Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha más az ultrahang adatok...

Ha más az ultrahang adatok alapján a szülés várható ideje, mint az utolsó menzeszből számolt, akkor melyik a valós? Vagy csak a baba nagy és azért papíron más?

Figyelt kérdés
2011. jan. 7. 22:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább a 12 hetes uh-s adatok szerinti. Nálam úgy volt, hogy csak 3 havonta jött meg, úgyhogy ezért az 12 hetes uh-s adatokat nézték. (mondjuk én jártam genetikai uh-ra is és ott módosították kb félidőnél a szülés időpontját)

De persze ezt beszéld át pontosan az orvosoddal is!!

2011. jan. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szia!Én is kiszámoltam a menzeszem alapján amikor 5 hetes terhes voltam.Akkor volt az első ultrahangom és ott is azt mondták,hogy 5 hetes terhes vagyok az embrió méretei alapján.Azután akár hányszor mentem ultraangra mindig mondosították a terességi heteimet a magzat mérete alapján.Hol hozzáadtak,hol elvettek belőle.A 18.héten kiírtak 2010 márc. 15.-ére.Az mondták,hogy ez már fix.Márciusban még legalább 2x modosult.Április 3.-án végül megínditották a szülést nálam mondván hogy már tutti betöltöttem a 41. hetet.Addigra már az eredeti számítás szerint 43 hetes voltam.Nem tudom ,hogy te hány hetes vagy,de mindig a magzat mérete alapján mondják meg hogy hány hetes vagy.Én 2x voltam 12 hetes! :)

Nekem 4 kg-val született a fiam.Nagy baba volt.

2011. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22:36-os, azért az durva, hogy ennyiszer módosítanak. Nem véletlenül vannak megadva átlag méretek, nem lehet mindig aszerint módosítani. Bár ez az én véleményem. Nekem először az utolsó mensi időpontjától számolt a doki és a védőnő is, pedig már az első uh-nál kiderült, hogy 2 héttel kisebb a baba, mint a mensi szerint. Aztán kb. félidőben át is irták a szülés várható idejét, de utána azon már nem módosítottak. És valóban az uh szerint számolt idő előtt 2 nappal született meg a babám.

Az én orvosom egyébként azt mondta, hogy minél kisebb, vagyis fiatalabb egy magzat annál inkább adnak a méretei pontos eredményt, és a terhesség vége felé, amikor már nagyobb, akkor jobban el térhet az átlagtól.

Remélem érthetően írtam. :)

2011. jan. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,33hetes vagyok számolás szerint.Ultrahang alapján 2 héttel előbbre járok.
2011. jan. 8. 07:53
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van eltérés, mégsem módosítottak eddig semmit. 1 héttel kisebb a baba, mint az átlag. De a doki szerint ennyi még belefér, pláne, hogy én is aprócska voltam, amikor megszülettem. Szóval a gének. Mondta azt is, hogy ha már 2-3 hét az eltérés, akkor ott már esetleg módosítanak. Nem írtad meg, mennyi az eltérés nálad?
2011. jan. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, bocs, vak vagyok. Megírtad. Hát, ez megint csak határeset... De amúgy nem mondta a dokid, hogy mi a helyzet?
2011. jan. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

én mindig a 4D-s uh kiirását vesem pontosnak

sztk-s 12.hetes szerint aug 14-re voltam kiirva

mensi szerint aug 6

4D szerint júli 20, júli 19.-én szültem

2011. jan. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is mindíg mást mondtak, mondjuk azért mert össze-vissza volt a mensim nem terveztük a babót így nem írtam mikor volt utoljára. Minden UH-on mást mondtak egyszer egy héttel kisebb egyszer nagyobb volt. Majd ha megérik a körme kibújik:)
2011. jan. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én már egy éve hőgörbét vezettem, amikor teherbe estem. Tudtam, mikor. Állandóan variált az sztk-s doki az időpontokkal. Júli 8-ra voltam szerinte kiírva. A fogadott orvos épp akkor jött vissza a szabiról. 5-én voltam nála, és mondtam, hogy ebben a melegben én nem akarok befeküdni, nem lehetne esetleg még otthon maradnom? Aranyos volt, viccesen meg is jegyezte, hogy alkudozhatunk. Megvizsgált, és mondta, hogy ebből tényleg nem lesz 3 nap múlva baba, megnézte a 12 hetes UH leletet, ott 15-e volt, és szerintem is az volt a jó időpont. Július 15-én meg is érkezett a kislányom, 3870 g-al és 50 cm-vel. Most lesz fél éves, 70 cm és 8-9 kg között van félúton.
2011. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Hogy mi a "valós", azt igazán senki nem tudja. Az a jó, ha nem indítják be előbb a szülést, hanem megvárják, amíg beindul magától.


Második babámnál pontosan tudtam mikor fogant, mert egyszer voltunk együtt, viszont az együttlét utáni 9. napon már émelyegtem és a 10-en pozitívat teszteltem. Viszont ez a ciklusom 23. napján volt, emiatt a doki persze nem oda számolta. Az UH-val meg elméletben igaz az, amit már írtak, hogy minél fiatalabb a terhesség, annál pontosabban tudja kiszámolni a várható időt, csak sajnos az is igaz, hogy a fiatalabb terhességnél, ha a doki nem teljesen profi az UH gép használatban (márpedig a legtöbb nőgyógyász nem az, a szonográfusok sokkal ügyesebbek ebben, persze tisztelet a kivételnek!), akkor egy-két milliméter tévedés hetekben mérhető különbséget eredményez.


No végül megszületett a babám, korábban egy héttel annál, mint ahogy én gondoltam, az én zárójelentésemre ráírták, hogy a 38. héten szültem, a babáéra, hogy a 39-en született, és a csecsemős doki a kórházban azt mondta, hogy egészséges 40 hetes baba!

:-D


Szóval bízz benne, hogy tudni fogja majd a pindur, mikor kell útnak indulnia!

(Az AFP vizsgálatot leszámítva a többi kötelező vizsgálatnál nem számít, hogy pontosan mikor csinálják, pár hét ide-oda eltérhet)

2011. jan. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!