Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az ultrahang alapján mért...

Az ultrahang alapján mért adatok a pontosak és a mérvadóak?

Figyelt kérdés
sokszor olvasom,hogy az utolsó menszi alapján ennyi-meg annyi vagyok,de nekem a védőnőm azt mondta,ami mérvadó az az uh.
2009. márc. 10. 17:44
 1/4 anonim ***** válasza:
akkor a védőnődre ráférne egy kis továbbképzés vagy tanfolyam. Hozzávetőlegesen ad adatokat az UH. de bizony van akinek nagy bakot lőnek vele (pl. sulybeli eltérés a saccolt és atényleges születési suly között van hogy eléri az egy kilót is). számítani mindig a mensitől kell. az Uh-n pedig a legelső Uh a legpontosabb dátum szerint. tehát ha hat hetesen x. hónap x napját mutatta az Uh valószínű az a legpontosabb.
2009. márc. 10. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia,

Annyi hetes terhes vagy, amennyit a menzi alapján számolnak.

(ha az UH adataimat nézem, akkor a fiam pont olyankor fogant, amikor nem láttam férfit sem, és ebből kifolyólag júni vége helyett május végén kéne születnie)

Az, hogy 4hetesen 6hetesnek felel meg nem jelent semmit és fordítva, minden magzat egyedileg fejlődik.

25hetes vagyok számolva méret alapján 29.

A védőnőd ezekkel mit kezdene? Amúgy kérdezd meg a dokidat, hogy hány hetes terhes vagy, és úgy számold magad.

Jó pocakosodást

2009. márc. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem,mert a 12. heti uh-on azt mondták,hogy nem annyi idös,és levett 2 napot. Oké,nem sok a 2 nap,de hetek miatt már számit,mert pont aznap lettem 12+0 hetes,ö levett 2 napot,igy már 11+5,tehát 12 helyett 11-et mondanak,igy meg már a 2 nap is számit. Ha meg mensi szerint számolok,akkor elég kicsi a babám,mert valószinüleg késöbb fogant,mint mondjuk másnak,ezért elég pontatlannak tartom ezt a számolást.

Úgy számolj,ahogy a védönöd meg a dokid mondja.

Én is majd megkérdezem,hogy náluk hogy szokás számolni.

2009. márc. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak egy példa, hogy miért nem lehet mérvadó az UH az utolsó mensivel szemben: tegnap a doki háromszori nekifutásra három eltérőt mért a lánykám combcsontjára, mert nagyon mozgolódott, mindig más szögben kapta el...

20 hetes km

2009. márc. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!