Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak tapasztalatok a szigetv...

Vannak tapasztalatok a szigetvári szülészetről, orvosokról, szülésznőkről?

Figyelt kérdés

Bármilyen észrevétel, tapasztalat nagyon érdekelne.

Egy 33 hetes szülés előtt álló kismama


2011. jan. 6. 12:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Vannak :) Jók :)

Én 2009-ben szültem ott, ha most is sikerül megnövesztenem a pocaklakót, akkor ismét ott szeretnék. Amúgy pécsi vagyok, de a pécsi klinikát nagyon "nagyüzeminek" tartom...

Minden rendben ment, segítőkészek voltak, aznap is én szültem egyedül, velem foglalkozott csak egy szülésznő és a dokim is. Hagytak nyugodtan, kettesben vajúdni a párommal, közben jöttek be mindig ellenőrizni, hogy mennek a dolgok. Mivel első szülés volt, én is eléggé tartottam tőle, hogy mi hogyan lesz, de nagyon pozitív csalódás volt.

Nem kaptam érzéstelenítőt se, szépen, simán megszültem, abszolút nem aggódtam semmin, mert éreztem, hogy vigyáznak rám :) A csecsemősök rendesek, segítőkészek, az összes receptet felírták hazajövetelkor.

Írj, ha van konkrét kérdésed! És ne aggódj, minden rendben lesz ;)

2011. jan. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oh, nagyon köszönöm, hogy írtál :). Én Kozármislenyi vagyok és a pécsi szülészetet én is hasonló okok miatt kerültem el már rögtön az elején.

Konkrét kérdésem az volna, hogy Neked volt fogadott orvosod, szülésznőd? Ha igen, akkor faggathatlak róluk picit? Illetve fizettél e valamiért stb (akár priviben is folytathatjuk, ha úgy kényelmesebb).

Köszönöm szépen előre is. Szandra

2011. jan. 6. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
Írhatsz privit nyugodtan. Nem tudom, hogy az hogy megy :D Szólj, ha nem tudsz írni és be kell állítanom vmit!
2011. jan. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak jót mondhatok és van alternatív szülőszoba is.Ha problémamentes a vajudás bármit használhatsz, és próbálnak gátvédelmet alkalmazni csak ha muszály akkor vágnak.Én is itt szülök majd márciusban :)
2011. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hu, úgy örülök, hogy írtam GYIK-re, pedig sokat hezitáltam. Március? Én február végén.

Az árakról tudsz vmit? Mert a VIP szoba (vagy alternatív szoba? ez a 2 ugyanaz?) nyilván nem díjmentes. Fogadott doki, szülésznő?

Köszönöm, hogy írtál :)

2011. jan. 6. 16:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

2009-ben a VIP szoba 2000ft/éj volt, nagyon megérte. Akkor az annyit jelentett, hogy volt 2 db ilyen szoba, mindegyik egy ágyas (+tv, hűtő) és a kettőhöz egy közös fürdő+wc. Olyan, hogy a fürdő+wc résznek 2 oldalról volt ajtaja. Szóval csak egy emberrel kellett osztozni a vizesblokkon, és mindig szépen takarították is!

Volt még egy 1 ágyas VIP szoba is, amihez külön fürdő volt és ott volt benn + egy külön kanapé, hogy benn aludhat az apuka is. Az 4000/éj asszem, de ott lehet, hogy az apukának is kell még külön fizetni...

Az alternatív vajúdó az vajúdó :) Volt benn bordásfal, hintaszék, sarokkád... De én itt nem sokat voltam, mert hagyták, hogy kb 2-3 perces fájásokig a szobában legyek a párommal kettesben. (én a 2000 ft-ost választottam, megérte nagyon!)

Nálam se metszettek gátat, minden okés volt. A szülésznők rendesek, a csecsemősök is. Beöntés meg borotválás volt (nálam 2 héttel előbb jött a baba, nem számítottam rá, így nem készültem otthon borotválással :) ). De egyik se volt gáz. Fogadott dokim volt, hozzá jártam Pécsett maszekban (Kerner), szülésznőt nem volt időm választani :D Végül Novákné Editnél szültem, nagyon rendes volt, ha szülök még egyszer, őt fogom felkérni. De a többiek is nagyon rendesek, nekem a doki azt mondta, hogy mindegy melyikhez kerülök, semmiképp nem járok rosszul velük :)

2011. jan. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja, meg ha majd mész az első NST-re, ott az aktuális szülésznő elmeséli, hogy mi hogyan van. Nálam ott elmondtak mindent! Árakat, lehetőségeket, mit kell bevinni magadnak, babának... Sajna csak egyszer voltam NST-n, mire újra mentem volna, szültem :D

Ami 1,5 éve volt: babának kértek kb 15-20 db pelust. Ruhát adtak, meg minden egyebet, ami kellett. Szülés után az ágyban nem lehetett betétet használni, csak ha felkeltél pl. sétálni, kimenni. Harántlepedő volt az ágyon + minden napra hoztak tiszta hálóinget (jó ócska, kórházi, de legalább minden mindegy neki).

A kaja elviselhető volt, de nem baj, ha van nálatok még valami elemózsia :D

Ha kell még infó, szóljatok!

2011. jan. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!