Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megvetitek, mert a 36. héten...

Megvetitek, mert a 36. héten akar szülni?

Figyelt kérdés
Nővérem most 35 hetes terhes,de iszonyat nehezen viseli már. Jó nagy hasa is van, a háta és a dereka nem bírja már, a sok gyomorsavtól állandóan öklendezik, szúr mindene, a bordája is kivan, de a legaggasztóbb,hogy egyáltalán nem tud aludni,és félek,hogy mire a szülésre kerül a sor,teljesen kimerül. Most azt szeretné, hogy a jövőhéten megszüljön. Elkezdte inni a málnalevél teát és szedi a homeopátiát. Szerintetek ez be fogja indítani nála, vagy ha a baba nem akar kijönni, akkor csinálhat bármit?
2011. jan. 14. 12:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Ráadásul 36 hetesen még koraszülöttnek számít, gondolom nem akarja a saját kényelme miatt hetekig inkubátorban nézegetni, nem kézbe venni, csak nézni a kilógó csöveket, hallgatni a gépeket.
2011. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
A malnalevel tea es a homeos bogyo nem fogja meginditani a szulest, en is szedem a 36. hettol, es most a 39. hetben sincs semmi jele hogy hamarosan szulni fogok. Ez nem ugy mukodik hogy akkor jon a baba amikor o akarja, hiaba kenyelmetylen es kellemetlen. Szerintem a vegen mindannyian igy vagyunk. :S
2011. jan. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek. Én is mondtam neki,hogy a 36.héten még nincs teljesen felkészülve a Pici a kinti életre. És látom,hogy lelkifurdalása van emiatt,hogy ilyet gondol. Pár napja vannak fájásai egyébként,menstruációs görcshöz hasonlók a derekában és a hasában. Naponta elég sokszor. Ez nem tudom mit jelent...
2011. jan. 14. 15:15
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez azt jelenti, hogy már vannak jósló fájásai, de ezzel még húzhatja 1 hónapig.

Az is lehet, hogy előbb meg lesz a baba,de az is lehet, hogy nem. Nem szabad siettetni.

Én 32 hetesen mondtam a dokimnak, hogy kész én, ezt nem bírom tovább. Hatalmas a hasam, hatalmas a baba, nem tudok aludni, fáj mindenem, csupa víz vagyok és még egy 2,5 éves kislányról is gondoskodnom kell, plusz főzés mosás takarítás, mert ugye meg nem koszosodhatunk és enni is kell valamit, legalább a lányomnak! Most mégis itt vagyok 38 hetesen még egyben, már nagyon nehezen bírom, de jöjjön az a baba, akkor amikor ő akar. És még most sincs semmi jele a szülésnek!!!!!

Szóval kitartás a nővérednek, de sajna ezt a pár hetet még ki kell húzni!


Homeos bogyó, málnalevél tea dologban, a lányommal ittam, ettem, a 42. héten született császárral!

2011. jan. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megertem, hogy mar alig birja, de a baba erdeke (is), hogy meg csak maradjon bent. sokat fejlodik erosodik meg ebben az utolso par hetben. En is alig birtam a 2. terhessegemet, szinte mar a felidotol, de az utolso honao karacsonytol januar vegeig rettenetes volt. Lehet, hogy kinevettek, de szamoltam egyesevel a napokat, hogy mennyit kell kibirnom. Menni alig tudtam, annyira ki voltam. Kitartast!!! Probald rabeszelni,hogy ne siettesse a dolgokat.
2011. jan. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Próbálja meg a cikk végén található kismama meditációt. Sokat fog segíteni, garantálom. Minden nap kétszer, és jobban fogja magát érezni:


[link]


Nem ítélem el a kismamát sem, ezek is emberi érzések, de küzdjön még egy picit. A gyerek jöjjön akkor amikor ő akar. Amúgy 36 hetes kortól már nem számít koraszülöttnek, de ez inkább azoknál áll meg, akik maguktól jönnek.

2011. jan. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A dokim a 37. héttől már mindegyiknél szokta mondani hogy már szülhetünk ha úgy van, legalább ennyit még birjon ki. De a 38-at kibirja akkor meg már minden okés. Nekem a dokim szabira ment és mivel nyitva voltam 38+2-re meginditotta. Gyorsan ment a baba is egészséges.
2011. jan. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Szinte szóról azokat a dolgokat írtad le, amiket én is átéltem a terhességem utolsó heteiben. Hozzátenném még, hogy akkor kánikula volt, és én úgy vizesedtem, hogy rövidnadrágot sem mertem felvenni, mert a bokám = volt a térdem vastagságával.

Mégis azon imádkoztam, hogy a baba minél tovább bent maradjon. Azt a pár hetet még ki lehet bírni, utána már jobb lesz. És inkább én szenvedek még pár hétig, mint hogy bármi baja legyen a babámnak a koraszülés miatt, és hónapokig, évekig hordjam orvostól-orvosig.

2011. jan. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Én is haragszom rá ezért,mert ez önzőség. De rossz látni is,hogy sokszor tényleg nagyon kivan. :/ Egyébként utánaolvastam ennek jobban,aki a 36-37 hétre szült, és mindegyik anyuka azt mondta,hogy az égvilágon semmi baja nem lett a babájának. Hm...nem tudom.
2011. jan. 15. 14:15
 20/24 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy azt a sok szenvedést ne az utolsó pillanatban tegye értelmetlenné. Nem baj ha akarja, hogy jöjjön, de ne ne erőltesse. Ha ezzel bajt okoz, a szenvedésnek sem volt értelme, és nagyon bánni fogja utólag.

Itt mindannyian drukkolunk neki, én is már alig tudok menni, nagyon nehezen viselem, de tartson ki, már nincs sok hátra! Támogassátok, segítsétek amiben lehet, és tereljétek el a gondolatait. MEG TUDJA CSINÁLNI!

2011. jan. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!