Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a Margit kórház?

Milyen a Margit kórház?

Figyelt kérdés
vélemény? mindig vágnak vagy csak akkor ha kell? Szoptatáshoz hogy állnak? Van e fájdalom csillapító? Sima szülésnél adnak infúziót? Beöntés? köszönöm.
2011. jan. 17. 11:01
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
törvényszerű kaparás van?
2011. jan. 17. 11:14
 2/20 anonim ***** válasza:

Két héten belül fogok ott szülni. Így ugyan tapasztalatokkal nem, de az orvosom által elmondottakkal szolgálhatok (ha pedig "ráérsz" a válasszal, akkor a szülés után:) )


- gátvédelmet lehet kérni, a szülésznők állítólag kivétel nélkül értenek hozzá (meg is lehet őket fogadni, én nem tettem)

- rögtön rád teszik a babát, így akár azonnal mellre teheted - és rajtad is hagyják az első 1-2 órában, utána viszik megvizsgálni. Van szoptatási tanácsadó, aki segít a tejbelövelléskor.

- fájdalomcsillapítót lehet kérni, de akkor a szülés előtti hetekben plusz vizsgálatokat végeznek rajtad (véralvadás pl) - az én dokim ezt kérés nélkül megtette, utólag szólt csak, hogy ez azért volt

- az infúziót én streptococcus miatt fogom kapni a sima szüléshez megelőzésre, amúgy nem tudom, adnak-e

- a beöntés majd kiderül, de nem szeretném :)

2011. jan. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok, én is a Margitban fogok szülni márciusban.

Az első válaszolótól kérdezném, hogy ki az orvosod? Nekem Pálffy Imre. Még nem beszéltem meg vele semmit, holnapután megyek hozzá. Elég jól hangzik amiket írsz, megnyugtató.

Van most is szülés felkészítő, illetve nyilt nap, hogy körbevisznek és végig mutatják az osztályt?

2011. jan. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Nincs konkrét fogadott orvosom, csak terhesgondozásra jártam ugyanahhz. :)

Minden hónap első és harmadik hétfő délutánján van szülésfelkészítő meg szülőszoba bejáró tanfolyam. Érdemes lemenni, de a honlapon is van egy tök jó videójuk az egészről :)

2011. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Margitban szültem.

-kértem fájdalomcsillapítót, de csak 2 óra hosszat kaptam, a végén nem

-gátvédelem lehet, de azért inkább vágnak

-segítenek a szoptatásban

-sima szülésnél is adnak infúziót

-beöntést is adnnak.

2011. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
2x szülte ott 11 és majdnem 2 éve, és nem szülnék ezután sem máshol.
2011. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
maradok kerepesen. Köszi a véleményt.
2011. jan. 18. 08:27
 8/20 anonim ***** válasza:

Nekem rossz tapasztalataim voltak, igaz csak terhesség alatt, de több ismerősöm panaszkodott, hogy nem volt jó ott szülni (szülésznők, orvosok, bánásmód...).

Mint mindenhol természetesen jó és rossz tapasztalatok mindig vannak. Én csak annyit mondanék, hogy jót nem hallottam.

2011. jan. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

én ott szültem tavaly. Az orvos fogadott volt, a szülésznő nem. A szülészet kifogástalan, a szülésznő szintén, az osztály is jó, csak a csecsemősökkel akadt bajom. Adnak fájdalomcsillapítót, ha Te kérsz (nem sajnálják), a szoptatást "erőltetik" ha nem megy, segítenek benne. Beöntést pl én nem kaptam, azok kapnak, akik szülés előtt ettek és tele lehet a bél. Tiszta szívemből ajánlom!

ui: akinek rossz a tapasztalata, ti mikor szültetek ott? Az "új" időszakban vagy a bezárás előtt?

2011. febr. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolótól kérdezném, hogy akkor ajánlanád-e, hogy ne fogadjak választott szülésznőt? Én ugyanebben gondolkodom, az orvosomat mindenképpen ott szeretném tudni ha bármi történne, az ő szakmai tudásában nagyon megbízom, de szülésznőt nem fogadnék, úgy hallottam mind jók.

Az orvossal hogyan intézted azt el, hogy bejöjjön mikor szülsz? Te kérdeztél rá, hogy hívhatod-e, és hogy esetleg milyen anyagi vonzata van annak, hogy akár hajnalban bejön hozzád, vagy erről egyáltalán nem esett szó, hívtad, jött és a szülést követően honoráltátok amennyivel gondoltátok? Nem tudom ezt hogyan kellene csinálni, tanácstalan vagyok.... köszi a segítséget előre is.

2011. febr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!