Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baross contra (új) Szt....

Baross contra (új) Szt. Margit Kórház? Hol szülnétek inkább?

Figyelt kérdés

Érvek ellenérvek? Biztonság (Baross) contra nyugodt környezet (Szt. Margit, ahol állítólag már nincs csecsemő intenzív pl.)?

Barossban szültem, de a körülmények iszonyúak voltak, viszont a dokik profik, van minden, míg az új Margitban alig maradtak orvosok, ágyak, az ultrahangos nő mondta, hogy nincs csecsemő intenzív...Mernétek a Margitban szülni?


2009. júl. 5. 17:12
 1/8 A kérdező kommentje:
bocsi, kontra (olaszul tanultam) :-)))
2009. júl. 5. 17:13
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Ott sültem és a következőt is ott fogom. Az orvosok nagyon profik, a szülésznők nagyon értik a dolgukat, mindenki segítőkész, családias a környezet. Igaz sajnos már nincs csecsemő intenzív, de ha valakiről kiderül, hogy szüksége lesz rá, azt automatikusan a János Kórházba küldik. Alternatív vajúdásra, szülésre nincs lehetőség, de a szakmai háttér mindenért kárpótol. Állítólag kevés az ágy és sok a kismama, de úgy tudom folyamatosan bővítik.

Ha itt szülöd meg a kisbabád, tökéletesen biztonságban vagytok mindketten.

2009. júl. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Eszembe nem jutna máshol szülni, csakis a Margitban! Én nagyon örülök, hogy újra megnyitották, 2006-ban ott szültem az első lányomat, és maximálisan elégedett voltam mindennel, és most szeptemberben ott fog születni a kistesó is.

Sajnos van pár változás, amit sajnálok, pl. hogy megszüntették (helyhiány miatt) a babalátogató szobát, de én ebben is találok pozítivumot, így legalább nem fog az egész rokonság órákig a nyakamon ücsörögni.

Az a része, hogy nem maradtak dokik, nem igaz egészen, ahogy nézegettem a listát a terhesgondozóban azért elég sok régi, profi doki ott van most is. (Az enyém is ottmaradt!)

2009. júl. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tudtok is valakit ajánlani?
2009. júl. 6. 13:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Csakis a Mrgitban!! Kétszer szültem ott először 2000-ben , másodzsor 4 hónapja.

A Baroos utcai I-es Női-t utálom, amokor a fiammal terhes lettem 10 éve, oda jártam, az orvos

de olyan bunkó volt az orvos( pedig anyám nála szülte az ikerhugaimat), állandóan várni kell, ezren vannak...

Tavaly októbetben, amikor megcsinálattatm az amniocentézist, akkor is oda kellett menni :-(

Majd amikor 4 hét múlva vissszakellett menni konroll UH-ra, ott várattak többünket órákat, amúgy boldog- boldogtalan bement előttünk.

A Margitban időpontra kellet mindig venni, volt, hogy egy kicsit várni kellett, de negyedóránál többet soha nem.

A terhesgondozó részleg is jó szerintem.

Amúgy az igaz, hogy a Margitban nincs csecsemőintenzív, de a Jánosban igen és oda tartozik.

Amikor szülőszöbáén voltm, aszülésznő, momdta,h ogy jött be egy 34 hetes koraszülés és nőt egyből vitték át mentővel a Jánosba, hohy ott szülessen meg a baba.

2009. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Margit jobb, de én inkább olyan helyen szülnék, ahol van PIC/NIC, mert sokszor csak a szülés után derül ki, hogy szükség van légzéstámogatásra. 38. hétre is születnek légzésproblémás csecsemők, ami azért érdekes, mert akkorra elvileg már érett a baba. Nekem 36. hétre született a lányom a Szent Imrében és annak ellenére, hogy az ügyeleten szóltam, hogy koraszülés lesz, biztattak, hogy nem lesz baj, 36. hét már majdnem 37. A kisbabám megszületett, látszólag semmi gond nem volt vele, aztán 5 órásan átvitték a János kórház PIC-re. Na, oda be se engedtek hozzá én meg ott maradtam az Imrében és le se ....... se az orvosok, se a nővérek, mintha ott sem lettem volna. Szóval jobb, ha eleve olyan helyen szülsz, ahol van PIC és akkor nem szakítanak el a babádtól. Persze senki sem láthatja előre, mikor lesz baj. Amúgy a Margitra szavaznék, ha tudnám, hogy minden rendben lesz és ha legalább koraszülött osztály (tehár nem PIC, ami intenzív) lenne benne, tutira ott szülném meg a következőket!
2010. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A Jánosban van PIC.
2010. jún. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A János PIC szar és nem engedik be az anyukákat. Mint írtam, engem sem engedtek be a lányomhoz, sőt, azokat se, akik ott szültek. Pluszba iszonyat trehányak, minden baba újabb fertőzést kap. A budapesti PIC-ek közül az ÁEK és a Női Klinika PIC-e jó.
2010. júl. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!