira csak a "végeredmény" érdekel! :))

(30 éves vagyok, akkor 28)

2011. okt. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Nem vagyok babás,nekem is van 1gyönyörű gyermekem :)

csak kíváncsi vagyok,hogy kinek milyen volt a szülése!szeretem olvasni:) köszönöm a 2.nak a választ

2011. okt. 21. 17:04
 4/14 anonim ***** válasza:

Fájdalmas :D

Befektettek a kórházba mert a doki azt gondolta aznap megszülök, de tévedett. Úgyh másnap megindította a szülést,burokrepesztéssel. Utána rögtön 5 perces fájásokkal indítottam... Szenvedtem-szenvedtem,de csak nem tágultam, így felraktak a székbe és oxitocin, nah azokat a fájásokat nem kívánom senkinek. :S Aztán mondta a doki hogy szóljak ha már nyomni kell, állítólag szóltam,de én nem emlékszek rá. Aztán 3 nyomás és kint volt a kislányom :)


21 ,(akkor csak 20 voltam)

2011. okt. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Délután 3 körül 5 perces fájások-irány a kórház. Ott burokrepesztés, majd oxitocin( legalább 4 tubus). Este 10-kor még nem tágultam eléggé, mint később kiderült be volt akadva a köldökzsinórba a pici. Úgyhogy császár lett a vége(3/4 11). Kicsit csalódott voltam, de ez van. Most újra babát várok-remélem simán meg tudom szülni.31 éves vagyok most, akkor 29 voltam.
2011. okt. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

3 -ról tudok beszámolni,egyszer sem volt ott az apuka.

1. 2007.03.31. (40+3hét) hajnali 2:17 (pisilésből indultam vissza az ágyba),amikor egy halvány mensi szerű görcsöcskét éreztem.Azt gondoltam,hogy jósló. 10 perc múlva (már az ágyban) jött még egy enyhe fájás,közben éreztem,hogy megrepedt a magzatburok,folyni kezdett a víz. Ébresztettem a párom,Ő nagyon édesen percenként kérdezgette,hogy hívja e a mentőket,mit csináljon... Megmosdottam- akkor még nem volt kész a fürdőszobánk,és lavóros megoldás volt-,majd furcsán néztem a fejemből,mert még mindig enyhe görcsöcskék voltak,és nem 10 percenként,hanem 3-5 percenként. Akkor szóltam,hogy hívja a mentőt,mert össze vissza jönnek a "fájások". (Hát,igen aki először szül életében,az nem igazán van tisztában a dolgokkal!) A mentő jött is hamar,a leendő apuka kocsival jött utánunk. A mentős feszt kérdezgette,hogy van e fájás,de nem volt,viszont rettentő kényelmetlen volt ülni! -először szültem,így nem tudtam,hogy azért volt olyan kellemetlen ülni,mert a kisasszony sietett kifelé.

A kórházban,ahogy felértünk a szülészetre,nagyon gyorsan felvették az adatokat- közben átöltöztem a kórházi "köntösbe",majd irány a szülőágy,jöttek a tolók. Hajnali 4:14-kor született meg az első leányzónk. :-D (3130g, 52cm) Persze gátmetszéssel. Fogadott doki nem volt,az ügyeletes kómás fejjel látott el. A szülésznő eközben jól letolt,hogy miért nem mentünk hamarabb. 20 éves voltam.


2. 2009.07.02. (41+0hét)(erre már nem emlékszem ennyire pontosan,mert előtte 2 nappal kórházba lettem zavarva,mert csendben nyílt a méhszájam,a kiírt időponton is túl voltunk,és a kicsi lányom beszólt a nőgyógyásznak...)

Hajnali 5 után kicsivel jöttek 5 percenként a fájások,amik megint nem fájtak jobban,mint az első szülésnél. 7-kor volt az Nst,az nem mutatott semmit,pedig akkor már valamivel intenzívebben éreztem az 5 perceseket! Vissza mentem a szobába,ott nagyjából 3 percenként jöttek a fájások,amikor szóltam a dokinak,aki azt mondta,hogy "ez csak keménykedés". Nem sokra rá már percenként jöttek a fájások,fél órán keresztül,mire végre mehettem a szülőágyra. Ott azonnal burkot repesztettek,teljesen nyitva voltam és rögtön jöttek a tolók. 8:48-kor született meg a kicsi (2980g, 51cm). Szintén volt gátmetszés,csak ezúttal nem hatott a varrás alatt az érzéstelenítés. 22 éves voltam.


