Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Pánikroham, vagy teljesen...

Pánikroham, vagy teljesen normális reakció? Tegnap ért a "döbbenet" hogy már csak 3 hetem van szülésig. Tudom hülyén hangzik de abban a pillanatban összekaptam magam, a kórházi cuccom (amit 2 hónapja pakolok) hirtelen összeraktam.

Figyelt kérdés
Esküszöm szabályosan megijedtem, hogy mi lesz most ha menni kell...pedig 2. baba (az első császáros volt most még attól is félek, hogy fogok szülni...) Összeraktam a "nagy" motyóját is ha menni kell a mamához...és takarítok és...félelmetesnek látom, hogy "elrendeződnek" körülöttem a dolgok! Nem lett volna elég a majd' 9 hónap, hogy fölkészüljek? Vagy elöbb jön a hugi? Tegnap óta csak ezen kattogok...tiszta hülyének érzem magam!
2011. aug. 20. 09:22
 1/4 anonim ***** válasza:

ez nem pánik roham!


A másodikkal rám is rám tört a fészek rakó láz! A 36. hétre össze volt pakolva a kórházi cucc,minden nap mostam kézzel- nyár volt,nem volt sok ruha-,hogy ha menni kell,ne legyen sok mire hazajövök. Minden nap porszívóztam a szobánkban,hogy ha menni kell,úgy menjek el,hogy minden rendben van! 41 hétre jött a kiscsaj!

Most ott tartok- 3. baba,36 hetes- hogy olyan dolgokat csinálok meg,amit halogatni szoktam (portörlés),a lányoknál és nálunk is állandó porszívózás,mosatlan ebéd után soha nincs- csak a délutáni alvás után mosogattam el eddig!- naponta feltölröm a konyhát,méghozzá fehérítővel (domestos)! (eddig csak heti 2x volt,meg amikor valaki behozta a sarat). Sőt,már a kiskönyvet,pénztárcám is a táskámba tartom,hogy ha idő van,akkor ne maradjon itthon semmi! Néha igen dilisnek érzem magam,de aztán eszembe jut,hogy ez teljesen normális!


Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséges kisbabát!!!



Üdv:2gyerkőcös,36hkm.

2011. aug. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen igen ez a fészekrakó ösztön! Nekem az elsőnél volt ilyen de annyira, hogy sikítófrászt kaptam ha a poharak a szekrényben nem úgy álltak ahogy szerettem volna. Naponta átnéztem a csomagom is hogy minden ok legyen! Most várom a másodikat,36. héten vagyok, de még nyoma sincs a fészekrakónak:) Most valahogy nem is bírom már szusszal inkább csak a pihizés menne, persze azóta van egy 5 éves nyári szünetesem aki leköt rendesen. Engem inkább sajnos csak a szüléstől való félelmem foglalkoztat egyre jobban. Ezzel kellek, ezzel fekszek :((
2011. aug. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tudtam, hogy ez a fészekrakó ösztön! Azt hittem az kimerül a babaruhák mosás-vasalás-pakolásában! De tényleg! Rám ez úgy jött , hogy egyik pillanatról a másikra és most is tart, bár én is csak szuszogok sokszor ebben a melegben és alig bírok a teendőimmel, miközben én is csak a szülésre gondolok éjjel-nappal! Rettegek tőle most biztosan kinevettek de még az is eszembe jutott mi lesz ha nem élem túl??!! Mi lesz a két évesemmel itthon , ki nevelei föl?! Teljes idiótának érzem magam és ha próbálom elmondani valakinek csak nevetnek rajtam:-( nekem azéert nem olyan mulatságos.

Köszi a válaszokat írjatok még ha van kedvetek, jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül a bajommal!

2011. aug. 20. 13:55
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg,nem lesz semmi baj!Csak a hormonok játszanak veled.Minden rendben lesz és boldog kétgyermekes anyuka leszel nemsokára!:))Jah és pihenj amennyit tudsz,főleg ebben a nagy melegben!Szorítok!!
2011. aug. 22. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!