Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megemelkedik a vérnyomás...

Megemelkedik a vérnyomás szülés előtt? Lehet ez is egy előjel?

Figyelt kérdés

Most 39/40. hétben járok, két-három napja 125/85-140/92 közt mozog a vérnyomásom. Csüt. voltam vizsgálaton, minden ok volt, védőnő múlt hét szombat látott, az is ok (ill. 120/90 vérnyomás, de nem szólt rá semmit). Ujjaimra még feljön a jegygyűrű :)). Lehet,csak az időjárástól? Félek, nehogy baj legyen...Ez hirtelen is kialakulna vagy csak egy idő után (pl. toxémia)?

A 2. babát várom, de az 1-vel nem emlékszem ilyenre. Igaz, akkor a végén nem mértem.


2010. dec. 18. 19:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez tök normális vérnyomás!Nekem a 2. babánál alacsony volt(100/70),de azt mondták 140/90-ig teljesen normális!A 140/92 IS TELJESEN RENDBEN VAN!A toxémiához több tünet is kell,nem "csak" a magas vérnyomás.Azért ha aggódsz,beszélj a dokival,vagy a védőnőddel!
2010. dec. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a szules napjan emelkedett meg: 145/95-re...es utan is meg volt meg kb fel napig.
2010. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia, nekem a 36. héttől emelkedett meg a vérnyomásom (150/100), nagyon megijedtem, mert soha nem volt magas, inkább alacsony. Úgyhogy otthon mérnem kellett magamnak és mondta a dokim, hogyha 160 körül mozog, akkor be kell vonulnom a kórházba. Óránként mértem otthon, annyira féltem, gondolom ezzel is rásegítettem, hogy a 38. héten már 170-ig felment, így császár lett a vége.
2010. dec. 20. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!