Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogyan zajlik a szülés menete?

Hogyan zajlik a szülés menete?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

vajúdással kezdődik, amikor tágul a méhszájad, majd ha elég tág vagy illetve eltűnik a méhszáj jön a kitolás, amikor tolod ki konkrétan a babát. ilyenkor kakilós ingert érzel.

vagy mire vagy kíváncsi konkrétabban?

2011. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ilyenekre gondoltam köszi Még egy kérdés vajudás alatt is már a szülőszobán vagy?
2011. jan. 31. 10:17
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát félig. Pl. otthon folyik el a magzatvíz, vagy otthon kezdődik a vajúdás (fájások), akkor kell bemenni a szülőszobára, és ott folytatódik a vajúdás.

Akinek indítják a szülést (orvos), akkor meg ugye végig a szülőszobán vagy.

2011. jan. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Míg vajúdtam addig sétálgattam a folyosón,ami nagyon jól esett.Burokrepesztés után kellett csak feküdnöm a szülőszobában.Nha ezt mondjuk marha nehezen viseltem.....
2011. jan. 31. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

ha otthon jönnek a fájások akkor 5-10 perces RENDSZERES fájásoknál érdemes indulni a kórházba. amíg nem rendszeres, hol így hol úgy jönnek a fájások addig otthon vagy. vajúdni én a vajúdó szobában vajúdtam, 6 ágyas volt, hát nem túl kellemes a sok fájásos kismama együtt :)

a burokrepesztés is ott történt. aztán amikor már élesedett a dolog akkor mentünk át a szülőszobára.

2011. jan. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nkeme itthon kezdődött, 5 perces rendszeres fájásokkal!De nem voltak erősek!Sőt én azt hittem hogy még el is fognak múlni, mert mensis görcsök voltak, nem hasítottak le a combomba...(nekem egyáltalán az egész vajúdás alatt).Másfél órán keresztül 5 percesek voltak, és hajnal 3-kor lettek 3 percesek!Akkor kicsit megijedtem, hogy most megszülök itthon... :)

Hívtam a szülésznőm, mondta hogy 2 órán belül érjünk be a kórházba...Még a párom is csak ekkor keltettem fel :) (nagyon sokat jóslóztam rendszeres fájásokkal amik 2-3 óra után elmúltak, 8 héten keresztül, így nem akartam neki megint téves riasztást)

Nekem még a 3 percesek sem voltak iszonyatosak de azért már előre hajolva volt csak kényelmes4 :)

Fél 6-ra értünk be a kórházba, ott megvizsgált az ügyeletes szülésznő (átöltöztem, felvették az a datokat, elpakoltam a ruháimat a szülőszobás szekrényembe) majd a doki is megnézett 2 ujjnyi (a 34. héttől annyi voltam) magzatvíz tiszta)Eddigre beért a zsülésznőm, és ő is megvizsgált, ekkot elfolyt a vizem :) ,megborotvált csak ott ahová a metszést "tervezte", majd kaptam beöntést, és hagytak Wc-zni!Utána hozott nekem egy új hálóinget, meg újra zuhanyoztam és akkor jöhetett be a párom!Ő is átöltözött (én mentem ki érte a folyosóra, és ott voltam vele az öltözőben, és utána bekísértek a szülőszobára!Nálunk függönnyel vannak elválasztva csak, de nem kellett felmásznom az ágyra, azt mondta úgy vajúdok ahogy akarok, mármint haogy nekem a legkényelmesebb!Hozott labdát...de én csak álltam az ágy mellett és támaszkodtam! :) Nekem így volt jó!8-kor mentünk be a szülőszobára, és mikor negyedkor megvizsgált közölte hogy teljesen eltűnt a méhszájam! (amíg előkészített, meg zuhiztam..) Szóval rohant telefonálni a dokimnak, hogy siessen ha világra akarja segíteni a lányom!Azrán fel kellett feküdnöm az ágyra a kitolásnál nálunk akkor még csak fekve lehetett szülni :( A doki is odaért a végére (otthonról jött) pedig 50 perc volt a kitolásom!Ott nekem a szülésznő mindig mondta hogy nyomjak, mikor meddig, szóval nekem nagy segítség volt! Utána megszületett a lányom, és nagyon rövid volt a köldökzsinór, így előb a férjemnek el kellett vágni csa utána tudták nekem ideadni :( De addig képzeld el lenyúltam a lábam között és megfogta a kis kezével az ujjam :)Olyan jó volt! :)Biztos valaki a kezébe adta, irányította de nagyon jó volt!

Utána rám fektették a csupi mellkasomra, és akkor a doki csinált 3-unkról egy csomó képet :)

Majd elvitték Apával együtt mérni apgárt csinálni vizsgálgatni, engem pedug közben összevarrta doki!Majd visszajöttek, de addigra már lent volt érte a csecsemős nővér és elvitték felöltöztetni, majd visszakaptuk ruhába (2009 december volt gondolom ezért siettek az öltöztetéssel)Akkor már én is csináltam apáról és lányáról fényképet apa is rólunk :)

Majd a kicsikémet felvitték az osztályra apa is kiment, engem meg még lemostak odalent, meg pisilnem kellett, majd engem is felvittek az osztályra!

Ja az kimaradt amikor csupin még a mellkasomra fektették akkor nyomták ki belőlem a méhlepényt!

Hál isten én nem kaptam infúziót, se fájdalomcsillapítót, semmit, de gyors szülésem is volt!Pedig 3950 gramm és 61 centi volt akkor a lányom!

Szóval nálunk így zajlott!De tuti kórházfüggő :)

Könnyű szülést kívánok :)

14 hós kislání anyuja

2011. jan. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ja tényleg a méhlepény, hát azt is ki kell nyomni :) csak akkor már annyira a babára figyelsz, hogy látod el is felejtettem, hogy még az is van. bár nekem nem kellett nyomni, úgy emlékszem a szülésznő egyszerűen kihúzta belőlem. legalábbis valamit matatott lent :)
2011. jan. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!