Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után menstruáció mikor...

Szülés után menstruáció mikor jön? Függ attól, hogy meddig szoptat az ember? Mikortól fogamzóképes újra? - mikortól kell védekezni?

Figyelt kérdés
2011. jún. 27. 08:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Védekezni már az első alkalomtól kezdve kell, mert ELŐBB van peteérés, és csak utána menstruáció. Tehát az első mensi előtt már van peteérés.

Az, hogy mikor jön meg az első mensi, nagyon egyéni, van, akinek amíg szoptat, nincs mensije, másnak meg szülés után 4 héttel megjön az első, pedig ezerrel szoptatja a gyereket.


Nálam mindkétszer szoptatás mellettkábé 4 hónap múlva jött meg először, utána szabályos volt (ez sem feltétlenül van így).

2011. jún. 27. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az első együttlétnél újra terhes lehetsz!!!Nekem 6 hát után jött meg újra,és 7 hónapig szoptattam,tehát már az elsőnél is teherbe eshettem volna!
2011. jún. 27. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Védekezni első pillanattól kezdve. Nekem szülés után 6 héttel megjött, utána rá 28 napra. Utána egészen kisfiam 17 hós koráig semmi. 25 hónapos koráig szopizott.
2011. jún. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

6 hét után megjött, 8 hónapig szoptattam.

Sógornőm 5 hónapig szoptatott, de csak 8 hónap után jött meg neki.


Védekezni egyből érdemes, mert van ismerősöm, aki úgy esett teherbe, hogy szoptatott, és nem is jött még meg neki.

Amúgy nagyon változó kinek, mikor jön meg szülés után.

2011. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nekem szülés után 9 hónappal jött meg először,utána egy hónap kimaradt.utána pedig minden hónapban megjött.nem pontosan,mert szülés előtt sem volt pontos.mi első együttléttől kezdve védekeztünk.
2011. jún. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

En egyik gyermekemet sem tudtam sajnos szoptatni, az elso mensi mindket szules utan a 7-8. heten megjott.

De vedekezni kell akkor is, ha szoptatsz.

2011. jún. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 8 hónapja szültem, míg minidg szoptatom a babámat, naponta legalább 4szer és éjszaka egyszer, 6 hónapos volt a kcisikém, mikor először megjött a menstruációm
2011. jún. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

A fiammal 3hét volt a gyerekágy, köv héten gyengéd, de megjött, és onnantól kezdve rendesen 23-28naponként, 13hónapig szopizott, ha tehette volna napi 24órában.

Most a csajosomat 5.hónapja szoptatom, egyszer már "megvolt" 1,5napig, de igazán most jött meg, és ő is cicifüggő.

Védekezni pedig nemárt az elsőtől kezdve, hacsak nem vágya valakinek, hogy az elsőszülött első szülinapján már legyen tesó is...

2011. jún. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor vigyázunk majd.
2011. jún. 27. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!