Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38. hetes kis mama vagyok, és...

38. hetes kis mama vagyok, és érdekelne, hogy mi van akkor ha nem érzem a fájásokat és nem folyik el a magzat vizem?

Figyelt kérdés
az az igazság nem rendszeres enyhe görcseim vannak de nem vészes.És honnan tudom hogy a külsö méhszály menyire nyitott?
2009. jan. 31. 18:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia.Én is így vagyok.Nem tudod, hogy nyitva vagy-e, csak az orvos érzi, és maximum, ha a nyák kicsit ürült akkor lehet következtetni, hogy kezd nyílni a méhszáj, vagy már egy kicsit ki is nyílt.Nekem is enyhe görcseim vannak.Ha elfolyik a magzatvíz, akkor utánna már nagyon hamar görcsölhetsz, és hamar szülni kell, szóval azt érezni fogod, mindekettőt.Itt már nem sok van vissza.
2009. jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem a 37. hettol voltak ilyenek, joslo fajasnak hivjak oket. A 37. hettol mar nem kell aggodni, ha elkezd nyilni a mehszaj, azt mondjak, akkor konnyebb es rovidebb lesz a szules.:)

A malnalevel teat mar lehet inni ilyenkor, az meg rasegit egy kicsit, jobban fogsz tagulni. En napi 2 bogrevel ittam, 1 ora 10 perc alatt szuletett meg a lanyom gatvedelemmel.:D

2009. jan. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt érezni fogod, hogy azok már a fájások és nem csak jóslók, mert kicsit mások. A jóslók enyhék és nem fájnak, az "igaziak" kellemetlenebbek. És bizony nem minden esetben folyik el a magzatvíz a szülés elején, van, hogy úgy kell az orvosnak megrepesztenie a burkot. Nekem pl. 4-ből 3 esetben burkot repesztettek. Egyébként azt mondják, hogy abból lehet megtudni, hogy jósló-e a dolog, hogy ha a bal oldaladra fekszel, akkor az hamar elmúlik☺ A "valódi" fájások nem múlnak el, hanem egyre erősebbek lesznek és egyre rövidebb időközönként jönnek. Azt hiszem minden fontosat leírtam. Könnyű szülést, jó babázást!
2009. jan. 31. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha enyhe görcseid vannak, az azt jelenti, hogy elkezdtél kinyílni, ehhez szokott társulni a pocak keményedése is. Azt szokták mondani (én ezt úgy hallottam), hogy a jóslófájások melegvizes zuhany hatására elmúlnak.

Hogy mennyire nyíltál ki, csak az orvos tudja vizsgálattal megállapítani.

Számíthatsz arra is, hogy elmegy a nyákdugó - nálam így volt, de hogy mikor szülsz, azt előre nem lehet megmondani. Amikor nálam elment a nyákdugó, akkor már teljesen nyitva voltam, mégis majdnem 1 hétig húztam még! Szülés napjának reggelén elment a magzatvizem, és semmi fájásom nem volt, még délután sem!, ezért a szülőszobán úgy segítettek rá a fájásokra, hogy egyáltalán beinduljanak. Este 7-re lett meg a babám.

Ha rendszeresek és sűrűn jönnek a fájások, vagy ha elmegy a magzatvíz, akkor sürgősen irány a kórház, addig pedig nem tudsz mást csinálni, mint várni és pihenni!

Könnyű szülést kívánok, már nincs sok vissza és jó egészséget!

2009. jan. 31. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!