3. 2011.09.12. (40+0hét) Hajnali fél 3 (amikor felkeltem,mert a kisebbik gyerkőc rosszul aludt,és vissza feküdtem),jött az első fájás. Ez sem volt vészes,inkább csak kellemetlen. Nagyjából hajnal 5-ig össze vissza jöttek a fájások (10,14,8,15,12,8,10... percenként) ezért nem is foglalkoztam vele. Majd 5 után beállt 6 percesre (miután a párom elment dolgozni). Gondoltam,még van időm. Felébredtek a csajok,egyből 2 percesek lettek! Hú,gyorsan telefonáltam apósomnak,hogy rohamban jöjjön, gyorsan hívtam a mentőket. Mire ide értek,már tolófájások voltak... Na,nem kell izgulni,kaptam a mentőstől a leb.szást rendesen,hogy "járt maga iskolába!?,ilyenkor kell már szólni?!"stb. Após még akkor sehol nem volt. A mentőben megszületett reggel 6:40-kor a harmadik lányunk. :-D (3340g,51 cm) Mire felsírt,addigra após is ideért. A magzatvíz nem volt tiszta,szóval tudta a kis Mügyűröm,hogy mikor kell kibújni! :-D A 25. szülinapom előtt 10 nappal született meg a leányzó.

2011. okt. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Éjjel 3kor elfojt a magzatvíz, irány a kórház. Fájások nem jöttek, másnap egész nap sem, bent kellett aludnom (nem lehetett, csomó majdnem szülő nő a szobában.) így 28 óra múltán megindították a szülést. Hulla fáradt voltam, fájások erősödtek, de nem eléggé, aznap du. újabb oxitocin. Még így sem akart jönni a baba, vákum. Varrás, vagy 16 öltés, 5 hét volt, míg újra ülni tudtam. Nem túl jó emlék. Tudom, hogy lehetett volna rosszabb, de remélem a következő könnyebb lesz. (:
2011. okt. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Utolsó:

28 voltam akkor.

2011. okt. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

1. 39+3 elment a nyákdugó, rögtök jöttek a fájások, egyből 5 percesek, ez hajnal 5-kor, aztán fél 8-ra értünk a kórházba, burokrepesztés, oxitocin, fél 1-kor megszületett. Nagyon szép élmény volt, de azért kicsit túlélős jellegű, mivel nagyon féltem, mert én utálom az ismeretlen dolgokat és nem tudtam mi jön mi után.

2. 40+6 du 4-kor fájások, egyből 3 percesek, 22 hóst gyorsan lepasszolni, sietni, férjemet várni, nagy forgalom, 7-re értünk be a kórházba, 8-kor már babáztam. Na ez már aztán tényleg klassz volt, mert tudtam, milyen a szülés, és nem féltem :) (itt gátvédelem is volt) 2.baba születése után nem az volt az első gondolatom, hogy huh túléltem, hanem az, hogy végre négyen vagyunk, milyen boldog vagyok.

Elsőnél 29, másodiknál majdnem 31 éves.

2011. okt. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A legszebb valentin napi ajándék lett a kisfiam. 2009. február 14.-én hajnal fél 3-kor érdekes pukkanást hallottam a hüvelyemből, és éreztem is egy furcsa érzést. 5 perc alatt sikerült is felkelnem :-) Persze ebből a párom semmit nem vett észre. Éppen kiértem a WC-re, elfolyt a víz. Lában közé kaptam a törölközőt, beszóltam a férjemnek a szobába, hogy kelljen, mert itt az idő. Ő azt válaszolta, hogy jól van, és átfordult a másik oldalára. Eltelt 4-5 mp, felugrott, hogy mi?:-) Felhívtam a dokimat, mondta, hogy nem éjszakás, de nyugodtan zuhanyozzak le, nézzem át a cuccomat és menjünk be. Fél 4 fele beértünk a kórházba, közben hívtuk a családot. Az éjszakás meg nézett. Mondta, hogy itt 6 óra hosszáig semmi nem fog történni, fájás sem. Így a párom haza ment. Kaptam hajnalba 2 antibiotikum szurit, 9 fele kezdődtek a fájások, addigra férjem is visszaért. Addig kint sétálgattam a folyosón, anyukám is beért 8 óra fele, , így volt kivel beszélgetnem. 10 órakor már be kellett mennem a szülőszobára, akkorra már nagyon fájt. A párom keze kék lett. Szépen tágultam, dolgozott rajta a baba is. 12.35-re meg lett a kisfiam.

2011. okt. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!