Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha lezajlott a szülés, teljese...

Ha lezajlott a szülés, teljesen kimerül az ember? Milyen érzések kavarogtak bennetek?

Figyelt kérdés
Teljesen megkönnyebbülsz és már csak a babára tudsz gondolni? Vagy azért lelkileg megviseli az embert a szülés? Vagy már mikor a babádat a kezedben tartod el is felejted az egészet?
2010. dec. 15. 10:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Viszonylag könnyű,gyors szülésem volt és mikor rám rakták a babámat elkezdtem sírni,és csak az hajtogattam hogy olyan kicsi olyan kicsi.Sírtam a megkönnyebbüléstől és az örömtől. Nem volt utána semmi bajom,a szülésznővel beszélgettem.csak utána még össze kellett varrniuk,és azt már nem igazán tűrtem.
2010. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Első alkalommal alapból nagyon fáradt voltam, indították, nem tudtam kinyomni, jöttek és kipaszírozták. Hogy mit éreztem, miután összevarrtak? Egyfolytában azt kérdezgettem, hogy mikor hozzák vissza, mert látni akarom. Amikor a szobámba betoltak akkor kaptam vissza a babát, csak nézegettem, aztán kaptam egy zacskót a katéterre.. mert annyit varrtak, hogy ha császár lett volna nem varrnak ennyit. Aztán az ember próbál nem elájulni, ha fel kell kelni.

Második már gyors szülés volt, annak minden szépségével. Jobban megmaradt az egész. Nagy élmény volt, hogy semmi doktor nem paszírozta a hasamat, hogy nem kellett a kezemben 4 napig a csővel mászkálni, mint első alkalommal. Felszabadultabb voltam, viszont második alkalommal is nagyon nehéz volt másnap felkelni, és nem elájulni.

A harmadikról még nem tudok nyilatkozni, de remélem, még két ünnep között meg lesz, és nem várja ki a januári időpontját. Reménykedek a méggyorsabb szülésben :-)

2010. dec. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem indított szülésem volt, kb. három óra alatt meglett, de nehéz volt nagyon, a végén majdnem vákum lett, mert elakadt a baba, szinte ájulásig nyomtam, sőt ki is maradt néhány részlet.Én alig bírtam még feküdni is, annyira szédéültem, és még utánna is sokáig.
2010. dec. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én ahogy megszültem a babámat,már mondtam is a férjemnek,aki végig mellettem volt,hogy már most megszülném a másodikat is,pedig 4300 grammal született a lányom.Csodálatos érzés.Én nagyon jól voltam utána.Még a szülőszobáról körbehivtuk a családot és a barátokat.
2010. dec. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!