Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a fia feleségétől nem...

Ha a fia feleségétől nem várja el hogy tegezze, akkor tőlem miért akarja?

Figyelt kérdés
Van egy 60 éves ismerősünk, én 21 vagyok. Azt mondta régebben, hogy tegezzem, de nem tudtam megszokni, ámde most szívességet kell tőle kérnem, és ezért kénytelen vagyok őt tegezni. De olyan fura, mert a fia felesége aki 23 éves, magázza és Csókolommal köszön neki. Ő családtag, de neki nem kell tegeznie, nekem meg igen. Tudom ne siránkozzak meg ilyenek, de nekem ez a tegeződés olyan kellemetlen...
2011. okt. 14. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj neki, ez azt jelenti, hogy kedvel téged :) Azt meg, hogy "nem kell tegeznie", nem tudhatod, lehet, hogy neki is felajánlotta, csak nem akarta a lány.

Amúgy nekem is nagyon fura volt, mikor az exem idős szülei mondták, hogy tegezzem őket. De úgy gondolom, hogy illik elfogadni, meg is sértheted azzal, ha visszautasítod.

2011. okt. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nem muszáj egy kéréshez tegezni...
2011. okt. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fia felesége valószínüleg akkor kezdte el magázni, amikor összeházasodtak. Vannak ilyen szokások.

Az előző házasságomban, /horváth család volt/ amikor a fiaimat kereszteltük, a keresztanyát attól a naptól kezdve magáznom kellett volna, és neki is viszont. Mondjuk mi ezt nem tartottuk. Értetlenül nézték, és nem tetszett nekik eleinte, aztán csak megszokták. Ez a tisztelet jele, és ha hagyományőrző valaki, akkor bizony megköveteli.

2011. okt. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nézd, ha neked úgy esik jól, hogy magázod, akkor mondd meg neki, hogy köszönöd, hogy felajánlotta a tegezés lehetőségét neked, de te nem élsz vele, te továbbra is magázni szeretnéd őt.


Ez a te akaratod, a te kérésed, nincs más dolga, minthogy tudomásul vegye. Minden egyéb agresszió, amely arra irányul, hogy a te akaratodat megtörje és a sajátját juttassa érvényre.


Engem már kértek, hogy ezt vagy azt tegezzem, és én ezt tettem: megköszöntem az illető kedvességét, hogy felajánlotta a tegezést, és nyomban közöltem, hogy számomra ez kellemetlen és maradnék a magázásnál. Tudomásul vette, azóta sincs semmi gond.

2011. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem is mondták anyósomék, hogy tegezzem őket, de annyira fura lenne, mert ők a saját szüleiket is magázzák... De én magázom őket még mindig, ha ciki, ha nem, pedig 5 éve együtt vagyok a fiukkal.


Lehet, hogy felajánlották már a lánynak, csak neki nem esik jól a tegezés.


Szerintem tedd, ami neked jól esik.

2011. okt. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Igazán úgy volt, hogy én mindig Csókolommal szoktam neki köszönni, mert 7 éves korom óta ismerem. Aztán valamikor mondta, hogy "Jaj hagyd ezt a Csókolomozást, nem vagyok még olyan öreg" és akkor azt mondtam hogy jó, megpróbálom hanyagolni. De nem igazán megy. A Jónapot kívánok meg olyan távoli nekem. A Csókolom lenne a legjobb, dehát ha ez a kérése...Meg mindenkivel tegezteti magát: a 30 év körüli postással, a 25 év körüli szomszéddal, az 5 éves szomszéd gyerekkel is "Feri"-nek hívatja magát, bácsi nélkül.

2011. okt. 14. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!