Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Sok tornától (guggolástól)...

Sok tornától (guggolástól) lehetséges, hogy kijön az aranyér (szülés után)?

Figyelt kérdés
2011. jan. 10. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom pontosan a választ, de nekem nagyon fájt a derekam szülés után, és sokszor guggolva zuhanyoztam inkább...és utána mindig éreztem, hogy kijött az aranyerem. Csak enyhén, és utána szinte vissza is húzódott, de a guggolásnak szerintem volt valami hatása az aranyérre.
2011. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A tornától nem, de a szüléstől nekem kijött.
2011. jan. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

menyivel vagy szules utan?

szerintem kijohet.nekem nagydolognal is kijon picit de visszahuzodik magatol.

2011. jan. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3 hónappal. Terhesen volt aranyerem, de szülés után visszament szinte egyből.

Szülés után 6 héttel elkezdtem tornázni, sokat szoktam guggolni, és egyből kijött. Elmúlt, megint tornáztam, megint előjött.

Ezért gondoltam, hogy talán a guggolástól lehet.

Köszönöm a válaszokat

2011. jan. 20. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem múlt el az aranyered, csak nyugalmi helyzetben záróizmon belül marad. Amikor tornázol (guggolsz), összenyomódik a végbélnek az a része, és kipréseli a záróizmon kívülre.

Ezt önvizsgálattal is kiderítheted egyébként. Alaposan krémezd be az ujjad, és tapintsd ki.

Kezelni kellene. Én próbálkoznék krémekkel, és ha nem hoz eredményt, akkor irány a proktológus.


Nem jó ezt elhanyagolni, mert az idő múlásával ez javulni nem szokott, és kezdeti stádiumban könnyebb gyógyítani...

2011. jan. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Voltam már orvosnál, valóban meg kellene csináltatni, de még tervezünk egy harmadik babát (1 éven belül), és majd utána.

Magánorvosnál voltam, kb 80.000 a műtét.

2011. jan. 22. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!