Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után az apának miket...

Szülés után az apának miket kell a babának hivatalos helyeken beszerezni ill. elintézni?

Figyelt kérdés

Gondolok itt tajkártya, családi pótlék stb.


köszi


2010. dec. 28. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Anyakönyvi kivonat,lakcímkártya-Önkormányzatnál

Családi pótlék,anyasági támogatás-Államkincstár

Tajártyát,adókártyát automatikusan küldik a lakcímedre

2010. dec. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk Apának semmit nem kellett intéznie. Postán jött minden (kártyák, ill. a TAJ-t asszem még a kórházban megkaptuk). A pénzek igénylését én intéztem utólag.
2010. dec. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
75%

TAJ-kártyát már a kórházban intézik, nekünk utána kiküldték postán kb. 2 hét múlva. Ugyanígy a baba lakcímkártyáját is.

Mikor ezek megérkeztek, apa utána tudott intézkedni, mert ezek is kellett a hivatalos papírok mellé.

Anyaságit és a családi pótlékot intézte a MÁK-nál.

A munkahelyemen keresztül pedig már én intéztem a Tgyás-t postán keresztül - nálam nem kértek semmiből sem eredetit, csak másolatot.

A Tgyás-hoz az OEP honlapjáról tudjátok letölteni a dokumentumokat, van ott tájékoztató is mit kell még mellé csatolnod majd. [link]

Az anyaságihoz és a családi pótlékhoz pedig a Mák honlapján vannak fent a dokumentumok. [link]


Ha valamit nem találsz, vagy nem értesz, akkor írj privit, mert nekem megvannak a letöltött doksik, azokat át tudom küldeni e-mailben is.

2010. dec. 28. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!