Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mostani terhességem alatt is...

Mostani terhességem alatt is elkezdődtek a vádligörcsök. Elég durva, kora reggel jelentkezik, és utána még vagy 2 napig sántítok, és nagyon hozzá se tudok érni a vádlimhoz ezalatt. A doki A-vitamint írt fel rá. Jogosan?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, mert én úgy tudom, ezt Magnéziumhiány okozza, nem A-vitamin hiány, sőt tudtommal Centrum és hasonló multivitammin készítményeket pont azért nem szabad szedni terhesség alatt, mert a plusz A-vitamin mérgező a babára nézve, ha amúgy eleget viszek be természetes formában. Én tudom rosszul, vagy gyorsan váltsak orvost?
2011. jan. 10. 18:29
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én a vitaminrol nem tudok semmit írni, de az tuti hogy nekem 2X2 magnerotot kell szedni mindenféle görcsök ellen ami 5X2ig emelhető naponta.
2011. jan. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok orvos, de magnézium--hiányt szoktak mondani. Én is magnerot nevűt szedtem végig.
2011. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem is ez volt a problémám kb. félidőtől. Most 33 hetes vagyok. Azóta folyamatosan szedem a magnéziumot 250 mg-ot naponta, plusz a terhesvitaminban van B6 vitamin ami fontos a magnézium felszívódásához. Azóta nincs problémám, csak néha görcsöl be a vádlim akkor veszek be még egy magnéziumot. A védőnő is ezt mondta és tényleg jó.

2011. jan. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az orvosom 500 mg-os kálcium pezsgőtablettát javasolt. Már az elsőtől elmúlt teljesen.
2011. jan. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én kalciumot kezdtem rá szedni és azóta nincs ilyen problémám.

38hkm

2011. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szó szerint üvöltöttem a fájdalomtól, mikor a görcs húzta a lábam, már nem szedhetek magnéziumot. Naponta egy liter tejet iszok(2,8), azóta semmi panaszom nincs. Javaslom próbáld ki, ha nem vagy tejérzékeny.
2011. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is jól gondolod, nem a vitamint kell szedni, hanem magnéziumot vagy kálciumot, sajnos nekem ezektől sem múlt ek, szörnyű volt, de szülés után egyből elmúlik...
2011. jan. 11. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!