Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyi pénzt "illik" adni a...

Mennyi pénzt "illik" adni a dokinak a szülésznőnek a csecsemősnek, ha nem lehet őket megfogadni? A szülés kezdetekor vagy utána ajánlatos adni? (vidéken)

Figyelt kérdés
2010. márc. 22. 11:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Annyit adsz, amennyit szeretnél, amennyit ki tudtok gazdálkodni, erre nincs kvóta :))) Mindenképpen a szülés után adj, ha adni szeretnél, nehogy aztán csalódás érjen, ha mégsem foglalkoznak veled úgy, ahogy szeretnéd!Különben meg ha nem fogadod fel őket, nem is kell adni, hisz nem otthonról vagy éjszaka mennek be kimondottan miattatok...
2010. márc. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
kezdetekor hogy tudja mire számoljon!10-15 doki szülésznő 5 csecsemős tábla csoki!
2010. márc. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

hát a kezdetekor nemigen lesz kedved adni senkinek semmit :)

a végén.

a szülésznő nálunk 5000- vagy annak értékében édesség, kávé.

Csecsemősök édesség, kávé több személyre.

+ később visszamentünk a kinőtt újszülött ruhákkal, mert minden kórházban hiány van belőle, mindent szívesen fogadnak, ami oda kell a babáknak.

2010. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
A dokinak 20000 Ft-ot adtam varratszedéskor. Szülésznő nálam nem volt, csecsemősöknek és az osztályos nővéreknek pedig egy ajándék kosarat vittünk. De csak akkor adj, ha úgy érzed, hogy meg is szolgálták.
2010. márc. 22. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
Szia! Az az igazság, hogy én nem adtam senkinek semmit. Mindenkivel elégedett voltam, semmi gond nem volt, meg is tehettük volna, hogy fizetünk nekik, de mégsem. Én is ugyanúgy megdolgotam a pénzemért, ő is, nekem sem ad senki pluszban pénzt.
2010. márc. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha csak az épp' ügyeletes orvosnál szülsz, akkor semmit. Ez a dolga. Nálunk az első gyerek így született és teljesen normális volt a doki is meg a szülésznő is hálapénz nélkül. Ha meg nem úgy csinálnák a dolgot ahogy azt kéne, azért van ott a férjed, hogy nyakonvágja őket és kiabáljon velük ha kell.
2010. márc. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Azt hiszem tényleg nem ezzel kéne foglalkoznom, hogy nekik pénzt adjak. De ha túl leszek rajta és jó kedvemben találom magam, akkor még adhatok valamit.
2010. márc. 22. 16:12
 8/9 anonim ***** válasza:
én ügyeletesnél fogok szülni,és senkinek semmit ne fogok adni.ez a dolguk.tőlem pedig azért vonják minden hónapban a tb-t,hogy el legyek látva ha kell.ennyi.
2010. márc. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
én is ügyeletesnél fogok szülni. nem azért mert nem lenne 80-100ezrem hálára de inkább a babára azt a pénzt is. nekik ez a dolguk. amúgy is elég jól keresnek, nemhogy pénzeljem őket. azzal nem fog jobban rád figyelni meg a kicsidre, mert utána szokták odaadni a pénzt. hülyeség volt ezt elkezdeni, mert sokan elvárják már és ez nagy baj
2010. márc. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!