Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ismerősöm a farfekvéses babát...

Ismerősöm a farfekvéses babát spontán szülte meg, de a baba elakadt, sokat volt a szülőcsatornában és oxigénhiánnyal született. Szült így valaki?

Figyelt kérdés
Amúgy problémamentes terhesség, betöltött 40. héttel, a kislány 3530 gramm és 53 cm. De jelenleg is inkubátorba van, és oxigént kap, szoptatni sem szabad az anyukájának.
2010. dec. 21. 14:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%
Nem értem az ilyen dokit, mièrt nem császározták meg, ha eleve faros a baba! Bar az anyukát sem értem, miért ment bele a természetes szülésbe!?A babának remélem nem lesz maradandó baja.
2010. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogyan? Faros babát természetes úton? Mert azt igen, én. Semmi probléma nem volt.
2010. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Mármint farfekvéssel vagy komplikációkkal+farfekvéssel?
2010. dec. 21. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

előz

egyik ikerhugom-aki másodiknak bújt ki-farfekvéses volt, de nem lettsemmi baja (ma már 34 éves)

2010. dec. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
67%
Csak első szülésnél császároznak automatikusan, ha farfekvéses.
2010. dec. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Hát majdnem én!!! Ráadásul ugyanezek voltak a paraméterek is: betöltött 40. hét, baba súlya 3530 gramm, hossza 53 cm, szintén farfekvéses!

Most hogy olvasom, hálát adok az Égnek, hogy végül császár lett belőle.

De a történetem szerintem elég durva: a FOGADOTT (!) orvosom meg akarta indítani a szülést, hogy természetes úton jöjjön világra a baba, mert ő olyan profi ebben, nem lesz semmi baj. Gyötrődtem, féltem nagyon, de mivel császárt kikövetelni nem lehet, így belenyugodtam, hogy faros babát fogok szülni hüvelyi úton. Nehéz volt elfogadnom, hogy ez lesz.

Ám mikor mentem nst-re betöltött 40. hét után, egy másik doki volt, az én dokim éppen műtött, ez a másik doki vizsgált meg és állásfoglalást írt, hogy semmilyen körülmények között nem indíthatják meg a szülést természetes úton, ebből csakis császáros baba lehet.

Na így lettem én császáros. És bizony cseppet sem bánom, miután elolvastam, hogy milyen borzasztó dolgok történhettek volna.

Nem is tudok mit írni, kitartást, szurkolok, hogy ne legyen semmi baja a picinek!!!

2010. dec. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Az egyik barátnőm a negyedik gyerekét farosan szülte, illetve az utolsó pillanatban császározták.Mondjuk ott azért, mert a 3. szülése is csaszis volt és félt a dokija, hogy szétnyílik a hegy, meg mint később kiderült, a kölök csomót kötött a köldökzsinórra, nagy baj lehetett volna, ha simán kell megszülnie.
2010. dec. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

hát nézd, semmi biztatót nem tudok neked írni. Az oxigénhiány miatt már csak az a kérdés kicsit vagy nagyon lesz fogyatékos. De inkább a nagyon tűnik valószínűnek. Készítheti a pénztárcáját a korai fejlesztőkre, mert vannak, sőt Dévény Anna állítja minél hamarabb elkezdik a kezeléseket, akár helyre is lehet hozni az agykárosodást.

Borzasztóan sajnálom, a szívem szakad meg szegény babáért. Hogy lehet így elcseszni egy egész család életét, ilyen hülyeséggel. Oké volt akinek sikerült, de egy egyszerű, hétköznapi rutinműtét, a császár és nem történt volna ez.

2010. dec. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
45%
ha baba nem fordul meg nem indul ki hanem elakad császározást kötelező szigoruan csinálni
2010. dec. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

15.23-nak: ez nem igaz, nekem első szülésem volt, sima szüléssel, mint irtam. Ha nincs semmi kizáró ok, semmi akadálya a sima szülésnek.

Második vagyok.

2010. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!