Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elhidegülhet az apa az feleség...

Elhidegülhet az apa az feleségétől ha be megy a szülésre? Már nem egy ilyen történetet hallottam?

Figyelt kérdés
2009. jan. 30. 19:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Igen, van aki nem elég érett rá.
2009. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
nem kell neki premier plán látni, amit nem akar. az apa álljon a párja mellett, fogja a kezét, ott legyen,ott segítsen ahol szükség van rá. az pedig nem a lábak között van. a szülés egy várva várt kis ember világrajövetelét jelenti, nem pedig vért és csúnyaságot, amitől a férfi megundorodik. ha elég intelligens a férfi, akkor ezt ő is igy látja, ha meg megundorodik, akkor nem méltó a nőhöz, se a babához.
2009. jan. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ez egyátalán nem érettség kérdése. A legjobb barátnőm férje sem ment be a szülése, mert azt mondta, többet biztos, hogy az életben nem nyúlna a feleségéhez. Ettől függetlenül mintaházasságban élnek.A szülés nem a legszebb látvány, férfiként szerintem én sem szeretném látni.
2009. jan. 30. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%
Ez akkora baromság, hogyha a férfi megundorodik akkor nem érdemli meg se a babát se a nőt. Akkor ti miért nem mentek be teszem azt egy boncolásra, vagy exhumálásra? Végül is az is az emberi élet valamilyen formában. Ha az apukának ilyen érzései vannak akkor egyszerűen várjon a folyosón és kész,nem kell ebből problémát csinálni, végtére is nem mindenkinek bírhatja a gyomrot. Szerintem fölösleges felfújni. Amúgy én is hallottam már ilyen sztorit, hogy elhidegül a látvány hatására. Én sem engedem be a férjemet, mert ott a nőiesség elveszik, és nem akarom hogy úgy lásson a férjem.
2009. jan. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sem akartam,hogy a férjem ott legyen velem.De Ő nagyon ragaszkodott hozzá.Aztán úgy egyeztünk meg,hogy a vajúdás alatt velem lesz,aztán kiküldöm.De ha bármikor úgy érzem,hogy terhes a jelenléte kimegy.Én nem érzem úgy,hogy apukának ott a helye,és azóta sem.Végül is rosszul lett a babánk,és elvittek császározni.A második szülésemkor szigorúan elbúcsúztam tőle a szülőszoba ajtajában.Én nő létemre így látom így érzem,miért ne lehetne olyan férfi,aki szintén így látja,hogy nincs ott helye?

Ezt mindig az adott párnak kell megbeszélni,hogy hogyan szeretnék.Aki nem akar ott lenni,nem kell erőltetni.

2009. jan. 30. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
senki nem mondta, hogy kötelező bemenni, ha nem birja a vért, amit egyébként nem lát, mert ő nem ott áll elvileg!!!, akkor ne menjen be. akkor menjen be, ha felkészült rá és részese akar lenni a szülésnek. azt viszont nem fogadom el, és mondhat bárki bármit, hogy a szülés alatt látottak miatt valaki elhidegüljön a másiktól. a nőiesség meg hogy veszne el?? hát ez nem maga a nőiesség?
2009. jan. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
% éves a kisfiam,és most várjuk a második babánkat.A kisfiam születésénél bent volt a férjem és nagyon jó volt.Mellettem állt és fogta a kezem.Segíttet amiben tudott főként lelkileg.Nem látott semmit,amikor megszületett a kisfiunk ő vágta el a köldökzsinórt,ő fogta először a kezében.Könnyek szöktek a szemébe azt az arcot sosem fogom elfelejteni:)Minden ember más ha a kismama és az apuka is ezt akarja akkor legyen bent.Ha esetleg közben meggondolják magukat akkor is kimehet.Nem veszít vele semmit.Mi csak nyertünk.Közelebb kerültünk egymáshoz.Mind a hárman.Lehet ennél a babánál nem tud bent lenni mert külföldön dolgozik de bízunk benne.
2009. jan. 30. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem, minket mégjobban összekovácsolt.


DE mindenki maga érzi hogy mit bír el, és mindenkinek magának kell eldöntenie mit bir el a kapcsolatuk és mit bír el apuka. Erőltetni semmit nem szabad.

Sok boldogságot.

2009. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Megtörténhet, igen, és ez nem érettség kérdése. Ez egy olyan dolog, ami a szervezet reakciója, és nem lehet tudni előre. Az első vérvétel előtt sem tudjuk, hogy el fogunk ájulni vagy sem.

Én akartam, hogy bent legyen a férjem, mert szerintem ez egy akkora élmény, amiből nem mardhat ki. Ő úgy állt neki, hogy bejön, de szigorúan a fejemnél lesz. Ahhoz képest végignézett mindent, még szülés után varrás előtt is meglesett, pedig akkor nem lehettem szép...És minket is közelebb hozott egymáshoz az élmény, mert végignézte, hogy történik mindez, és becsüli, hogy kibírtam. És igen, az arcát nem felejtem el, amikor a kezébe adták, és ott cuppogott a kicsi az ölében:-)

De persze aki nem bírja, nem maradjon bent.

De én nem fosztom meg ettől legközelebb sem:-)

2009. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Teljesen változó és egyén függő, hogy ki hogyan éli ezt meg. A szülés egy csodálatos dolog - egyrészről. Másrészről azért van ott épp elég vér és minden egyéb, amit nem mindenki bír. Vannak emberek, akik egy csepp vér látványától is elájulnak. Szerintem ilyen esetben jobb, ha az orvosok az anyukával tudnak foglalkozni, nem pedig az ájulófélben levő apukát kell támogatniuk.

A kérdésre válaszolva igen, hallani olyat, hogy valaki elhidegül a nőtől. Azért nem mindenki tud egy ilyen szituációt a helyén kezelni. Végülis ott van az idealizált, szeretett nő, aki vonzó és kívánatos... És ez a nő épp teljesen kiszolgáltattottan fekszik és szenved és hát legyünk őszinték: nem tud mindent koordinálni a szülés alatt.

AZoknál a pároknál, akiknél nem nagyon vannak tabuk egymás előtt azt gondolom kevesebb az esély az elhidegülésre. Gondolok itt arra, hogy épp csupa csipa vagy, vagy épp a lábkörmödet vágod a párod előtt vagy egy pattanást nyomkodsz és ebből a párod a legkevésbé se csinál problémát és nem kezd el viszolyogni, hogy ezeket mért előtte csinálod, akkor szerintem jó esély van rá, hogy nem lesz probláma. Na meg ha konkrétan ott akar lenni a szülésnél, akkor had' menjen. Ha meg nem akar, nem kell erőltetni.

2009. jan. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!