Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás probléma...

Magas vérnyomás probléma miatt lehet császáros szülés? Ha a kórházban mérik 160/90 körüli. Itthon 120-130 közötti.

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen,lehet.
2011. jún. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igen, lehet.

nekem az volt. Végig magas volt, de aznap mikor császároltak 180/100 volt.

2011. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, persze.

Sok mindent mérlegelnek, mikor döntenek arról, hogy természetes vagy a császáros szülés lesz a lehető legjobb nektek.

Persze, előnybe részesítik a természetes szülést :)))

2011. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Nem feltétlenül fogsz emiatt császárral szülni. Nekem a 35.héten kezdett 160/90 lenni a vérnyomásom, hetente kellett a terhesgondozóba mennem ellenőrzésre. Nekem mondjuk otthon is ennyi volt. Vérnyomáscsökkentőt kaptam, majd emelték az adagot. Kétszer mérték uezt az értéket és utána a 37. héten fektettek be a kórházba. Ott tovább emelték a gyógyszeradagomat napi 17! vérnyomáscsökkentőre + sószegény diéta, de így is 160hgmm maradt. A dokim akkor látta, hogy nem marad más csak a császár (a 38. héten).


Én is természetesen szerettem volna szülni, de nem volt gáz a császár egyáltalán. Annak meg ne dőlj be, hogy császár után hatalmas fájdalommal fogsz ébredni, nem így volt, pedig nagyon féltem tőle.


Hány hetes vagy most?

2011. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem, szerintem orvos, és kórház függő, én ezt mondom, saját tapasztalat!

Úgy hordtam ki a lányom, hogy végig veszélyeztettet voltam, kaptam spec gyógyszert, mert annyira magas volt a vérnyomásom. 1 hónappal szülés előtt már befektettek, 27 órát vajúdtam utána, mert megindították, de nem tágultam, az egekben volt a vérnyomásom, így már kegyelemből császároztak, utána napokig nem bírták 175/95 alá vinni a vérnyomásom, és hónapokig napi 3 szem gyógyszeren éltem, hogy helyre jöjjön, most 2,5 év(!) után hagyhatom el lehetséges a gyógyszert, mert valószínűleg ismét helyreállt. Szeretnék másik babát, de így félünk.

2011. jún. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem emiatt császárom volt!
2011. jún. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

13.48-as

Ez borzasztóan hangzik! Nekem 2 hét alatt visszaállt a vérnyomásom a szokásos 120/80 hgmm-re a császár után.

Volt fogadott orvosod?

2011. jún. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
38. héten vagyok, de gyógyszert nem kellett szednem. Otthon mérnem kellett és ezt nézték.
2011. jún. 2. 14:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!